Mazda 626 GD (1987-91) Mazda 626 2.2 Turbo Hakkında Yardım

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Güzel bir düşünce hocam. İlk mesajdaki söz konusu araç sizin kriterlerinize göre toplamak maddi manevi yorar diye düşünüyorum. Onun yerine kazası olmayan, kupası düzgün 1.6 yada 2.0 düz motor GD kasa bir aracı fabrikasyon gibi yapmak daha az zahmetli olur. TR şartlarında kolay bulabileceğiniz en temiz çıkma parça bu modelde olur.

Şahsi düşüncemde Mazda yerine Ford'un fastback kasa Taunus ve Granada araçları var. V6 karbüratörlü araçları var motor sesine hastayım.
Örn

Kasasıda fastback olduğundan klasik bir spor araç gibi görünüyor. Elektronik parça pek yok zaten mekanik parçalarıda Taunuslarla aynıdır diye düşünüyorum ama detaylı bir araştırmada yapmadım.

Örn :
Aslında normal bir gd 626 da çok güzel fikir.Görelim mevlam neyler,neylerse güzel eyler... :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Modellerini tam bilmiyorum ama bu fastback kasadan Taunuslarda da var Veli abi ve 2.3 V6 karbüratörlü motoru var tiril tiril çalışırken o sese bayılıyorum
Taunus'un bahsettiğin kasasından babamda vardı, günlük kullanım için almıştı ve benim hiç hoşuma gitmiyordu... İki kapılıydı çünkü. :p arkaya geçmek için ön koltuğu aşmaya üşenirdim hep... Dört kapılı Ford Consul daha afilliydi o dönemde. :)

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Yahu durun taunus benim procem :p
Alman kasa sedan olanlardan bulabilirsem v6 bulamaz isem swap :huhuu:
yada farketmez 1.6 da olur
ustamıda buldum ayrıca ;
diğer videolarınada bakarsanız consul capri ve değişik donanımlarda taunuslar var,
Aslında arabamıda buldum 1 sahip öncesinden beri takip ediyorum almanyadan getirme rengi koltukları göğüslüğünde deformasyon olmayışı orjinal Jantları ve şükürki vites topuzunun orjinal olması motivasyonlarım:asik:
Her şey tamam sadece biraz önümüzü görmediğimiz bir zamandayız yoksa bartın yolcusu olabilirdim hayaller hayatlar :cool:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

By_Nisay

Kırmızılı (06JN208)
Araç Markası
Mazda 626 GW 98
Araç Renk ve Tip
Kırmızılı-STW
Uzun süredir satamadı bunu ama zehir gibi yaptı :) hasta işi :) bizim köydekide fena birşey oldu Abi :) çift lpg tankı felan taktık :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

51347
51348
51349
51350

Mesaj otomatik birleştirildi:

Dag bayır gezdigimiz dogrudur :) @Domestos abi :)

Ekli dosyalar

• IMG_20200118_140908.jpg
    IMG_20200118_140908.jpg
    600.6 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Başlıktaki aracı görüntülü arama ile gördüm arkadaşlar.Durumu hiçte iç açıcı değil.Araçta şanzıman (otomatik) sorunu varmış.Zaten sahibi bu sebepten tamirciye getirmiş sonra da direk satalım bu aracı demiş.
İç döşemeleri(kapılar kilitli idi dışardan gördüm)fena değil ama dış kısmı komple boya bakım istiyor.Yani 10 bin lira ile düşündüğüm şeyin yarısı bile yapılmaz bu araca.Bu sebeplerden dolayı bu araçtan vazgeçtim ama hayalim duruyor.Eninde sonunda nasip olursa bunu yapacağım inşallah.
@HakanEMRE arkadaşımın dediği gibi düz bir 626 benim için daha iyi olacak galiba.
Bakalım hakkımızda hayırlısı inşallah...

Üst Alt