Mazda 6 GJ Skyactiv vs 4 Silahşörler!

murad

Katılımcı
Türkiyede 2015 model üzeri Mazda 6 dizel kaç adet var, bilgi var mı arkadaşlar? Sedan, wagon fark etmez.

G3221 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

murad

Katılımcı
Mazda 3 çok sevdik, yıl sonundan sonra Mazda 6 ya geçme düşüncemiz var, planlar hesapladığımız gibi giderse. Fakat ilanlarda hiç dizel Mazda 6 göremiyorum. O sebeple merak ettim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mazda 3 çok sevdik, yıl sonundan sonra Mazda 6 ya geçme düşüncemiz var, planlar hesapladığımız gibi giderse. Fakat ilanlarda hiç dizel Mazda 6 göremiyorum. O sebeple merak ettim.

Dizellerde motor hacmi 2.2 olunca rağbet olmuyor vergiden dolayı... Belki bir iki CX-5 dizel vardır...

murad

Katılımcı
Dizellerde motor hacmi 2.2 olunca rağbet olmuyor vergiden dolayı... Belki bir iki CX-5 dizel vardır...
Evet haklısınız. Anladığım kadarıyla Mazda düşük hacimli dizel taraftarı değil 6 kasa için. Aslında belki Mazda 3 teki dizel biraz geliştirilip Mazda 6 da denenebilirdi.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör

Mazda 6 candır ama vergisi var işte. Tahminimce 10 civarı vardır, 5 adet wagon yaklaşık iki yıl önce 140 bin civarı ilandaydı, hepsi anında gitti, tek elden alındı sanırım.

murad

Katılımcı
Mazda 6 candır ama vergisi var işte. Tahminimce 10 civarı vardır, 5 adet wagon yaklaşık iki yıl önce 140 bin civarı ilandaydı, hepsi anında gitti, tek elden alındı sanırım.
Dizel olursa vergisini çok takmam açıkçası ama hem benzinli hem vergi olunca zoruna gidiyor insanın. Uzun zamandır bakıyorum ilanlara, Mazda 3 almadan önce de takip ediyordum ancak hiç dizel Mazda 6 göremedim. Sedan, wagon hiç fark etmez. Bakalım belki denk gelir bizim baktığımız dönemde.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Dizel olursa vergisini çok takmam açıkçası ama hem benzinli hem vergi olunca zoruna gidiyor insanın. Uzun zamandır bakıyorum ilanlara, Mazda 3 almadan önce de takip ediyordum ancak hiç dizel Mazda 6 göremedim. Sedan, wagon hiç fark etmez. Bakalım belki denk gelir bizim baktığımız dönemde.

Takipte kalalım, foruma kazandıralım bir tane, bir tur verir misin :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Evet haklısınız. Anladığım kadarıyla Mazda düşük hacimli dizel taraftarı değil 6 kasa için. Aslında belki Mazda 3 teki dizel biraz geliştirilip Mazda 6 da denenebilirdi.

Düşük hacimli dizel (1,5 D) büyük hacimli (6 ve CX-5) modellerde denendi ve yakıt başta olmak üzere emisyon değerleri açısından verimli olmadığı tespit edilerek kullanılmadı.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hmm işin bir de bu tarafı var tabii.

Çekik gözlü mühendis gardaşlar olayın bu tarafıyla ilgileniyor, yoksa Mercedes'in BMW'nin yaptığı gibi araç satabilme adına güzelim araçlarına 1,5 dCi motoru çakar geçerdi... ;)

murad

Katılımcı
Çekik gözlü mühendis gardaşlar olayın bu tarafıyla ilgileniyor, yoksa Mercedes'in BMW'nin yaptığı gibi araç satabilme adına güzelim araçlarına 1,5 dCi motoru çakar geçerdi... ;)
Bildiğim kadarıyla Mazda kendi teknolojileri haricinde farklı markalardan teknoloji almaya pek sıcak bakmıyor. Ki bu bence iyi birşey.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bildiğim kadarıyla Mazda kendi teknolojileri haricinde farklı markalardan teknoloji almaya pek sıcak bakmıyor. Ki bu bence iyi birşey.

Skyactiv teknolojisine kadar ortaklık yapılıyordu, Skyactiv ile birlikte ortaklıklar sona erdi ancak iş birliği yapılıyor...

Teknoloji bazında da, yazdığınız gibi kendi yolunu açmayı tercih ediyor.

Üst Alt