Mazda 6 GG (2002-2008) Stop Ettikten Sonra Gelen Uğultu

Araç Markası
2003 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Gri - Station Wagon
s.a arkadaslar..araci stop ettikten sonra yaklasik 6-7 saniye aracin altinfan ugultu geliyor yavas yavas azalarak gidiyor nedeni ne olabilir! bir de rolanti devri 0.3 gibi birsey.bana cok az geliyor sizinki de oyle mi? ben ilk kez 2000cc bir araca biniyorum normal mi? gerci benimki dizel bunu unutmayalim..tskler..

Araç Markası
2003 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Gri - Station Wagon
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
tamam hocam tsk ederim bilgi paylasimi guzel farkli teshis onerileri bizlerin cok isine yariyor en azindan ogreniyoruz. rolanti devri icin ne diyosunuz?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Benzinli japon motorlarında rölanti devri 800-900 arasında olması gerektiğini bir kaç ustadan duymuştum. Ama dizel tecrübem yok, aynı devir dizel için yüksel kalabilir mi? Bilemiyorum.

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Uğultu nasıl bir şey ki, uğultu gelebilecek ne olabilir fan felan, webasto yok diye biliyorum binekelerde, devir çok düşük 0.9 civarında olması lazım

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
dizel turbo uğultusu. motor sesi varken duyulmuyor. motor durunca turbo durasıya kadar duyuluyor.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Bende yoktu öyle bir uğultu
2003 model bir araçla 2013 model dizel araçları karşılaştırmamak gerekir Bülent abi. Turbo rulmanları çok çok hafif ses yapıyor ve ancak motor durduğunda duyuluyor olabilir. Onun dışında rölanti devrinde 1 dakika beklenmeden sürüş sonrası hemen motor durdururuluyorsa da normal bir ses.

Üst Alt