Mazda 6 GG (2002-08) Baskı Balata Değişimi

özer

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 2.3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
Çıkan balatayı görünce şaşırdım kaçırmada yapmıyordu

Ekli dosyalar

• 20160325_092844.jpg
    20160325_092844.jpg
    52.3 KB · Görüntüleme: 144
  • 20160325_092604.jpg
    20160325_092604.jpg
    62.3 KB · Görüntüleme: 145
  • 20160325_092522.jpg
    20160325_092522.jpg
    49.6 KB · Görüntüleme: 142
  • 20160325_092558.jpg
    20160325_092558.jpg
    46.1 KB · Görüntüleme: 144

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Güle güle, kazasız belasız günlerde eskitmek nasip olsun has hemşerim... :)

özer

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 2.3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Güle güle, kazasız belasız günlerde eskitmek nasip olsun has hemşerim... :)
Sağol Veli abi uzun zamandır değiştirmeyi düşünüyordum biraz bütçe ayırdım araba roket gibi oldu :)

özer

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 2.3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
Yaptığım masraflar
Baskı balata set orjinal 635 tl
Şanzıman yağı 105tl
Alt salıncak takım 280 tl
İşçilik 200 tl

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sağol Veli abi uzun zamandır değiştirmeyi düşünüyordum biraz bütçe ayırdım araba roket gibi oldu :)
Guzunun bakımlısı makbuldür zaten...

Ne demişler bakarsan bağ olur, bakmazsan göremezsin... :p :p

Şaka bir yana iyi olmuştur tabi. 2,3 motorun gücü hissedilmeli tabi.

Teknisyen

Katılımcı
Araç Markası
Yok
Araç Renk ve Tip
Yok
Yaptığım masraflar
Baskı balata set orjinal 635 tl
Şanzıman yağı 105tl
Alt salıncak takım 280 tl
İşçilik 200 tl

Sayın Özer; Hayırlı olsun.

Fotoğraflarda gözüken (3.resim) parça Debriyaj Rulmanı mı? Eğer Rulmansa değişti mi ? Değiştiyse set içinde mi geldi yoksa extra ücret mi ödediniz?

özer

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 2.3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
Sayın Özer; Hayırlı olsun.

Fotoğraflarda gözüken (3.resim) parça Debriyaj Rulmanı mı? Eğer Rulmansa değişti mi ? Değiştiyse set içinde mi geldi yoksa extra ücret mi ödediniz?
Set olarak geldi ben ekstradan bir ücret ödemedim

özer

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 2.3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
Guzunun bakımlısı makbuldür zaten...

Ne demişler bakarsan bağ olur, bakmazsan göremezsin... :p :p

Şaka bir yana iyi olmuştur tabi. 2,3 motorun gücü hissedilmeli tabi.
Veli abi dün sıfır 4 lastik taktırdım araca janlarda eğrilme vardı onlarda düzeltildi
sonrasında köye giderken Kumkısık galariciler sitesinde işim vardı
çevre yolunda test ettim aracı hız kadranı 220 yi gördü bassam
daha gidecekdi öncsinde 190 nı zor görüyor
aşırı bagırıyordu baya bir perfonmansı artı
baskı balatanın ne kadar önemli
oldugunu dün gördüm...

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Konu hort:D;)
@özer hocam merak ettim baskı balata kutusu üzerindeki etiketide göremeyince sormak istedim ;
mazda 6 gg 2.0 ile baskı balata rulman seti kodları birebir aynı mı ? tedariği kolay olmuş muydu ?kazasız sürüşler :)

CevatU

Sessiz
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Titanyum
Merhabalar 5 hafta once mazda 6 2.3 2004 MODEL arac aldim viteste bi sikinti gozukmuyordu kullandigimda fakat gecen gun bi sorunla karsilastim araba rolantide calisrken viteslerin hic birine gecis saglanmadi fakat istop edildiginde rahatca gecis sagladi. Arabayi 1 e alip oyle sanayiye gideyim dedim biraz ilerleyince duzeldi 3 4 gundur birdaha yasamadim bu sorunu. Baska balata degistirmelimiyim, degistircek olsam nerden bulablrim baski balata setini ve ne kadar tutar degistirmem bilgi verebilrseniz sevenirim ilk mazda deneyimim tesekkurler

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Merhabalar 5 hafta once mazda 6 2.3 2004 MODEL arac aldim viteste bi sikinti gozukmuyordu kullandigimda fakat gecen gun bi sorunla karsilastim araba rolantide calisrken viteslerin hic birine gecis saglanmadi fakat istop edildiginde rahatca gecis sagladi. Arabayi 1 e alip oyle sanayiye gideyim dedim biraz ilerleyince duzeldi 3 4 gundur birdaha yasamadim bu sorunu. Baska balata degistirmelimiyim, degistircek olsam nerden bulablrim baski balata setini ve ne kadar tutar degistirmem bilgi verebilrseniz sevenirim ilk mazda deneyimim tesekkurler
Mesajınızın uygun yere taşınmıştır. Umarım bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olacaktır.
Geçmiş olsun.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Debriyaj merkezlerinde de problem olabilir. O an debriyajda normale göre ekstra sertlik ve yumuşaklık hissettin mi? Böyle bir durumda araba çalışırken debriyajı pompalayarak tekrar vitese takmayı dene. Vitese rahat girerse debriyaj merkezlerine bakılacak.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
www.remotomotiv.com.tr

Aracı test ettirmenizde fayda var, baskı balata veya başka bir arıza varsa, tespit ederek, ehil ellerde bakım ve tamiratını yaptırabilirsiniz.

Üst Alt