Mazda 6 GG (2002-08) 2.3 Sport Komple Far Değişim Hikayesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

özer

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 2.3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
Arkadaşlar uzun zamandır farlardan şikayetçiyim önümü görmekte zorluk çekiyorum Elektirikçi Farları söktü baktı bu Farların degişmesi lazım dedi imkanım olmadıgı için o zaman degiştirmedim sadece ampul degişimi yaptırdım onunda hiç bir faydası olmadı. Sıfır Far fiyatı aldım bugün Herter yetkili servisten 956 tl +kdv Farın tanesi çıkma araştırdım tanesi 400 tl ilan linkini paylaşıyorum bu aracın üzerindeki farlar benim araca uyarmı yardımcı olursanız sevinirim.
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...da-belgeli-parca-parca-satlik-331887181/detay

özer

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 2.3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

özer

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 2.3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
İlan modelinde 2004 yazdığı için ben uyar demiştim, eğer modeli 2007 ise makyajlı kasa oluyor ve fark olma ihtimali yüksek. İkinci ilandaki far muhtemelen uyar.
Çıkma olan Farı adam arkasındaki kapakları söküpte gönderecek ben dedimki napacagım bu şekildeki Farı kendindeki Farın kapaklarını söker takarsın dedi kapaklarınıda ayrıca satacak bana :) Veli abi ben en iyisi farbul.com dan tedarik edeyim arayıp sorayım uyum saglarmı benim araca saglamassa orjinal servisten 2250 tl verip alacagım.

özer

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 2.3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
Nette bu yazıyı buldum alacagım Far orjinal olmayacagı için Far yükseklik ayarı çalışmayacak:(
Xenon Mercek - Xenon Mercek sitesine hoşgeldiniz
> Far yükseklik motorları <
Farın yükseklik ayarını yapan motorlar ikiye ayrılır. Normal farları kontol eden motorlar SERVO motorlardır ve içeriden elle kumanda edilir. Mercekli farlardaki motorlar ise STEP motorlardır ve far yüksekliğini otomatik olarak yaparlar. Bu sebeple eğer aracınızın orjinal mercekli farlarından temin ederseniz. Eski farlarınızın motorlarını takmanız gerekir. Aksi taktirde yükseklik ayarı çalışmayacaktır.

Ekli dosyalar

• motor.jpg
    motor.jpg
    5.8 KB · Görüntüleme: 9

özer

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 2.3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
Bugün Amazon dan sipariş ettiğim farları teslim aldım.

2016-12-07 22.51.34.jpg

Şimdi iyi bir usta bulup montajını yaptırmak kaldı geriye.

özer

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 2.3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
Eski farları söktük malesef soketler uyum saglamadı sisler için hat çekilecek ve far ayar motoru Manuel olarak çalışacak.
20161214_135535-1.jpg

özer

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 2.3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
Far ayar motorunu çalıştıramadık manuel ayar olacak yada eski farın motorlarını takacağız.
@Murat senin sis farı koldan açmalımı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt