Mazda 323 BJ (1999-03) Protege Farı Olur mu? Yapalım mı?

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Hocam bende başladığım bir işi bitirmemeyi sevmem. Fakat eldeki verilere ve fiyat fayda oranına girince işler biraz değişiyor. Tampon vs bulmak bunlar gerçekten vakit, Bilgi ve imkan isteyen meseleler. En zoruda tedarik. Birde canımı sıkan araçta klima olmaması. Klima için sürekli arayış içerisindeyim fakat motoru bulsam radyatörü bulamıyorum radyatörü bulsam evapadör mü diyorlar içteki radyatör onu hiç bulamıyorum. Şöyle elinde klimalı perte çıkmış bir 323 olan çıkmacı bulsam hemen alacam.
klima ben çok araştırdım 1.5-2 arası anahtar teslim yapıyorlar ama hiç biri önermiyor bu işi. Fabrikanın verdiği verimliliği vermiyor takanlar da var. arabayı satıp klimalısını alıyor. klimaya vericeğiniz 2 lira ile aracınızı satın üstüne ekleyin biraz sabır diyin güzel bir mazda bulursunuz.

Mlbozkurt

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
klima ben çok araştırdım 1.5-2 arası anahtar teslim yapıyorlar ama hiç biri önermiyor bu işi. Fabrikanın verdiği verimliliği vermiyor takanlar da var. arabayı satıp klimalısını alıyor. klimaya vericeğiniz 2 lira ile aracınızı satın üstüne ekleyin biraz sabır diyin güzel bir mazda bulursunuz.
Hocam direk aynı parçalar monte edildiğinde bir problemin olmaması gerekir. Bakalım Mazda 6 var bir tane arefe günü bakacam

erhan48

Sessiz
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri HB
Arkadaşlar sahibinden sitesinde, bir ilan gördüm. 1999 model mazda 323'ün ön tamponunu ve farlarını mazda 3'e çevirmişler. Bence çok yakışmış. Daha önce böyle bir işlem yapan, yaptıran oldu mu ? İşlem adım adım nasıl yapılıyor. Anlatabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    57.6 KB · Görüntüleme: 29
  • 2.jpg
    2.jpg
    199.1 KB · Görüntüleme: 29
  • 3.jpg
    3.jpg
    188.8 KB · Görüntüleme: 30
  • 4.jpg
    4.jpg
    179.2 KB · Görüntüleme: 28
  • 5.jpg
    5.jpg
    98.6 KB · Görüntüleme: 31
  • 6.jpg
    6.jpg
    74.2 KB · Görüntüleme: 32

erhan48

Sessiz
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri HB
Araç sahibinden edindiğim bilgi ön panelin değişmesine gerek yokmuş. Ön tampon ve farlar değişiyor, sağ-sol çamurluklar değişiyor mu, yoksa kesiliyor mu cevap alamadım. Eğer ki kesme biçme olmadan, kaput, ön tampon, sağ-sol ön çamurluklar, farlar değişerek olabilen bir işlemse çok güzel. Çıkmacıdan mazda3 ün parçaları alınarak, yapılabilir.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Araç sahibinden edindiğim bilgi ön panelin değişmesine gerek yokmuş. Ön tampon ve farlar değişiyor, sağ-sol çamurluklar değişiyor mu, yoksa kesiliyor mu cevap alamadım. Eğer ki kesme biçme olmadan, kaput, ön tampon, sağ-sol ön çamurluklar, farlar değişerek olabilen bir işlemse çok güzel. Çıkmacıdan mazda3 ün parçaları alınarak, yapılabilir.
Değişen parçalar ve serüveni verdiğim konuda mevcut. Tekrara düşmemek adına tek tek yazmıyorum, konuda var hepsi... Ayrıca, Mazda 3 parçaları değil değişim yapılacak parçalar... Mazda 323 Protege modelinin parçaları ile değişecek.

Birde bu işlemi yapabilmek için ciddi para ve emek gerekiyor @Oğuzhan bunu sabırla ve zamanla başardı... Dövizin geldiği nokta zaten maliyeti üçe beşe katladı. Bu açıdan da zor bir iş halini aldı.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bu konuya dönüşümün nasıl gerçekleştiğini gösteren konu ile nokta koyalım,

Üst Alt