Mazda 323 BJ (1999-03) Lpg Tekleme Sorunu (Mazda Fakirleşmesi)

Mlbozkurt

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
siz canister borularını birleştirerek zaten teklemeyi halletiniz yani komut ile 2500-3000 arası piskürme mevcut değil soketi çekmedi iseniz kendi kendine açıyordur :Dama bir foto eklerseniz memnun olurum bu düz bağlama kısmını ;)
ayar ile halledecekseniz o kısımdaki msleri seçip değer azaltacaksınız
bunlar benim ayarlarım mesela tekleme bu şekilde yok ama o devirlerde fakir benzin piskürme olayı olmasa o kısımlarda zengin olacak lpg kalkışları canavar olacak az kaldı :D
map sayfası mutlaka olmalı

Hocam valfe giren hortumu cıkarp bogaz kelebegi kısmına giren yere direk taktım.

Map sayfası var ama orda birşey yok.en azından sizdeki gibi.

Mlbozkurt

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
siz canister borularını birleştirerek zaten teklemeyi halletiniz yani komut ile 2500-3000 arası piskürme mevcut değil soketi çekmedi iseniz kendi kendine açıyordur :Dama bir foto eklerseniz memnun olurum bu düz bağlama kısmını ;)
ayar ile halledecekseniz o kısımdaki msleri seçip değer azaltacaksınız
bunlar benim ayarlarım mesela tekleme bu şekilde yok ama o devirlerde fakir benzin piskürme olayı olmasa o kısımlarda zengin olacak lpg kalkışları canavar olacak az kaldı :D
map sayfası mutlaka olmalı
Usta sende rolantideyken debriyaja basınca rolanti dalgalanıyormu. Bir ara yine aynısı olmuştu. Devriyajin ordaki anahtarı söktüm. sonra düzeldi şimdi yine aynısı nı yapıyor. bu neden kaynaklanır. tekrar sökecem jackı yoksa arada stop ediyor.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Usta sende rolantideyken debriyaja basınca rolanti dalgalanıyormu. Bir ara yine aynısı olmuştu. Devriyajin ordaki anahtarı söktüm. sonra düzeldi şimdi yine aynısı nı yapıyor. bu neden kaynaklanır. tekrar sökecem jackı yoksa arada stop ediyor.
bende öyle bir problem yok ama neden olabilir onuda bilemedim :(

Mlbozkurt

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Benimde tuhafıma gitti. Debriyajdaki anahtar basılı olup olmadığını algılamak için ama normalde ne işe yarar bende anlamadım.

Birde bugün fark ettim. Benzin enjeksiyon süreleri ayar yapmama ragmen lpgde iken değişiyor. ayarlıyorum sonra bakıyorum ya yüksek ya alçak. Regülatör eski onada el atacam bakalım

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Benimde tuhafıma gitti. Debriyajdaki anahtar basılı olup olmadığını algılamak için ama normalde ne işe yarar bende anlamadım.

Birde bugün fark ettim. Benzin enjeksiyon süreleri ayar yapmama ragmen lpgde iken değişiyor. ayarlıyorum sonra bakıyorum ya yüksek ya alçak. Regülatör eski onada el atacam bakalım
birebir tutmuyor o nedense bende anlamadım ama az kusuratlı yakın değerlerde benimkiler
benim ms topu sallanması olayına da bakıver bir test sürüşünde neden olur anlayamadım bir türlü

Mlbozkurt

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
birebir tutmuyor o nedense bende anlamadım ama az kusuratlı yakın değerlerde benimkiler
benim ms topu sallanması olayına da bakıver bir test sürüşünde neden olur anlayamadım bir türlü
Simdi telefonda fotoğraf yok. gösteremiyorum. bendeki lpg ecusunda sayfa biraz farklı oyle rakamlar üstünde gezen bir top yok. farklı bir sekilde var.

Ekli dosyalar

• ky8rt.jpg
    ky8rt.jpg
    147.7 KB · Görüntüleme: 23

ConCon34tr

Sessiz
Araç Markası
1999 - 323 1.8 GT
Araç Renk ve Tip
Şampanya - Sedan
Ben oksijen sensörünü iptal ettim, tekleme, yıkılma hiç bir sorun kalmadı gidişi falan 10 numara 5 yıldız, şu an yakıtı test ediyorum...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bende iptal ettim oksijen sensörünü ve şimdilik bende de tekleme geçti sanki ama bunun uzun vadede motora bir zararı olur mu? 99 model 1.8 fp motor.

Mlbozkurt

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Öncelikle Hayırlı Bayramlar..
Arkadaşlar ihtisas sorusu soruyorum bayramda sanayiide kapalı yardım lazım.

İzmirden Hataya geldim dün. Son 100 km de araç gaz yerken patırtı yapıyordu gaz yemiyor gibi boğuluyor gibi.
Bujileri söktüm. 3 numarali bujinin kablo takılan baş kısmı siyah kurumdu. Dişli kısmı az yağlı gibi. Buji ucları normaldi yinede temizledim yerlerini degistirerek taktım. Patırtı geçti fakat 5sn bir rolantide tekleme yapıyor. Lpg programından 3 nolu pistonu benzine aldığımda patırtı geçiyor. Bunun sebebi ne olabilir.
2.soruda Bujilere gelen kabloları söküp ateşlemesine baktığımda 1-2 numaralı kablolardaki kıvılcım daha az bunun sebebi ne olabilir.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bujiler sağlamsa kablo da sorun olabilir. Benzin bazı şeyleri tolere edebiliyor ama lpg nin affı olmuyor.

Mlbozkurt

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Bujiler sağlamsa kablo da sorun olabilir. Benzin bazı şeyleri tolere edebiliyor ama lpg nin affı olmuyor.
Kablolar 6 aylık. Çıkartıp baktığımda ateşleme çok güzel. Bayram bitsin bobinler ve iridyum buji deneyecem. Oda olmassa motorda var birşeyler demektir.

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Bizim GT'nin 2,5 yıldır devam eden sorunsuz LPG kullanımında bu aralar bir sıkıntı var gibi.

Gaza yüklenip araçtan performans beklediğimiz anda araç benzine geçiyor.

Anladığım kadarıyla LPG yetersiz kalıp, direk benzine geçerek isteğini karşılıyor. Bu olay sadece gaza yüklenmelerde oluyor.

BRC'ye danıştım filtreyi değiştir dediler. Bende 2,5 yıldır hiç filitre değiştirmedim, şimdi sanayi yolu gözüktü.

Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan var mı?

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Bizim GT'nin 2,5 yıldır devam eden sorunsuz LPG kullanımında bu aralar bir sıkıntı var gibi.

Gaza yüklenip araçtan performans beklediğimiz anda araç benzine geçiyor.

Anladığım kadarıyla LPG yetersiz kalıp, direk benzine geçerek isteğini karşılıyor. Bu olay sadece gaza yüklenmelerde oluyor.

BRC'ye danıştım filtreyi değiştir dediler. Bende 2,5 yıldır hiç filitre değiştirmedim, şimdi sanayi yolu gözüktü.

Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan var mı?
2.5 yılda kaç km yol yapmışınızdır?

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Yaklaşık 20 bin yapmışız, baya geçmiş değişim kmsi :krktm:

Mlbozkurt

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Benim GT de İzmir'den Hatay a giderken son 200 km felan sıkıştırınca aracı bütün devirlerde bir yığılma patirdama yapnaya başladı. yaz gemiyor patırtı yapıyor sonra gaz yiyor. Bujileri söküp takıyorum düzeliyor. sıkıştırınca tekrar başlıyor

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Benim GT de İzmir'den Hatay a giderken son 200 km felan sıkıştırınca aracı bütün devirlerde bir yığılma patirdama yapnaya başladı. yaz gemiyor patırtı yapıyor sonra gaz yiyor. Bujileri söküp takıyorum düzeliyor. sıkıştırınca tekrar başlıyor
Gerektiği gibi ateşleme olmuyor... İnşallah bobin kaynaklı değildir. Bujilerin değişim vakti gelmiş olabilir.

Mlbozkurt

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Buji buji kablosu 10 aylık. Fakat dikkat ettiğim şey 1 ve 2 silindir atslemesi 3 ve 4 e göre zayıf. yani iki bobininde bir ucu zayıf. fiyatları nelerdir bobinlerin

Üst Alt