Mazda 323 BJ (1999-03) Lpg Tekleme Sorunu (Mazda Fakirleşmesi)

Sedat323

Sessiz
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Ustam selamünaleyküm hayırlı bereketli işler.
Benim araç 99 model 323 familya modeli.
Aracım seyir halindeyken gazı kesip bırakıyor ufak sirkeleme yapıyor.özellille sıcak havalarda araç sıcaktan çok ısındığı için aracı çalıştırdığım gibi çabuk gaza geçip ve fazla sirkeleme yapıyor istop ediyor.araç bazen sessiz sedasız çekişi çok iyi bazende daha gürültülü ve çekişi oldukça düşüyor tabiri caizse at birden ölü eşşeğe dönüşüyor.bütün gazcılara gittim aracın LPG ile hiçbir sorunu olmadığını söylediler rica ederim yardımcı olurmusunuz.şimdiden teşekkür ederim ustam.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ustam selamünaleyküm hayırlı bereketli işler.
Benim araç 99 model 323 familya modeli.
Aracım seyir halindeyken gazı kesip bırakıyor ufak sirkeleme yapıyor.özellille sıcak havalarda araç sıcaktan çok ısındığı için aracı çalıştırdığım gibi çabuk gaza geçip ve fazla sirkeleme yapıyor istop ediyor.araç bazen sessiz sedasız çekişi çok iyi bazende daha gürültülü ve çekişi oldukça düşüyor tabiri caizse at birden ölü eşşeğe dönüşüyor.bütün gazcılara gittim aracın LPG ile hiçbir sorunu olmadığını söylediler rica ederim yardımcı olurmusunuz.şimdiden teşekkür ederim ustam.
Mesajın tanışma bölümünden bu konuya taşınmıştır. İncelemekte fayda var.

Merter sana yakınsa Adem Usta'mdan yardım alabilirsin.

www.mazdaekinci.com

Ömer KUTAY

Sessiz
Merhaba arkadaşlar;
bir yakınım mazda 323 1.8 astina (1999 model) hb. alma arifesinde araç sahibinin dediğine göre 2500 / 3000 devir arası titreme yapıyormuş (lpg vardır) sonra geçiyormuş bunuda gaz kelebeğine bağlayıp gaz kelebeği ile alakalı kronik bir sorun olduğu iletmiş, evet arkadaşlar sizce ne olabilir? araç uzak bir yerden alınacak detaylı bakılma şansı yok gibi sizce bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir yardımcı olursanız çok sevinirim..

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Forumda bu konu baya bir detaylı şekilde var. Ayrıca benim aracımda BRC kit var ve yaklaşık 4 yıldır tekleme olayı olmadı. Ayrıca bu konuda güncel şöyle bir video var

Video

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Merhaba arkadaşlar;
bir yakınım mazda 323 1.8 astina (1999 model) hb. alma arifesinde araç sahibinin dediğine göre 2500 / 3000 devir arası titreme yapıyormuş (lpg vardır) sonra geçiyormuş bunuda gaz kelebeğine bağlayıp gaz kelebeği ile alakalı kronik bir sorun olduğu iletmiş, evet arkadaşlar sizce ne olabilir? araç uzak bir yerden alınacak detaylı bakılma şansı yok gibi sizce bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir yardımcı olursanız çok sevinirim..
Mazda fakirleşmesi diye birşey var. Bu motorlarda o devir aralığında 2 enjektör kapalı gibi oluyor. Yani benim LPG haritasından görebildiğim bu şekilde. Eğer LPG kitinde Mazda fakirleşmesi seçeneği yoksa manuel olarak haritaya elle müdahale edilerek bu tekleme sıkıntısı çözülebiliyor. Benim kullandığım kitte de seçenek yok ve ben manuel olarak ayarladım. Alacağınız araçta sadece bu sıkıntı varsa sizi aldırmaktan vazgeçirmesin. Benzinde de deneyin ama LPG haritasının bozukluğu benzin haritasını da bozmuş olabilir. En garanti yolu beyni sıfırlayıp kontrol etmek.

Ömer KUTAY

Sessiz
Mazda fakirleşmesi diye birşey var. Bu motorlarda o devir aralığında 2 enjektör kapalı gibi oluyor. Yani benim LPG haritasından görebildiğim bu şekilde. Eğer LPG kitinde Mazda fakirleşmesi seçeneği yoksa manuel olarak haritaya elle müdahale edilerek bu tekleme sıkıntısı çözülebiliyor. Benim kullandığım kitte de seçenek yok ve ben manuel olarak ayarladım. Alacağınız araçta sadece bu sıkıntı varsa sizi aldırmaktan vazgeçirmesin. Benzinde de deneyin ama LPG haritasının bozukluğu benzin haritasını da bozmuş olabilir. En garanti yolu beyni sıfırlayıp kontrol etmek.
Merhaba;
Evet hocam araç sahibi bu titremenin benzinde olmadığını iletti sanırım bahsettiğiniz olay bu olsa gerek yardımınız için çok teşekkür ederim

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merhaba arkadaşlar;

Bkz. Konunun ilk mesajı. ;)

Sedat323

Sessiz
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Ustanızı değiştirip tekrar deneyin... ;)
Ustayı değiştirmek problem değil nereden bakılıyor onu söyle soketi nerede
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bkz. Konunun ilk mesajı. ;)
Fakirleştirme var yani gaz ayarını her gazcı bilmiyor bilen anlayan bir gazcıya gidin ben gittim sorunu çözdüm candan mühendislik Ümraniye
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba arkadaşlar;
İyi profesyonel bir gazcıya git sorun çözülüyor fakirleştirme dedikleri şey yani çoğu gazcı bilmiyor benim aracı çözdüler candan mühendislik Ümraniye

Son düzenleme:

ulgobuye

Sessiz
Araç Markası
1998-Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Sedan-şampanya
Arkadaşlar tekleme benzinde olursa ne yapmak lazım aracta gaza yüklenince yumuluyor 5 bin devirlerden sonra kendini atıyor

ferhat

Sessiz
Araç Markası
2000 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan Glx
Bir bilgi daha vermek gerekirse benim araçta da atiker takılı güngören sanayide merkez otogaz var isa usta bir çok yuotube kanalında videosu var ve orda kardeşi serdar var size yardımcı olacaktır ve devamında egerki aracınız vites geçişlerinde motoru bayıyorsa bir başka deyişle sanki siz gaz verdikçe her vites değişiminde motoru biri dizginliyor gibi geliyorsa gazi üfleyen ismi aklıma gelmiyor o uçları dar olani ile değiştirin ilk takilanlar geniş olduğu için fazla gaz üflüyor ve motoru boğuyor isa usta değiştirdi ve bu dertten kurtardı sizin de aracınız bu şekilde yapıyorsa bilinki motora giren o supap lardan

Öyigit

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323 Astina
Merhaba arkadaşlar ben garaja yeni üye oldum
Herekese selam olsun, yaklaşık 8 aydır kullandığım Mazda 323 1.5 2000 model astina aracım var özellikleri ve kullanım keyifli bir araç ama sorunum şu sabahları LPG ye geçişte stop ediyor ısındıktan sonra problem kalmıyor birde
Yakıt konusunda çok fazla yaktığını düşünüyorum
Uzun yolda 29 lt LPG ile 250 km , şehir içi 170/180 km ancak yol yapıyorum
Kaçtane LPG ustasına götürdüm herşey normal deyip gönderiyorlar ne yapmalıyım tşkler

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merhaba arkadaşlar ben garaja yeni üye oldum
Herekese selam olsun, yaklaşık 8 aydır kullandığım Mazda 323 1.5 2000 model astina aracım var özellikleri ve kullanım keyifli bir araç ama sorunum şu sabahları LPG ye geçişte stop ediyor ısındıktan sonra problem kalmıyor birde
Yakıt konusunda çok fazla yaktığını düşünüyorum
Uzun yolda 29 lt LPG ile 250 km , şehir içi 170/180 km ancak yol yapıyorum
Kaçtane LPG ustasına götürdüm herşey normal deyip gönderiyorlar ne yapmalıyım tşkler
Lpg ayarları ile geçiş ısı derecesini kontrol ettir. Yakıt değerlerin çok yüksek. İyi bir usta bulman temel şart.

ulgobuye

Sessiz
Araç Markası
1998-Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Sedan-şampanya
Çok yakıyor 27 litrenlpg alıyor tank 290 ile 330 km arası yol yapıyor şehir içi ama bu kullanıma bağlı yanı 8.5 litrede yakıyorum 11 litrede sakin kullanmaya bağlı... Tekleme de muhtemelen lpg ayarı veya beyninden

Üst Alt