Mazda 323 BJ (1999-03) Lpg Tekleme Sorunu

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Benim GT de İzmir'den Hatay a giderken son 200 km felan sıkıştırınca aracı bütün devirlerde bir yığılma patirdama yapnaya başladı. yaz gemiyor patırtı yapıyor sonra gaz yiyor. Bujileri söküp takıyorum düzeliyor. sıkıştırınca tekrar başlıyor
Gerektiği gibi ateşleme olmuyor... İnşallah bobin kaynaklı değildir. Bujilerin değişim vakti gelmiş olabilir.

Mlbozkurt

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Buji buji kablosu 10 aylık. Fakat dikkat ettiğim şey 1 ve 2 silindir atslemesi 3 ve 4 e göre zayıf. yani iki bobininde bir ucu zayıf. fiyatları nelerdir bobinlerin

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Buji buji kablosu 10 aylık. Fakat dikkat ettiğim şey 1 ve 2 silindir atslemesi 3 ve 4 e göre zayıf. yani iki bobininde bir ucu zayıf. fiyatları nelerdir bobinlerin
Bobinden ziyade ucundaki zımbırtının işlevinin yerine getirip getirmediğinden emin olun, sonra bobin masrafını düşünün... Başıma geldi çünkü... Bobinler sağlam ama ucundaki plastik zımbırtı ateşlemeyi düzgün yaptırmıyordu ve ucundaki şeyler ayrı satılmaz diyerek bana komple bobin aldırdılar, gerçi Türkiye de ayrı satılan yer bulamadım, Aliexpress'te satılıyor. ;)

Araç Markası
1999 Mazda 323 BJ
Araç Renk ve Tip
Şampanya
Arkadaslar 1999 model 323 bj kasa aracimda rolanti 500 devirde calisiyor hem gazda hem benzinda vede lpg de iken 2500 devirde silkeleme ve 3000 devirden sonrada yavas gaz yeme sorunu var lpg atiker bu neden olabilir

Bayraktar

ve Cemşid, bi' de Mavi
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
626 GE / 1997
Araç Renk ve Tip
Beyaz / Sedan
Arkadaslar 1999 model 323 bj kasa aracimda rolanti 500 devirde calisiyor hem gazda hem benzinda vede lpg de iken 2500 devirde silkeleme ve 3000 devirden sonrada yavas gaz yeme sorunu var lpg atiker bu neden olabilir
Mesajinizin taşındığı bu konu size yardımcı olacaktır.
Bir de tanışma bölümünden kendinizi tanıtsaydınız daha hoş olurdu.

Üst Alt