Mazda 323 BJ (1999-03) Lpg Tekleme Sorunu (Mazda Fakirleşmesi)

officer41

Sessiz
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Mavi / Sedan
Merhaba
2001 Mazda 323 sahibiyim. Araçta benzinde ve LPG de silkeleme var. Gaza yüklendiğini zaman patlama yapıyor. Bobin buji ve buji kablosu yeni değişti ancak sorun devam ediyor. Benzin hortumu patlamıştı hava yapıyordu değişti yine devam ediyor silkeleme. Usta yakıt aldığın yeri değiştir dedi Shell den almaya başladım ancak sorun çözülmedi. Yardımcı olur musunuz
Öncelikle o ustayı değiştirin :) konuyu en baştan en sona kadar okuyun ve genel olarak bilginiz olsun akabinde güzel ve geniş bi araştırma yapıp iyi bi usta bulmaya bakın. Aracınıza bakarsanız o da size bakar. Geçmiş olsun.

Araç Markası
2001 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Sedan bej
Öncelikle o ustayı değiştirin :) konuyu en baştan en sona kadar okuyun ve genel olarak bilginiz olsun akabinde güzel ve geniş bi araştırma yapıp iyi bi usta bulmaya bakın. Aracınıza bakarsanız o da size bakar. Geçmiş olsun.
Teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Böyle bir sorun için yakıt aldığın yeri değiştir diyen ustayı değiştir öncelikle.

Sistemde hava alan yer var muhtemelen, patlama buna işaret.
Teşekkür ederim

Araç Markası
2001 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Sedan bej
Antalya Akdeniz sanayi de Ali usta yı buldum. İşinin ehli bı ustam. Buji yataklarının 3 tanesi yağlanma yapmış. Şu an aracımda hiç bir sıkıntı kalmadı. Teşekkür ederim ilginize

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Antalya Akdeniz sanayi de Ali usta yı buldum. İşinin ehli bı ustam. Buji yataklarının 3 tanesi yağlanma yapmış. Şu an aracımda hiç bir sıkıntı kalmadı. Teşekkür ederim ilginize
Yakıt aldığın yeri değiştir diyen ustaya yolun düşerse; "ne büyük bir ustasın sen, yakıt aldığım yeri değiştirdim, bütün sorunlarım bitti, hatta bujiler yağlanmış onlar bile düzeldi" de... :krnz:

Araç Markası
2001 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Sedan bej
Yakıt aldığın yeri değiştir diyen ustaya yolun düşerse; "ne büyük bir ustasın sen, yakıt aldığım yeri değiştirdim, bütün sorunlarım bitti, hatta bujiler yağlanmış onlar bile düzeldi" de... :krnz:
Ustam iyiydi aslında ama niye böyle yaptı anlamadım sanırım uğraşmak istemedi

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Merhaba
2001 Mazda 323 sahibiyim. Araçta benzinde ve LPG de silkeleme var. Gaza yüklendiğini zaman patlama yapıyor. Bobin buji ve buji kablosu yeni değişti ancak sorun devam ediyor. Benzin hortumu patlamıştı hava yapıyordu değişti yine devam ediyor silkeleme. Usta yakıt aldığın yeri değiştir dedi Shell den almaya başladım ancak sorun çözülmedi. Yardımcı olur musunuz
Biraz ekleme yapalım, benzin filtresi depo içerisinde olan araçların filtre değişimi hep ihmal ediliyor, bazı ustaların bu araçta benzin filtresi yok dediklerini bile okuduk duyduk.
Muhtemelen sizin aracınızın benzin filtresi de hiç değişmedi, buda benzin basıncının düşük olmasına neden olur sabit gaz giderken araba ufak ufak gaz alıp verme şeklinde tepki verebilir.
Aşağıdaki konuyu inceleyebilirsiniz.

Üst Alt