Mazda 323 BJ (1999-03) Direksiyon Hidrolik Pompa Arızası.

Rize323Gt

Sessiz
Araç Markası
2000 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Familia - GT
Arkadaşlar, Selamun aleykum. Hayırlı günler dilerim. Sorunum şöyle:
Direksiyonun emsal araçlara göre daha ağır olduğunu fark ettim. Öncelikle hidrolik yağını değiştirmeyi denedim fakat faydası olmadı. Aracımı bir kaç gün önce gösterdim . Pompa arızalı denildi. Çözüm olarak da tamir ederiz dedi oda olursa , olmazsa başka araçlara ait çıkma orjinal pompalardan uydururuz dedi usta :) Serviste sordum indirimli fiyatı 2400 Lira. Sizce tamir edilebilir mi ? Başka araçların pompaları uyum sağlar mı ? Teşekkür ediyorum hayırlı günler.

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Geçmiş olsun, Dumlu Otomotiv Faruk Dumlu ile görüşürsen yardımcı olur.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Faruk Dumlu da çıkma fiyatı sorabilirsin, @Adem Usta tamirat durumu için bilgi verebilir, Ford marka otomobillerin ki de uyabilir bir araştır

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Tamir edilme ihtimali var ama usta lazım uğraşacak... Olmadı Dumlu otomotiv e müracaat edersen yardımcı olur.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
626 ların direksiyon pompası uyabilir parça koduna göre bir araştırma yapılmalı.

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Öncelikle bu araçlarda direksiyon zaten ağır. Pompanın arızalı olduğunu nasıl anladınız?
Benim aracın pompasında da uğultu var deniyordu.Ama çalışmasında bir sorun yoktu.
2-3 yıl öyle kullandım. Sürekli aklıma takıldığından sonra işi bilen bir hidrolikçiye götürdüm. Pompayı smküp içine baktık, bir makineye bağlayıp test yaptık. Ciddi bir sorun çıkmadı.
Meğer uğultunun asıl kaynağı klima kompresörü ve onu rulmanları imiş. Kompresör ölene kadar kullanmaya devam.

Demem o ki, araba dururken direksiyonu döndürebiliyorsan pompayı hiç elleme.

Üst Alt