Mazda 323 BJ (1999-03) Camber Nedir?

Driver

Sessiz
Gereğinden fazla kamber adamı deli eder :D

Ben şahsen, yol tutuşunu daha da artırma peşinde olduğum için yanaşmadım açıkçası, ne kadar görsel olarak guzel olsa da haddinden fazlası göze de güzel gözükmüyor.Adamlar 45 derece geziyor :D nasıl geziyorsa ..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Gereğinden fazla kamber adamı deli eder :D

Ben şahsen, yol tutuşunu daha da artırma peşinde olduğum için yanaşmadım açıkçası, ne kadar görsel olarak guzel olsa da haddinden fazlası göze de güzel gözükmüyor.Adamlar 45 derece geziyor :D nasıl geziyorsa ..

45 Derece mi?

Lastikçi dükkanları vardır kesin... :)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bazilarina cok yakisiyor bazilarinada bi o kadarda yakismiyor

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
ancak zaman bulabildim amortisör milinin ortasından gecen bi parça var sanırım onun adı amörtisör alt korugu lastik sürtmesinde bununda bi çok etkisi var araça yüklenildiğinde mil ile takoz arasında kalıyor sanırım bu parçanın bizdeki orjinali 5 cm falan galiba bu parça ile oynayarak lastikleri çamurluk içine girmesini aza düşürüp sürtmeyi böylede kesebiliriz.
örnek bi kaç resim ;

(resimdeki amortisör alt takoz körüklü 89-95 323ün )
[smg id=298]
[smg id=299]
[smg id=300]
[smg id=301]
[smg id=302]

Rıdvan

Sessiz
Kadircim camber konusunu görünce biraz bende birşeyler soyliyim
Öncelikle aracinizin lastikleri kaliteli olucak mumukunse kaliteli bir marka çünkü camber verildiğinde ornek veriyorum 205-40-16 ebatlarındaki lastik camber olduğunda 195 ebatinda gibi yolda tutunma sağlar ve eğer lastikleriniz iyi değilse yagmurlu havalarda ve islak zeminde aracta muthis derecede sag sola yalpa yapar.camber uygulanacaksa bunu işin egli insanlarca yapilmasi taraftariyim.bende bir camber tutkunu olarak aracimdaki sistemi bizim semtte rot balans isiyle ugrasan arkadasima yaptirdim sanirim birkac ozel vida ve pul ile halletti.camber yapilip rot balansida ayarlandigi zaman korkma en ufak hatasi olmuyor aracin 140-160 km hizla bile gitsen hic bir problem olusmaz.camber konusunda yardimci olabilirim isteyene istanbul ici tabi.hayirli gunler

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Kadircim camber konusunu görünce biraz bende birşeyler soyliyim
Öncelikle aracinizin lastikleri kaliteli olucak mumukunse kaliteli bir marka çünkü camber verildiğinde ornek veriyorum 205-40-16 ebatlarındaki lastik camber olduğunda 195 ebatinda gibi yolda tutunma sağlar ve eğer lastikleriniz iyi değilse yagmurlu havalarda ve islak zeminde aracta muthis derecede sag sola yalpa yapar.camber uygulanacaksa bunu işin egli insanlarca yapilmasi taraftariyim.bende bir camber tutkunu olarak aracimdaki sistemi bizim semtte rot balans isiyle ugrasan arkadasima yaptirdim sanirim birkac ozel vida ve pul ile halletti.camber yapilip rot balansida ayarlandigi zaman korkma en ufak hatasi olmuyor aracin 140-160 km hizla bile gitsen hic bir problem olusmaz.camber konusunda yardimci olabilirim isteyene istanbul ici tabi.hayirli gunler
En ufak hatası olmuyor derken.. Lastikleri içten yemiyor mu?

Rıdvan

Sessiz
Lastikleri içten yenir tabiki hele 45 derece yaparsan vay haline. Bendeki kamber çok iyi 4 bin km olmuş lastik halen canavar.hata derken İst bulusmasinda kadir yolda tutulmaz araç diyordu da onun için dedim rot balans olduğunda en ufak gezinti yok.virajlarda sasirilicak şekilde tutuş oluyor

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Lastikleri içten yenir tabiki hele 45 derece yaparsan vay haline. Bendeki kamber çok iyi 4 bin km olmuş lastik halen canavar.hata derken İst bulusmasinda kadir yolda tutulmaz araç diyordu da onun için dedim rot balans olduğunda en ufak gezinti yok.virajlarda sasirilicak şekilde tutuş oluyor
Anladım ben görüntü harici bir faydasının olacağını düşünmüyorum O0

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Camber olayına sıcak bakmıyorum... Skoda pikapları çağrıştırıyor bana...

Mazda 3 lerdeki hafif belli belirsiz olması dikkatimi çekmiyor ama...

45 derece çok afaki bir rakam bence... Zevkler ve renkler tartışılmaz o ayrı tabi.

:)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Aynen benim civata ile kullandigim sistemde 100den sonra direksiyon arka tarafi kontrol ediyor gibi :-D

Üst Alt