Mazda 323 BJ (1999-03) Astina 1.8 Baskı Balata Önerileriniz

West

Sessiz
Araç Markası
2000-Mazda 323 1.8 GT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Değerli arkadaşlarım 2000-model astina 1.8 aracıma baskı balata marka önerisi ne ihtiyacim var

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Sanirim orjinali daikindi
Fiyat olarak bilgim yok servisden fiyat alabilirsin

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Mazda Ekinci Adem Usta'yı 0535 315 57 19 numaradan arayıp istediğin tüm detayları öğrenebilirsin.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Balatalarda yarı yarıya fiyat farklarının olduğunu biliyorum, bu yüzden ya servisten temin etmek ya da çok ucuzuna kaçmamak gerek. Değişimi Adem Ustam yapacaksa böyle bir şeyi dert etmene gerek yok zaten...

HAKAN24

Katılımcı
Araç Markası
2007 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Ben yaklaşık bir ay önce değiştim. Marka olarakta valeo yu tercih ettim. İlk bir kaç gün kalkışlarda hafif titreme oldu sonrasında titreme falan kalmadı.
200 tl baskı balata bilyası ile beraber 150 tl de işçilik tuttu. Şu an oldukça memnunum. Daha önceki aracımada valeo marka takmıştım. Tabi para sıkıntınız yoksa daiki sanırım tek başına 450 tl istemişti servis.

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Balatalarda yarı yarıya fiyat farklarının olduğunu biliyorum, bu yüzden ya servisten temin etmek ya da çok ucuzuna kaçmamak gerek. Değişimi Adem Ustam yapacaksa böyle bir şeyi dert etmene gerek yok zaten...
Adem abinin tavsiye edeceği belli daikin

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ogzhn38

Katılımcı
Araç Markası
1999 323f 1.8 Astina
Araç Renk ve Tip
Gri - Hatchback
Önceki aracım 99 1.5 Mazda idi.
Onunkini valeoyla değiştirmiştik
Kaliteli mi kaliteli ama öyle anam anam değildi bence.
Luk diye bi marka var Alman yorumları iyi genelde.
Ama exedy can'dır. Paraya kıyıp exedy almak en mantıklısı.

West

Sessiz
Araç Markası
2000-Mazda 323 1.8 GT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Luk markasını daha önce 2.5 opel omegada kullandık alman malı iyidi bizim araclara varmı bilmiyordum daykin veya luk diyoruz o zaman kazancılardan fiyat sormustum 200 dedilerde markasını sormayı unuttum 200 ucuz geldi valeyoyu kimse tavsiye etmedi genelde arac 1.8 oldugundan sorun yasarsın diyolar 1.5 olsa tak kullan 1.8 de sorun cıkar senesine gelmeden acaba sizce dogrumu?

West

Sessiz
Araç Markası
2000-Mazda 323 1.8 GT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Tabiki Adem Ustam radevulasıp uygunoldugunda

ogzhn38

Katılımcı
Araç Markası
1999 323f 1.8 Astina
Araç Renk ve Tip
Gri - Hatchback
Luk markasını daha önce 2.5 opel omegada kullandık alman malı iyidi bizim araclara varmı bilmiyordum daykin veya luk diyoruz o zaman kazancılardan fiyat sormustum 200 dedilerde markasını sormayı unuttum 200 ucuz geldi valeyoyu kimse tavsiye etmedi genelde arac 1.8 oldugundan sorun yasarsın diyolar 1.5 olsa tak kullan 1.8 de sorun cıkar senesine gelmeden acaba sizce dogrumu?

Vallah abi ben 1.5 te kullandım. Durumunuz müsaade ediyorsa ve uzun bir süre kullanacaksanız exedy diyorum ben.
Ama çok düzgün kullanırım derseniz de diğerleri de olabilir.
Laf aramızda ben korkulu rüya yaşamaktansa alırım daikini mis gibi binerim. :)

West

Sessiz
Araç Markası
2000-Mazda 323 1.8 GT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Onceligim daykin tabiki Ben cok sakin arac kullanirim sehir icinde %8-%10 gibi sehir disindada%5-%8 arasi anlik yakit tuketimini goruyorum ekranda tcs acik surekli patinaj ani kalkis yapmamaya calisirim

HAKAN24

Katılımcı
Araç Markası
2007 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Sakin kullanıcıların hatta normal kullanıcıların diyeyim bir baskı balataya dünyanın parasını vermesine hiç gerek yok. Emin olun normal bir kullanıcı iseniz valeo fazlası ile yetecektir. Zaten diğerleri performans balatası diye geçer. Eğer aracınıza acımıyor sürekli kalkışlar da patinaj çekerim eşşek yükü ile rampaya vurur bağırta bildiğim kadar bağırtırım diyorsanız o ayrı.
En kalitelisi de olsa ömrü tamamen kullanıcıya bağlı olan bir parça sonuçta.

skyline

Fedakarlık yoksa, zafer de olmaz.
Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Merhaba Arkadaşlar,

Aracım 205000 kilometreye geldi. Debriyaj artık iyice havada kavramaya başladı. Önerebileceğiniz hangi markalar var acaba?

Bir de baskıyı değiştirmemin sizce performansa ne kadar katkısı olur? Bu konularda pek bir bilgim olmadığı için size danışmak istedim :)

Şimdiden teşekkürler..
30 bin km sonra ustam değiştiririm dedi.Ben fiyat bilgisi alayım uygunsa stoklarım, dedim.
Gören Otomotiv/ Muğla dan Yedek parça sorumlusu Ender bey kodları ile birlikte bana yolladığı liste. 15 günde Japonya’dan orijinal olarak geliyor.
Debriyaj baskı: FP0116410A 558,92 TL
Debriyaj balatası: B63316460B 550,03 TL
Debriyaj rulmanı: FP0116510 187,73 TL
Volan rulmanı: F80111303 167,23 TL

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
30 bin km sonra ustam değiştiririm dedi.Ben fiyat bilgisi alayım uygunsa stoklarım, dedim.
Gören Otomotiv/ Muğla dan Yedek parça sorumlusu Ender bey kodları ile birlikte bana yolladığı liste. 15 günde Japonya’dan orijinal olarak geliyor.
Debriyaj baskı: FP0116410A 558,92 TL
Debriyaj balatası: B63316460B 550,03 TL
Debriyaj rulmanı: FP0116510 187,73 TL
Volan rulmanı: F80111303 167,23 TL
Gereksiz bekleme ve gereksiz harcama olur.
Exedy-Daikin orijinal kaliteye yakın yukarıdaki parçalar 1000 ₺'ye her japoncudan rahatlıkla temin edilebilir

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Valeo aldım ben 20bin filn oldu galiba tam aklımda değil değiştirdiğim km. Hem uygun fiyatı hem sorunsuz garantili. Dedikleri gibi tercih meselesi

Üst Alt