Mazda 323 BJ (1999-03) Airbag Işığı Sorunu

barut9093

Sessiz
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Mavi
Merhaba sizlere tabiki yardımcı olabilirim olmak isterim lakin 5 aydır evden uzağım, Nisan ayında normal hayata bir nebze de olsa geçiş yapacağım. Maalesef 1 aydan önce yapabileceğim bir şey yok.
Senden haber bekliyorum oğuzhan bey
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba sizlere tabiki yardımcı olabilirim olmak isterim lakin 5 aydır evden uzağım, Nisan ayında normal hayata bir nebze de olsa geçiş yapacağım. Maalesef 1 aydan önce yapabileceğim bir şey yok.
Senden haber bekliyorum oğuzhan bey

Celal Özer

Sessiz
Araç Markası
1999 Mazda 323f 1.8 BJ
Araç Renk ve Tip
Kahverengi Hatchback
Oğuzhan Bey merhaba
Mazda 323F 1.8 BJ 1999 model astina
Airbag arıza ışığı kırmızı renk yanıp sönüyor bu arızayı çözebilir misiniz ?
Bir parçadan bahsediyorsunuz almak istiyorum tel no verebilirmisiniz ?

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Oğuzhan Bey merhaba
Merhaba özelden yazdım.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Oğuzhan Bey merhaba
Sizin ışıklar 2 kez uzun 6 kez kısa yanıyorsa 26 kodunu veriyor demektir. 26 kodu konunun ana sayfasındaki hata kodu kılavuzuna göre sürücü tarafı yan hava yastığını işaret ediyor. Gonzales bende iken bir iki kez olmuştu bu durum kendiliğinden düzeldi. Bana kalırsa bir süre bekleyin düzelmezse soketleri vs kontrol edersiniz.
Bu konu yolcu tarafındaki ağırlık sensörü hatası için açılmıştı Gonzaleste bu parça zaten takılı.

Celal Özer

Sessiz
Araç Markası
1999 Mazda 323f 1.8 BJ
Araç Renk ve Tip
Kahverengi Hatchback
Arkadaşlar merhaba 26 kodlu airbag arızası;
Soket temizliği sonrası düzelmiştir.Bilginize

Ekli dosyalar

• IMG_20220330_184027.jpg
    IMG_20220330_184027.jpg
    205.4 KB · Görüntüleme: 69

miharbiuska

Sessiz
Araç Markası
2001Mazda Premacy 1.8
Araç Renk ve Tip
Sarı
Merhaba, bende mazda premacy 1.8 2001 model aracim var. Ancak airbag ışığı yanip sönuyor. Nasil bir çozum bulabiliriz? Aracın beyine giris soketi yok sorunu bulamiyoruz.
@Oğuzhan

Kedibebeto

Sessiz
Araç Markası
2003 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan
mazda 323 2003 model aracımda hava yastığı airbag kırmızı ve sarı ışıklar yanıyor, yolcu sağ ön koltuğa birisi oturunca ışık sönüyor. bu parça mevcut mu sorunu nasıl giderebiliriz teşekkürler

SERDAR EFE

Sessiz
Araç Markası
2003 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Mavi Sedan
Evet bu bizim araçlarımızda mevcut bir sorun şuan benim kullanmakta olduğum araçtan bahsediyorum 99 323f. Aracı yeni aldınız kontağı açtınız abs ışığı yanmıyor airbag ışığı yanmıyor bilin ki sistemde sorun varmış söndüremedikleri için göstergeden ışığını sökmüşler bir nevi üç kağıt da diyebiliriz.
Airbag ve Abs ışıkları yandığında söndürebilecek arızasını anlayabilecek usta bulmak zor çünkü anladığım kadarıyla bizim araçlarımızda direk obd bağlantısı bazı modellerde var bazılarında yok. Olanlarda arıza ordan okunuyormu bilmiyorum.
Gösterge panelini sökmek çok basit gösterge çerçevesini 2 tane göstergeyide 3 tane civata tutuyor daha sonra soketleri söküp kucağınıza alıyorsunuz.
Lambaların duyları yerindeyse şanslısınız çünkü bendekiler yoktu orjinalinin fiyatı 20 tl civarı. Ben daha ucuza yurt dışından aldım. Ampulun tipide T5 gösterge ışığı diye geçiyor.Daha sonra göstergeyi takıp arıza okumamız gerekiyor
Arıza okuma: airbag arıza lambası ayrı olarak sağ tarafta yer alıyor rengi kırmızı. Mesela 4 uzun 7 kısa yanıyorsa 4x10 4x7 yapıyoruz arıza kodu 47 oluyor daha sonra elimizdeki dökümandan ne anlama geldiğine bakıyoruz dökümanı buraya ekledim.

Peki nedir bu arızalar? (45-46-47-48)
Yolcu koltuğu ağırlık sensörü arızası. Sensörün yenisi 400 euro gibi bir fiyatı var. Araştırmalarıma göre ufak bir devre yapmışlar sensörün frekansını kopyalamışlar sensöre gelen kabloya bu devreyi takıyorsunuz koltukta sürekli biri oturuyormuş gibi gösteriyor ve ışıklar sönüyor airbag sistemi aktif hale geliyor.
Soruna neden olan ağırlık sensörünün resimi ekte yer alıyor

Not: Bu sorunu yaşayan arkadaşlar benimle iletişime geçebilir.

323 BJ Airbag Code

Ekli dosyayı görüntüle 5179

Hepsi yanar halde göstergeler:

Ekli dosyayı görüntüle 5178

Sorunu çözen parçamız:
Merhabalar @Oğuzhan kardeşim bu parçayı nereden temin edebilirim?

Moderatörün son düzenlenenleri:

Üst Alt