Mazda 323 BA (1994-98) Lantis Tekerleklerden Gelen Ses Hakkında

Fehmican_78

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323f Lantis
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
Arkadaslar aracima yeni celik jant aldim yeni derken sifir degil 2. El daha oncesinde olmayan bir ses gelmeye basladi tekerlerden genelde cukura kasisli yerlere girdigimde geliyor şıkır şıkır diye sag onden ve sol arkadan geliyor neden olabilir sizce oncesinde demir jant varken gelmiyordu bu ses arac mazda lantis

Fehmican_78

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323f Lantis
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Evet 14 jant bijon araligida 100×4

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Lantis'in sadece jantlarından ses geliyorsa pek önemli değildir :)

Muhtemelen ölçü ile alakası olabilir veya bijonlar gevşek olabilir. bijonları iyice kontrol edin gevşek olmasın. Hem çok ses yapar hem de hayati riskleri vardır. İki kere başıma geldi.

Fehmican_78

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323f Lantis
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
arkadaşlar sorunu buldum jant göbeğine 4 tane mazda logolu kapak almıştım onları çıkardım şuan ses kesildi bende anlamadım kapakla ne alakası var tahminimce kapak dişleri biraz uzun jant göbeğine sürtme yaptı heralde seste ondan kaynaklıydı büyük ihtimal çünki dediğim gibi kapakları çıkartınca o seslerde kayboldu.verdiğiniz bilgiler için tşk.ler yinede

Lantis'in sadece jantlarından ses geliyorsa pek önemli değildir :)

Muhtemelen ölçü ile alakası olabilir veya bijonlar gevşek olabilir. bijonları iyice kontrol edin gevşek olmasın. Hem çok ses yapar hem de hayati riskleri vardır. İki kere başıma geldi.[evet bijonlarıda kontrol ettim bijonlardada gevşeklik varmış ama o ses yine gelmeye devam etti alttada yazdığım gibi jant göbeğindeki kapakları çıkartınca ses kesildi şuan çok şükür o sesten kurtuldumm mutluyum:)

Moderatörün son düzenlenenleri:

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
arkadaşlar sorunu buldum jant göbeğine 4 tane mazda logolu kapak almıştım onları çıkardım şuan ses kesildi bende anlamadım kapakla ne alakası var tahminimce kapak dişleri biraz uzun jant göbeğine sürtme yaptı heralde seste ondan kaynaklıydı büyük ihtimal çünki dediğim gibi kapakları çıkartınca o seslerde kayboldu.verdiğiniz bilgiler için tşk.ler yinede

Geçmiş olsun...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
O derece sürtme olsaydı kapağı atmaz mıydı acaba, ses kesildiyse sorun yok o zaman

emre876

Tamirci ;)
Araç Markası
1999 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Şampanya Sedan
Bende tam onu diyecektim benimde başıma geldi ayni sey :)

Üst Alt