Mazda 323 BA (1994-98) Lantis Klima Açınca Rölanti Düşmesi ve Stop Etme

SerdarKaçmaz

Sessiz
Araç Markası
1998-Mazda 323 Lantis
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Mazda Lantis 98 Otomatik arabama Klima Gazı doldurdum. Fakat Klima açıp serinlemek istediğimde { Dereceyi 3 ve 4 de iken } daha çok araba rölantide istop ediyor... Ne olmuş olabilir ki...

SerdarKaçmaz

Sessiz
Araç Markası
1998-Mazda 323 Lantis
Araç Renk ve Tip
Lacivert
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Geçen Ustama gittim. Araba bakım için. Tabi yaz geldi, uzun yol yapacağız klima olmazsa olmaz. Klimayı gazı bastık. Buz gibi oldu arabanın içi fakat bu seferde araba rölantiye geçince " Kırmıza ışık da durunca mesela " istop etmeye başladı araba. Ustam da baktı klima rölesi değişicek dedi. 400 tl masraf çıkardı. Vence acelesi yok klima sadece 4 de veya 3 de iken sorun istop ediyor 1 ve 2 de iken sorun yok dedim. İnternetten klima rölesini araştırdım ama öyle bir şey çıkmadı. Başka bir ismi var mıdır bunun yada sorun başka bir yerde mi acaba. Mazda 323 Lantis 98 model arabam..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aynı sorun 626 aracımda vardı ve bana da söylenen aynı şeydi... Fiyatını hatırlamıyorum ama yaptırmamıştım.

Yaptıracak olursan sorunun düzelmesi garantisi iste bence...

SerdarKaçmaz

Sessiz
Araç Markası
1998-Mazda 323 Lantis
Araç Renk ve Tip
Lacivert
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Yaptırmıyorum. 400 Tl kalsın cebimde..

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Roleyi tesbit etsen uzeride kontaklaridan gecebilecek akim degeri yazar o degerde farkli bi role ilede cozum yolu uretebilirsin.tabi bu role bildigimiz role ise.

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt