Mazda 323 BA (1994-98) Boğaz Kelebeği Temizliği (Fotoğraflı)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Aynen hocam :) bak ne oldu; hava yağmurlu olunca benim hava akışmetre so alıyor sanırım biraz ve araba şapşallaşıyor. Silkeleme oluyor. Açık hava flitresi var ondan sanırım. Distribütor değiştik sorun onda diye ama değilmiş geri eskisini taktık. Şimdi aliexpress'ten hava akışmetre arıyorum. arabanın altından flitreye su sıçramasın diye de flitrenin altına MUŞAMBA serdim :D :D
Mehmet Lantis özel bir araçtır fakat ucuz yollu bilinçsizce yapılan işler seni araçtan soğutabilir. Tavsiyem orijinal hava filtresini kutusunu geri takman. Sadece açık hava filtresi ile 5-10 bg artacağına inanmak hayaldir.

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Konu ile ilgilenenler varsa rölanti motoru ayarını nasıl yapıyoruz bilgisayarla mı?

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Aynı kelebekten bu gün temizledim, herhangi bir ayar gerekmiyor. Rölanti biraz yükseldi o kadar. :)
Bu gün ben de temizlettim TPS arızam var diye en son teşhis koymuştum ama en son onun üstüne düzelmişti ama yine bozuldu temizlettikten sonra. adaptasyon mu bozuluyor TPS konumumu kaçıyor bunu çözemedim bir türlü. Neyden kaynaklanıyor kimse bulamadı. Uzun yolda düzeliyor saçma bir şekilde o da canı isterse düzeltiyor kendini :confused: Ayarı mı var acaba? Konum sensörünün, rölanti motorunun vb sensörlerin. Konuyu görmüşken sorayım sorcağımı :islik:

Üst Alt