Mazda 3 BM Skyactiv Navigasyon İşlemleri

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Önemli bir bilgilendirme yapayım. Şu anda navigasyon yüklemesi ve diğer uygulamaların yüklenmesi için en son açık güncelleme EU 59.00.449 bu sürümden sonra yüklenen diğer sürümlerde navigasyon ve diğer uygulamalar çalışmıyor. Mazda en son sürüm olan EU 59.00.502 ile bütün bu hack olaylarını engelledi. İleride ne olur bilinmez ama şu anda son durum bu şekilde.

Ayrıca EU 59.00.449 yüklüyse aracınızda bu sürümü downgrade yada upgrade yapabilirsiniz ama EU 59.00.502 sürümüne geçerseniz artık downgrade yapma şansınızda yok. Bu sürüm ile bu olayda kilitlenmiş.

dr_azoom

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mps - Power
Önemli bir bilgilendirme yapayım. Şu anda navigasyon yüklemesi ve diğer uygulamaların yüklenmesi için en son açık güncelleme EU 59.00.449 bu sürümden sonra yüklenen diğer sürümlerde navigasyon ve diğer uygulamalar çalışmıyor. Mazda en son sürüm olan EU 59.00.502 ile bütün bu hack olaylarını engelledi. İleride ne olur bilinmez ama şu anda son durum bu şekilde.

Ayrıca EU 59.00.449 yüklüyse aracınızda bu sürümü downgrade yada upgrade yapabilirsiniz ama EU 59.00.502 sürümüne geçerseniz artık downgrade yapma şansınızda yok. Bu sürüm ile bu olayda kilitlenmiş.

59 kurbanı olarak katılıyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Kerim abi ilk firmware ler yüklüyken bu hack olayları yapılsa sıkıntı çıkartır mı?
Her firmware de stabilite güncellemeleri yapılıyordur sonuçta.
59.00.449 da yapılan hack ile 51 (öncekilerden biri) sürümü ile yapılan hack arasında bir fark var mıdır yani? @ediz07 hocam bilgine.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Kerim abi ilk firmware ler yüklüyken bu hack olayları yapılsa sıkıntı çıkartır mı?
Her firmware de stabilite güncellemeleri yapılıyordur sonuçta.
59.00.449 da yapılan hack ile 51 (öncekilerden biri) sürümü ile yapılan hack arasında bir fark var mıdır yani? @ediz07 hocam bilgine.
Sıkıntı çıkartırmı iki şekilde cevaplim. Birincisi yapması kolay istediğin şeyleri de yapabilirsin, nette bir dünya konu var. Video playerdan, televizyona vs vs İkincisi ben olsam yapmam, eğerki versiyon düşürmede yada herhangi bir hackleme olayını yaparken sistem fail olur kitlenirse geçmiş olsun. Doğru servise ve yeni sistem taktırman gerekiyor. Garantiden değişirler mi, hiç sanmıyorum. Bende olsam değişmem. Bence güncellemeleri yapın ama dediğim son güncellemeyi yapmayın yoksa navigasyon çalışmıyor, son güncellemeden öncekine kadar yükseltin, navigasyon olayını da halledin. Mis gibi kullanın, riske girmeyin.

ediz07

Sessiz
Araç Markası
2014 - Mazda 3 Sedan
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Motion AT
@telal64 çok faydalı oldu teşekkürler. Sistem güncellemesi yaptıktan sonra ilk işim navigasyonu kurmak oldu. İlk denememde upload da yama yaptığımız belgeyi doğru yere koymadığım dan dolayı sd kartı taktığımda gecersiz sd kart uyarısı aldım hep. Sonrasında sd kart mı bozuk yoksa okuyucu m bozuk diye baya araştırdım. Sonra yapılış aşamalarını kontrol ettiğimde bir yeri eksik yaptığımı anladım sonrasında düzeltince navigasyon açıldı. Bu sefer de harita görünmüyordu. Bilgisayara mazdatoolbox programına sd kartı takıp güncellemesini yaptırdıktan sonra sorunsuz çalışmaya başladı.

canegos

Sessiz
Araç Markası
2017 C3 Power Sense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
@telal64 adlı arkadaşım, Navigasyon ile ilgili paylaşımın için çok teşekkür ederim.Ancak senin kadar bilgisayar ve sistem bilgisi olmayan arkadaşlarında olduğunu düşünürsen, senden yardım isteriz.Bende Ankara da yaşıyorum ve müsait bir gününüzde yanınıza gelmek ve yardım almak isterim.Arzu ederseniz sitelerde ofisimize bekleriz, bir şeyler ikram ederken yardımlarınızla bu işi çözmek isteriz. Selamlar...

msuleme

Sessiz
Araç Markası
2017 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hatchback
Merhaba, aracımı 1 hafta önce aldım ve sürümü EU 59.00.502. Bu durumda anladığım kadarıyla linkten indirmek işe yaramayacak. Orjinal almak dışında bir çözüm var mı?

Teşekkürler

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Navigasyonu kullanan arkadaşlar için bir bilgilendirme yapayım. Harita için Mayıs 2018 güncellemesi geldi, isteyen arkadaşlar Mazda Toolbox uygulamasını kullanarak haritalarını güncelleyebilirler, bilgilerinize arz ederim :harika:

ÖnderKar

Kölgelerin gücü adına!
Araç Markası
2016 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Makine şeysi - Sedan
İlk mesajda görseller uçmuş. Onları nasıl şey yapsak?

dilekci06

Sessiz
Araç Markası
2015 Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Ateş Kırmızı
Önemli Not:
Eğer daha sonra aracın versiyonunu güncellemek isterseniz orijinal NNG dosyasını araca geri yüklemeniz gerektiğini unutmayınız. Bu işlemi yapmadan önce de SD kartı çıkarmalısınız. Güncelleme yaptıktan sonra tekrar NNG yamalama işlemini yapmanız ve SD kartı tekrar formatlayıp tekrar hazırlamanız gerekmektedir.[/QUOTE]

Güncelleme yapmadan önce NNG dosyasını araca nasıl geri yükleyeceğiz.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İlk mesajda görseller uçmuş. Onları nasıl şey yapsak?

Forum altyapısına yükleme yapılmadığı için fotoğraflara şey yapamıyoruz başkan... :(

Önemli Not:
Eğer daha sonra aracın versiyonunu güncellemek isterseniz orijinal NNG dosyasını araca geri yüklemeniz gerektiğini unutmayınız. Bu işlemi yapmadan önce de SD kartı çıkarmalısınız. Güncelleme yaptıktan sonra tekrar NNG yamalama işlemini yapmanız ve SD kartı tekrar formatlayıp tekrar hazırlamanız gerekmektedir.

Konu sahibi, forumda değil maalesef... Vermiş olduğu şahsi adresi de devre dışı... :(

IraArel

Sessiz
Araç Markası
2015 - Mazda Cx-3
Araç Renk ve Tip
Beyaz
Arkadaşlar bu konuyu güncelleyebilecek kimse var mı?

sinan86

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BK
ben de mega dan indiriyordum ki son 3 dosyanın yüklü olmadığını gördüm. bu dosyaları bulabileceğimiz başka bir yer var mı acaba?

Emir

Sessiz
Araç Markası
2011 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri - Hb
Selamlar, yakın zamanda bu yüklemeyi deneyen oldumu acaba?

Üst Alt