Mazda 3 BM Skyactiv Navigasyon İşlemleri

balokan

Sessiz
Araç Markası
2016 - Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Sedef Beyaz - Sedan
şimdiiii bi noktada tıkandık,
şöyleki usb ile yapılan işlemler başarılı, kartıda gerektiği gibi hazırladım lakin kartı takıp navigasyonu açınca yükleniyor ibaresi geliyor öyle dönüp duruyor,mazda toolbox ta ne yapmamız gerek tam olarak bu karta acaba

formdaki adımları uyguladım ben de aynı yerde takıldım. Sonra toolbox in güncel versiyonunu mazdanın sitesinin indirdim. sorun çözüldü.
sorunsuz yükledim.

Montimpex

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 BNskyD PowerSNS
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz/ Sedan
bu işi yapan arkadaşlardan İzmirde oturan var mı acaba? İşlerimin yoğunluğundan bu işlere hiç kafa yoracak durumda değilim. Sistemi hepten göçertmeyeyim..yardım edecek varsa seve seve kabul ederim :) güzel bir yemek yiyip, mazda sohbeti yapardık..selamlar..

efe35

Sessiz
Araç Markası
Mazda3 Skyactiv power
Araç Renk ve Tip
Mavi
Arkadaşlar bende bütün işlemleri sırasıyla yaptım fakat geçersiz SD card uyarısı alıyorum..SD card 16gb...Araç versiyonu v59... Yardımcı olursanız sevinirim

efe35

Sessiz
Araç Markası
Mazda3 Skyactiv power
Araç Renk ve Tip
Mavi
Navigasyon uyarı ve yönlendirme dilini türkçe yapmanın bir yolu yokmu...

Holydao

Benlik bi durum yoksa çıkıyorum!
Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
Navigasyon uyarı ve yönlendirme dilini türkçe yapmanın bir yolu yokmu...
Turkce yapilabiliyor, daha once bahsi gecmisti. Fakat dilii Turce'ye cevirince sesli komut sistemi devre disi kaliyor. Dil seciminde 2 secenek cikiyor, ilkine evet ikinciye hayir demek gerekiyordu Turkce'ye cevirmek icin. Ya da tam tersi

Lodos

Sessiz
Araç Markası
2014 Mazda3 PowerSense
Araç Renk ve Tip
İnci Beyazı - Sedan
Herkese merhaba. Güzel paylaşımlar için herkese teşekkürler öncelikle. Aranıza 2014 M3'ümle yeni katıldım. Pazartesi serviste (İzmir yenimazda) sistemimi güncellettim. Son versiyon olan 59.00.443eu n yüklendi. Dün de navigasyon olayını çözeyim dedim ama işin başında takıldım. Flash bellekte aracın orjinal nng'sini kopyaladım. Bilgisayarda jci-nng tool'u açtım orjinal nng'yi kopyaladım ancak CID patch kutucuğunu aktifleştiremiyorum. Bir fikri olan var mıdır acaba?

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Herkese merhaba. Güzel paylaşımlar için herkese teşekkürler öncelikle. Aranıza 2014 M3'ümle yeni katıldım. Pazartesi serviste (İzmir yenimazda) sistemimi güncellettim. Son versiyon olan 59.00.443eu n yüklendi. Dün de navigasyon olayını çözeyim dedim ama işin başında takıldım. Flash bellekte aracın orjinal nng'sini kopyaladım. Bilgisayarda jci-nng tool'u açtım orjinal nng'yi kopyaladım ancak CID patch kutucuğunu aktifleştiremiyorum. Bir fikri olan var mıdır acaba?
Her güncelleme ile farklı sorunlar giderildiği gibi yeni değişik sorunları da beraberinde getiriyor :) Eğer her şeyi konuda anlatıldığı gibi uyguladıysanız ve bu hata oluyorsa muhtemelen yeni güncelleme versiyonu ile ilgili olabilir. Çünkü v59.00.443eu yeni çıkmış. Böyle bir hata ile şimdiye kadar kimse karşılaşmamıştı muhtemelen yabancı forumlarda vardır. Tavsiyem yabancı forumlara bir göz gezdirmeniz, yabancı dil yoksa müsait zamanda bizde araştırırız sebebini ve çözümü varsa bu başlık altında paylaşırız.

Lodos

Sessiz
Araç Markası
2014 Mazda3 PowerSense
Araç Renk ve Tip
İnci Beyazı - Sedan
Her güncelleme ile farklı sorunlar giderildiği gibi yeni değişik sorunları da beraberinde getiriyor :) Eğer her şeyi konuda anlatıldığı gibi uyguladıysanız ve bu hata oluyorsa muhtemelen yeni güncelleme versiyonu ile ilgili olabilir. Çünkü v59.00.443eu yeni çıkmış. Böyle bir hata ile şimdiye kadar kimse karşılaşmamıştı muhtemelen yabancı forumlarda vardır. Tavsiyem yabancı forumlara bir göz gezdirmeniz, yabancı dil yoksa müsait zamanda bizde araştırırız sebebini ve çözümü varsa bu başlık altında paylaşırız.
Ben de v59'u görünce şaşırdım açıkcası, hatta servisi güncellemeleri takip ettiği için takdir ettim. Şahsen 56.513 bekliyordum. İngilizce maalesef süper değil. Biraz translate falan bakayım forumlara. Mazda evolution sanırım baya aktif bu konularda başka tavsiye edebileceğiniz yabancı forum var mı?
Bir de sonuçta hepimiz aracımız güncel olsun derdinde meraklı tipleriz. Ben çözümü bulursam paylaşırım, siz de fırsatınız olursa bakabilirseniz sevinirim :)
Görüşmek üzere.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Ben de v59'u görünce şaşırdım açıkcası, hatta servisi güncellemeleri takip ettiği için takdir ettim. Şahsen 56.513 bekliyordum. İngilizce maalesef süper değil. Biraz translate falan bakayım forumlara. Mazda evolution sanırım baya aktif bu konularda başka tavsiye edebileceğiniz yabancı forum var mı?
Bir de sonuçta hepimiz aracımız güncel olsun derdinde meraklı tipleriz. Ben çözümü bulursam paylaşırım, siz de fırsatınız olursa bakabilirseniz sevinirim :)
Görüşmek üzere.
Elbette bakarız, sonuçta yeni güncelleme ile birlikte başka üyelerimizde de aynı sorun çıkma ihtimali var. Herkesin sorununa çözüm bulmak bu ailenin önceliği ;):harika:

Lodos

Sessiz
Araç Markası
2014 Mazda3 PowerSense
Araç Renk ve Tip
İnci Beyazı - Sedan
Ben v59 a yükledim JCI_NNG_Tool (1) güncelini indir..sorunun çözülür.
Valla ben de dün gece 1'e kadar onunla uğraştım. Mazda3revolution forumdan yok üyelikti yok onayıydı yok bişeyler yazmalıymışım falan derken linkini bir türlü açıp indiremedim. Burdaki versiyon 1.30, son versiyonu 2.30 muş herhalde. Bakalım bu akşam uğraşacam yine. Hayırlısı. Teşekkürler ilginiz için. :)

Lodos

Sessiz
Araç Markası
2014 Mazda3 PowerSense
Araç Renk ve Tip
İnci Beyazı - Sedan
Herkese merhaba arkadaşlar.
Mazdanızın yazılım sürümü v59 ve üstü ise ilk sayfadaki JCI_NNG_Tool ile yama yapamıyoruz. 2 günlük aramadan sonra bu programın mevcut son versiyonunu buldum :) JCI_NNG_Tool_v2.50
Umarım link aktif kalır da iş görür.
JCI_NNG_Tool_v2.50.rar

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Herkese merhaba arkadaşlar.
Mazdanızın yazılım sürümü v59 ve üstü ise ilk sayfadaki JCI_NNG_Tool ile yama yapamıyoruz. 2 günlük aramadan sonra bu programın mevcut son versiyonunu buldum :) JCI_NNG_Tool_v2.50
Umarım link aktif kalır da iş görür.
JCI_NNG_Tool_v2.50.rar

Link kaybına karşı Garaj Arşivine yükledim... Silinirse de buradan temin edilebilir. :)

JCI_NNG_Tool_v2.50.rar

ÖnderKar

Kölgelerin gücü adına!
Araç Markası
2016 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Makine şeysi - Sedan
Temel olarak buradaki yönergeleri takip ederek navigasyon uygulamasını sorunsuz yükledim. Konuda bilgi ve deneyimlerini paylaşan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.

Çorbada tuz hesabı kendi deneyimlerimi aktarmak istiyorum.

İşletim Sistemi Sürümü: 59.00.331 EU N
SD kart: Sandisk Ultra 16GB Class10 UHS-1 80MB/s

Takıldığım tek nokta ilk gönderide telal64'ün yazdığı;
  • SD kartı aracımıza takıyoruz. Navigasyonu açıyoruz. Uygulama açılacaktır. Ama haritanın görünmemesi gibi bir problem olabilir. Eğer harita görünmezse, SD kartı çıkartıp tekrar bilgisayarımıza takıyoruz ve indirip kurduğumuz Mazda Toolbox uygulamasını açıyoruz.
  • Mazda Toolbox’un kartınızı tanıyıp analiz edene kadar bekliyoruz. Mazda Toolbox içerisinde isterseniz kendinize hesap da oluşturabilirsiniz. Hatta kurulum yaptığınız tarih itibariyle güncelleme varsa onu da yapabilirsiniz
Mazda Toolbox ile kartı analiz etme bölümü oldu. Şöyle ki burada da paylaşılan bu yeni sürümü yükledikten sonra "Server error" hatası verip, orayı burayı dürtmeme rağmen ilerlemeye fırsat vermedi. Sonra aşağıdaki bağlantıdan eski bir versiyonu indirip kurdum. Bu eski versiyonu çalıştırınca yeni versiyona güncellemeye zorluyor ve güncelle dediğinizde kendi kendine indirip yeni versiyonu kuruyor. Yeni versiyonu o şekilde kurulduktan sonra hata vermedi. SD Kartı analiz ettikten sonra, yine kartı güncelleyebileceğinizi söylüyor.. Ona da tamam dedikten sonra bir 4GB kadar download yaparak kuruyor. Sonrasında ilk gönderide yazıldığı üzere götürüp takınca her bir şeyi normal şekilde çalıştı. Total olarak bu SD kartın Toolbox üzerinden güncellenmesi olayını saymazsak oldukça kısa sürüyor. Sesli uyarılar ingilizce çıkıyor. Trafik ve navigasyon uyarıları HUD üzerinde görünür oluyor.

http://distrib.naviextras.com/conte..._STRICT_mazda/_signed/Mazda_Toolbox_Setup.exe

Herkese tekrar teşekkürler.

Lodos

Sessiz
Araç Markası
2014 Mazda3 PowerSense
Araç Renk ve Tip
İnci Beyazı - Sedan
Haritalar çok güncel değil, yapılalı bir yıldan fazla olan yollar bile hala yok çoğu yerde. Tabi Türkiye gibi hergün bir yerlerde yol çalışması, yeni yol inşaatı olan bir ülkede sıkıntı. Elinizde gideceğiniz yerin açık adresi veya koordinatları yoksa aradığınız yeri bulmak genelde zor. Ama özellikle yönergelerin HUD'da görünmesi çok güzel bir olay. Dönüşü kaçırman mümkün değil.
Sisteme iyice alışmak için bazen gideceğim yeri bilsem bile navigasyonu açıyorum. Lazım değilken öğrenelim ki, lazım olunca nasıl olacaktı yaw bu diye kalmayalım :)

Üst Alt