Mazda 3 BL (2009-13) Tam Sol Yaparken Direksiyon Yalpalama

tolga

Sessiz
Iyi aksamlar arkadaslar.mazda 3 otomatik aracim var.direksiyon tam sol hareket halindeyden yalpaladigini farkettim.tam sag yapip hareket halinde oldugumda daha az yalpa yapiyor. Ve yine soldan yalpaliyormus gibi.bana normal gibi gelmedi.boyle bir sorunu olan veya fikri olan varmi tesekkurler

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bence normal bir şey değil mi bu?

Direksiyonu tam sağ veya tam sol yapınca zaten aracın hareket kabiliyeti kısıtlanır, ön tekerler tam sağ/sol yaptığı için aracın yürüme yönü ile tekerlere verilen güç arasında çekişme olur ve bu çekişme size yalpa şeklinde yansımış olabilir diye tahmin ediyorum...

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
Iyi aksamlar arkadaslar.mazda 3 otomatik aracim var.direksiyon tam sol hareket halindeyden yalpaladigini farkettim.tam sag yapip hareket halinde oldugumda daha az yalpa yapiyor. Ve yine soldan yalpaliyormus gibi.bana normal gibi gelmedi.boyle bir sorunu olan veya fikri olan varmi tesekkurler

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

araç iyi bir rot ayarı istiyor tam turlarda sekme yapıyor aracınız 4 teker den rot ayarlı iyi bir rot ayar ustası bulun sorun çözülsün ..

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
bende de vardı benzer sıkıntı, sağa dönüşlerde araç önden kayıyor gaz yemiyor gibi bir his oluşuyordu, adem ustamın dediğim gibi sekme yapıyordu galiba ve direksiyon sertleşiyordu
başka bir rotçuya gittim tekrar ayar yapıldı, şu an yok gibi sıkıntı, tabi bir de lastikler de çok büyük etken, benimkiler hem eski hem de yönlü lastik,
olsa da önemsemiyorum, yaza nasipse alt takım komple adem ustamın elinden geçer, lastikler yenilenir :)

Üst Alt