Mazda 3 BL (2009-13) LPG Sistemi Hakkında

mmd

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kahverengi HB
10 bin kontrolü icin servise gittim sesi regülatör sesi olduğunu bu markada (Roma technomax) biraz sesli çalıştığını sorun olmayacağını söylediler. Radyo kapalı ise ancak öyle duyuluyor. İnşallah ilerde sorun olmaz. Sesli çalışma olayı ne derece doğrudur bilemiyorum. İçinden yüksek basınçta LPG geçiyor bu yüzden de olabilir dediler

korayoz7

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Beyaz
Geçmiş olsun, nasıl hallettiniz
Kusura bakmayın hocam dün yoldaydım cevap yazamadım galip ustanın yanına gidip öyle halletirdim montajda sıkıntı yokmuş sadece nozullarin yerlerini dip kısma aldı ve ayar yaptı sonra arka tarafda çevre yolunda bi deneme turuna çıkardı şuanda bi sorun yok çok şükür tekrardan sağolun hocam

Aygen

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3 A/T
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Kusura bakmayın hocam dün yoldaydım cevap yazamadım galip ustanın yanına gidip öyle halletirdim montajda sıkıntı yokmuş sadece nozullarin yerlerini dip kısma aldı ve ayar yaptı sonra arka tarafda çevre yolunda bi deneme turuna çıkardı şuanda bi sorun yok çok şükür tekrardan sağolun hocam
Rica ederim ne demek
Sorunun çözüdüğüne sevindim, güle güle kullanın

mmd

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kahverengi HB
İyi akşamlar değerli forum üyeleri, kullanıma ve montaja göre değişen bir durum olduğunu biliyorum ama LPG li kullanımda hangi km lerde subap problemi yaşandığına yönelik anket yapsak:) sorun yaşayan yaşamayan veya ne aralikta yaşandığı şeklinde bir değerlendirme olsa nasıl olur? Keşke benzinde kullanıp uzun süre sorunsuz binebilsek fakat bu fiyatlar karşısında elimiz mahkum LPG ye yöneliyoruz. Ben şimdilik 11.000 km lik kullanimimda bir sorun yaşamadım. Daha önce focus 2.5 aracımı 80 bin km LPG ile kullandım ve sattım, bir sorun yaşamadım fakat aynı araç ile 80-100 bin km arasında subap yakan arkadaşlarım olmuştu. Corolla ile 110 bin LPG li kullanım sonucu subap yakan araç da gördüm. Özetle daha önce burada da yazıldığı üzere subap yakma Mazda ya has bir şey değil ancak olacağı zaman değişebiliyor. İlginiz için teşekkürler:)

mmd

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kahverengi HB
Ettiği kâr aracın yarı fiyatını bulmuş darısı başımıza:)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Neden ki, geçmiş olsun.
Nedeni yokki

Muayenede çıktı adam geldi anahtarı verdi
Bindim çalıştırdım

Gaza gecince titreme başladı...

Pedala tepkide vermedi devir yükselmiyor

Lpg ciye gittim 1ve2 enjentör çalışmıyor.

Başka enjektör taktık oda çalışmıyor beyin değiştirdik çalıştık.

Beyini tamire bıraktım.

mmd

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kahverengi HB
İyi akşamlar , 54 binde LPG taktırdıgim 2012 model aracım ile 11 ay sonunda 85 bin km ye geldim:) ilk montajda yaşadığım enjektör sorunu dışında bir sorun yaşamadım, aracı genelde sakin kullanırım. Son iki gündür ilk calistirmadan sonra yaklaşık 30 sn rölanti normale gelene kadar on konsoldan titreşim geldiğini fark ettim. Topido yada kullukte birşey kaldı sandım fakat. Araç sıcakken tekrar calistirdigimda yada 30sn -1dk bekledikten sonra bu sesin yada tiresimin gelmediginde. Emin oldum. Kaputu açıp motorun sesini dinlediğimde motorun sesi de örneğin daha önce 10 üzerinden 7 ise 8 denebilecek miktarda biraz daha sesliydi. Aklıma yavaş yavaş subaplar gitmeye mi başladı diye geliyor:( aractaki kit prins technomax. Performans ve tüketimden gayet memnunum. Subaplardan dolayı bu şekilde bir şey olur mu? Ses sadece ilk 3 sn yada 1 dk bu şekilde sonra yolda yada rolantide hiçbir sorun yok , arıza lambası vs yanmıyor. Aklıma buji ihtimali de geldi ama sizlere danışmak istedim, selam ve saygılarımla
Mesaj otomatik birleştirildi:

İlk 30 saniye ile 1 dakika arasında yazmak isterken 3 yazmışım:) ekleyeyim

Aygen

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3 A/T
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
İyi akşamlar , 54 binde LPG taktırdıgim 2012 model aracım ile 11 ay sonunda 85 bin km ye geldim:) ilk montajda yaşadığım enjektör sorunu dışında bir sorun yaşamadım, aracı genelde sakin kullanırım. Son iki gündür ilk calistirmadan sonra yaklaşık 30 sn rölanti normale gelene kadar on konsoldan titreşim geldiğini fark ettim. Topido yada kullukte birşey kaldı sandım fakat. Araç sıcakken tekrar calistirdigimda yada 30sn -1dk bekledikten sonra bu sesin yada tiresimin gelmediginde. Emin oldum. Kaputu açıp motorun sesini dinlediğimde motorun sesi de örneğin daha önce 10 üzerinden 7 ise 8 denebilecek miktarda biraz daha sesliydi. Aklıma yavaş yavaş subaplar gitmeye mi başladı diye geliyor:( aractaki kit prins technomax. Performans ve tüketimden gayet memnunum. Subaplardan dolayı bu şekilde bir şey olur mu? Ses sadece ilk 3 sn yada 1 dk bu şekilde sonra yolda yada rolantide hiçbir sorun yok , arıza lambası vs yanmıyor. Aklıma buji ihtimali de geldi ama sizlere danışmak istedim, selam ve saygılarımla
Mesaj otomatik birleştirildi:

İlk 30 saniye ile 1 dakika arasında yazmak isterken 3 yazmışım:) ekleyeyim
Bizim araçlarda motor soğukken ilk çalışmada devir biraz yüksek oluyor, motor ısındıkça 30 saniye ile 1 dakika civarı devir düşmeye başlıyor. Bu durum sizi yanıltıyor olabilir mi acaba ? Zira motor ısınana kadar motorun devri, sesi ve titreşimi rolantiye oranla biraz yüksek oluyor.
Sakin kullanılan bir Mazda 3'ün 30 bin km lpg'li kullanımda subap yakması pek muhtemel gibi durmuyor

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Bizim araçlarda motor soğukken ilk çalışmada devir biraz yüksek oluyor, motor ısındıkça 30 saniye ile 1 dakika civarı devir düşmeye başlıyor. Bu durum sizi yanıltıyor olabilir mi acaba ? Zira motor ısınana kadar motorun devri, sesi ve titreşimi rolantiye oranla biraz yüksek oluyor.
Sakin kullanılan bir Mazda 3'ün 30 bin km lpg'li kullanımda subap yakması pek muhtemel gibi durmuyor
+3 :D

mmd

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kahverengi HB
Soğuyan havalardan da o fark olmuş olabilir diye düşündüm, bir süre daha gozlemleyecegim

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Soğuyan havalardan da o fark olmuş olabilir diye düşündüm, bir süre daha gozlemleyecegim
Bende bunu yazacaktım... Olabilir mümkündür. 11 ay mı oldu lpg takılalı?? Daha dün gibi hatırlıyorum forumda muhabbetini... :rolleyes:

Üst Alt