Mazda 3 BL (2009-13) Lastik Seçimi

enginliman

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
Çok bir şey değişmez lastik basıncıyla. Ben aracınızda bir sorun olduğunu düşünmüyorum. 16" ve 55 yanakla biraz daha konfor hissedebilirsiniz o kadar. Diğer bütün detaylar güvenli bir sürüş için. Kullandığınız araç yol tutuş konusunda taviz vermeyip konfordan taviz veriyor böyle düşünün. Ustanız tam olarak neye sert diyor ya da neye esnek değil diyor anlamadıteke
Mesaj otomatik birleştirildi:

Usta lastiklerin arabayı hantal yaptığını yoracağını ayrıca kalkışta falan biraz geç toparladığını teker sesini çok aldığını söyledi. En ufak çukur ve tümsekte çok sallağını biraz daha hissettirmeden çukurlardan geçmesi gerektiğini söyledi 16" 55 gibi bir lastik sizce "çok bariz" değiştirir mi durumu

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Usta lastiklerin arabayı hantal yaptığını yoracağını ayrıca kalkışta falan biraz geç toparladığını teker sesini çok aldığını söyledi. En ufak çukur ve tümsekte çok sallağını biraz daha hissettirmeden çukurlardan geçmesi gerektiğini söyledi 16" 55 gibi bir lastik sizce "çok bariz" değiştirir mi durumu
Usta; daha önce hiç 16 inç jant üstü kullanmadıysa bunu ilk kullanımda bariz şekilde hisseder, ancak yorumları objektif olmaz. Dikkate almamak lazım.

Lastik basıncı çok değilse, sapma oranı içerisinde tercih yapılmışsa zaten olması gerekendir ustanın hissettikleri.

Kendi de günlük 16 üstü bir araç kullanıyorsa eğer, söylediklerine ancak o zaman itibar edin... Söylediği şeyler ortalama değerler içinde kalıyor mu ona bakmak lazım.

* * *

14'ten 16 janta geçince, sanki bütün çukurlara/tümseklere girip çıkıyorum, yola çakıl taşı serpilmiş üzerinde gidiyorum hissiyatı olmuştu. İlerleyen süreçte, geniş taban lastiğin verdiği güvenle diğerlerine alışmıştım. Hatta direksiyonun ağırlaşması hoşuma gitti.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör

16" ve 55 yanakla biraz daha konfor hissedebilirsiniz o kadar.
Çok büyük fark olmaz, dediğim gibi arabanın karakteri sert, var olan lastikleriniz yeni mi

Üst Alt