Mazda 3 BL (2009-13) Lastik Basınç Sensörünü Değiştirmeden Sibop Değimi Uygulaması.

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
Merhabalar,
Geçen gün benzin istasyonunda lastiklerin havasını kontrol ederken sibobun birinin çatladığını fark ettik. Bugün de kışlık lastikleri çıkarırken başka bir sibop gözümüzün önünde fırladı gitti.( Çok sık rastlanabilecek bir şey başıma gelmez deme ;) ) Bir tane sibop değiştireceğiz derken iki oldu yani :) Malum siboplar basınç sensörüyle beraber değişiyormuş basınç sensörünü nereden bulacağım diye düşünürken set halinde satıldığını ve oldukça tuzlu bir fiyatı olduğunu duyunca alternatif çözüm önerileri aramaya başladım ve araştırmalarım sonucu bugün uyguladığım yöntemi gördüm. Eski sibobu ve sensörünü janta güçlü bir yapıştırıcıyla yapıştırdık daha sonra(sanayinin altını üstüne getirerek bulabildiğim) bakır telle iyice sabitledik teli kıvırıp kopardığımız yeri de güzelce düzleştirip kesiciliğini aldık. Eski halinden sağlam oldu. Sonuç olarak sibop anten görevini yapmaya devam ediyor, yol bilgisayarı hata vermiyor ve görünürde herhangi bir sıkıntı yok. Eğer başına böyle bir sorun gelen olursa bu yöntemi değerlendirsin derim O0

Ekli dosyalar

• jant.jpg
    jant.jpg
    47.6 KB · Görüntüleme: 253

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Tebrikler hocam vallaha... İşlevini yerine getiriyorsa da sorun yok demektir...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Peki telle değilde direk yapıştırsan bir şeyle olmaz mıydı? ve balansı etkiler mi o tel ?

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Tebrikler hocam vallaha... İşlevini yerine getiriyorsa da sorun yok demektir...
İşlevini yerine getiriyor abi goodyear efficientgrip'le beraber yeni bir başlangıç yaptık bakalım hayırlısı :) toyolardan sonra maşallahı var.

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
Peki telle değilde direk yapıştırsan bir şeyle olmaz mıydı? ve balansı etkiler mi o tel ?
önce yapıştırdık zaten aslında o da sağlam olmuştu ama telin sorun olmayacağını farklı ustalardan teyit ettim sağlam olsun diye öyle yaptık umarım sorun çıkarmaz bizzat yapılma sürecinin içinde olduğumdan içime sindi.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İşlevini yerine getiriyor abi goodyear efficientgrip'le beraber yeni bir başlangıç yaptık bakalım hayırlısı :) toyolardan sonra maşallahı var.

Allah kaza bela vermesin hocam... Balans tamamsa, işlev yerindeyse daha ne olsun...

Good Year'ları bende ciddi olarak düşünüyorum artık.

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
Allah kaza bela vermesin hocam... Balans tamamsa, işlev yerindeyse daha ne olsun...

Good Year'ları bende ciddi olarak düşünüyorum artık.
Amin abi cümlemize. lastik alacaksan n11 kampanyalarını takip et derim( İnternetten almakta sakınca görmüyorsan ben de takipte kalabilirim). Güzel fiyatlara almak mümkün olabiliyor.

Üst Alt