Mazda 3 BL (2009-13) Cam Tuşları Nasıl Kodlanır?

demirhan

Katılımcı
Araç Markası
2012 İmp.Mazda 3 D
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Arkadaşlar aracımın şoför camı açma tuşunun teş tuş açılıp kapanması deaktive olmuş. Bunu tekrar nasıl aktif ediyoruz? Dört cam tuşunun hepsini beraber üste kaldırıp 4-5 sn bekledim ama yemedi :)

demirhan

Katılımcı
Araç Markası
2012 İmp.Mazda 3 D
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Sabah işlemi yaptım ve düzeldi. Bl kasanın cam ayarı da aynıymış :)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Ufak bir bilgilendirme yapayım. Camlarımızda sıkışma engelleme özelliği var. Bir engelle karşılaşınca biraz zorlayıp ardından geri tamamen açılıyor.

Ebubekir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Benim araçta kumanda ile ayara gerek kalmamıştı düğmeye basılı tutunca düzelmişti

C6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

demirhan

Katılımcı
Araç Markası
2012 İmp.Mazda 3 D
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Benim araçta kumanda ile ayara gerek kalmamıştı düğmeye basılı tutunca düzelmişti

C6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kumandadan yapmadım ben de. Düğme ile yaptım

omerhan

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 2010 İmp. AT
Araç Renk ve Tip
Gök Mavisi, HB
Merhabalar,

Bir konuda desteğe ihtiyacım var. Benim araçta sürücü camı tek dokunuşla otomatik açılıp, kapanırken diğer camlar bu şekilde çalışmıyor. Hem bizim hem de diğer forumların altını üstüne getirdim ama net bir şey yok. Anlatıldığı şekilde (camı açıp kapatma bir süre bekleme vs...) de işlem yapıyorum ama olmuyor.
Nedendir acaba? Birde benim kumandadan camlar + sunroof açılıp kapanmıyor. 2011 den sonraki modellerde olmuyor diye biliyorum ama 2010 da da olmuyorum mu bu şekilde. Bunu nasıl öğrenebilirim acaba?

Tşk.ler...

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Merhabalar,

Bir konuda desteğe ihtiyacım var. Benim araçta sürücü camı tek dokunuşla otomatik açılıp, kapanırken diğer camlar bu şekilde çalışmıyor. Hem bizim hem de diğer forumların altını üstüne getirdim ama net bir şey yok. Anlatıldığı şekilde (camı açıp kapatma bir süre bekleme vs...) de işlem yapıyorum ama olmuyor.
Nedendir acaba? Birde benim kumandadan camlar + sunroof açılıp kapanmıyor. 2011 den sonraki modellerde olmuyor diye biliyorum ama 2010 da da olmuyorum mu bu şekilde. Bunu nasıl öğrenebilirim acaba?

Tşk.ler...
Cam kodlama işlemini yaptın mı?

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Merhabalar,

Tşk.ler...
Yanlış bilmiyorsam zaten sadece sürücü camı tek dokunuşla açılıp kapanıyor, kumandadan cam ve sunroof kontrolü sadece 90. yıl serisinde var diğerlerinde yok

omerhan

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 2010 İmp. AT
Araç Renk ve Tip
Gök Mavisi, HB
Yanlış bilmiyorsam zaten sadece sürücü camı tek dokunuşla açılıp kapanıyor, kumandadan cam ve sunroof kontrolü sadece 90. yıl serisinde var diğerlerinde yok

Touring lerde hemde 2009 larda var ama. 2010 Imp de olmaması garip geliyor bana :acpsnr:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Her camı kendi kapısında bulunan tuştan kodlaman gerekiyor. Bunu yaptıysan eğer yine de olmuyorsa; akü kutup başını sök biraz bekle, sistem sıfırlansın daha sonrasında en başından itibaren bütün camları kodla. :)

Kumanda dan camları açıp kapatma BK kasada var, BL makyajsızlarda da olması gerekiyor diye biliyorum. :)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Galiba 2010 un 2. yarısından sonrakilerde bu olay yok. Kodlamayı yapın önce. Cam kapalıyken cam açma tuşuna basılı tutun ve cam açılıp tık dedikten sonra hemen cam kapatma tuşuna basın ve yine aynı şekilde kapandıktan sonra tık demesini bekleyin ve parmağınızı çekin. Bir daha açmayı deneyin butona tamamen basarak, otomatik olarak açılması gerekir. Eğer olmuyorsa sizin araç bu özelliklere sahip değildir.

Bülent abi hayır, daha önce de konuşmuştuk. 2. nesilin ilk gelenlerinde 4 cam otomatik tek dokunuşla açılıp kapanma var. Anahtardan cam ve sunroof açma kapama var. Alınınca bence 2. nesilin ilk gelenlerinden alınmalı. Sonrasında bu özellikler çalınmış, makyajdan sonra da çalınan şeyler var.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Her camı kendi kapısında bulunan tuştan kodlaman gerekiyor. Bunu yaptıysan eğer yine de olmuyorsa; akü kutup başını sök biraz bekle, sistem sıfırlansın daha sonrasında en başından itibaren bütün camları kodla. :)

Kumanda dan camları açıp kapatma BK kasada var, BL makyajsızlarda da olması gerekiyor diye biliyorum. :)

Benim araçta öyle birşeye gerek kalmıyor. Sürücü tarafından her kapının camını kodlayıp otomatik olarak açabiliyorum.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Benim araçta öyle birşeye gerek kalmıyor. Sürücü tarafından her kapının camını kodlayıp otomatik olarak açabiliyorum.
Benim BK kasada her camı kendi kapısından kodluyordum hocam, diğer türlü hiç denemedim, belki ana kumandadan da kodlanabiliyordu. :)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Galiba 2010 un 2. yarısından sonrakilerde bu olay yok. Kodlamayı yapın önce. Cam kapalıyken cam açma tuşuna basılı tutun ve cam açılıp tık dedikten sonra hemen cam kapatma tuşuna basın ve yine aynı şekilde kapandıktan sonra tık demesini bekleyin ve parmağınızı çekin. Bir daha açmayı deneyin butona tamamen basarak, otomatik olarak açılması gerekir. Eğer olmuyorsa sizin araç bu özelliklere sahip değildir.

Bülent abi hayır, daha önce de konuşmuştuk. 2. nesilin ilk gelenlerinde 4 cam otomatik tek dokunuşla açılıp kapanma var. Anahtardan cam ve sunroof açma kapama var. Alınınca bence 2. nesilin ilk gelenlerinden alınmalı. Sonrasında bu özellikler çalınmış, makyajdan sonra da çalınan şeyler var.

bu çalınan kumandadan acıp kapatmayı tekrar nasıl yapabiliriz arada bi modul falanmı var acaba?

Üst Alt