Mazda 3 BL (2009-13) Akü Sorunu

tugba

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz Sedan
Yarın yıgıt aküden kızıma uygun olan boyutta 12v 72 amperlik akü taktıracağım gibi... teşekkür ederım uyarı için su an çok gülüyorum ama cam kodları ve saat sıstemı ne onu da araştırmalıyım :) ustaya hatırlatırım ayrıca birşey biliyormuşum gıbı de olur:) teşekkürler tekrar beyler......

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Ben orjinalciyim. Üzerindeki ne ise onu takmak mantıklı geliyor. 60 amperlik akü tüm oyolara ortalama yeter. 72 ye boşuna fazladan paraya gerek yok.Kamyon calistirmayacaksaniz :)
Her akü konusunda yazdığım gibi buraya da yazayım da bilmeyen dostlara yardımı dokunur belki.
Akü dediğiniz alt tarafı bir pil ve belli ömrü olan parça. Ömrünün bittiğini en olmadık zamanlarda anlaşılan bir parça. Bu maddeler ust üste konulursa boşuna yuasa,varta ıvır zıvır yabancı akulere boşuna fiyatının iki katı vermek yersizdir.
Halihazırda değişiklik varmı bilemiyorum ama yerli üç büyük akumuzun üç cesiti mevcut, hepsi akü ihtiyacını 5 yıl kadar karşılar.
Mutlu-Povver-Celik
İnci-Eas-Hugel
Yigit-Tunc-Platin
Bu 6 akuden hangisi kampanyadaysa onu alın.

tugba

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz Sedan
Merhaba servısteyim şimdi. Yok 72 olsun dıye tutturmuyorum hiçbir teknık bilgim Yok sadece forumlardan okuduklarımla sınırlı bilgim :) uygun olan neyse o olsun Zaten kızım sıkıntı yaşamasın yeter yollarda :) Türk malı yığıt akü garantili :) ama elzem olsaydı orıjınalını tercıh ederdım oğlum için en iyisıni Nasıl istiyorsam kızım içinde isterim :) sitenızı cok sevdım her gün okuyorum ilginize ve benım basit düzeydeki sorularıma verdıgınız cevaplar için teşekkürler :)

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Merhaba servısteyim şimdi. Yok 72 olsun dıye tutturmuyorum hiçbir teknık bilgim Yok sadece forumlardan okuduklarımla sınırlı bilgim :) uygun olan neyse o olsun Zaten kızım sıkıntı yaşamasın yeter yollarda :) Türk malı yığıt akü garantili :) ama elzem olsaydı orıjınalını tercıh ederdım oğlum için en iyisıni Nasıl istiyorsam kızım içinde isterim :) sitenızı cok sevdım her gün okuyorum ilginize ve benım basit düzeydeki sorularıma verdıgınız cevaplar için teşekkürler :)
Orjinal derken, aracın üzerinden çıkan akü ile aynı değerde olmaliyi kastetmistim. Marka olarak üzerinden çıkan akü gereksiz pahalı.
Yiğit akü son bir kaç senedir tanıştığım akü. Peder beyin aracına takalı 2 seneyi geçti galiba, sıkıntısı yok. Bendeki aracada 6-7 ay kadar önce takmistim. Tavsiye ederim şahsen ben.

tugba

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz Sedan
60 amperlik yıgıt akü takıldı kızıma :) 265 liraya mal oldu 2 yılda garantısı var. Lastık basınç sensörü de yanıyordu gostergede hava bastırıp onu da hallettim:) Lastik basınç sensörünü sıfırlamak adına kızımı bilgisayarlı bir bağlantıyla kontrol de ettırdım :) ve şükür sıkıntısız sorunsuz ve ustanın tabiriyle tas gıbı venusumle Bayram dönüşü eve gıdıs başlayacak :) teşekkürler
Anladım orijınal aküden kasıtın yuasa olduğunu ama çok elzem degıl demek ıstedım bende :) Forumdan öğreniyorum beyler:) teşekkürler

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
60 amperlik yıgıt akü takıldı kızıma :) 265 liraya mal oldu 2 yılda garantısı var. Lastık basınç sensörü de yanıyordu gostergede hava bastırıp onu da hallettim:) Lastik basınç sensörünü sıfırlamak adına kızımı bilgisayarlı bir bağlantıyla kontrol de ettırdım :) ve şükür sıkıntısız sorunsuz ve ustanın tabiriyle tas gıbı venusumle Bayram dönüşü eve gıdıs başlayacak :) teşekkürler
Anladım orijınal aküden kasıtın yuasa olduğunu ama çok elzem degıl demek ıstedım bende :) Forumdan öğreniyorum beyler:) teşekkürler
Sade akü mü 265 tl?

tugba

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz Sedan
Takıldı 265 akü dendı lastik basınç sensörü sıfırlandı toplam 300 vererek çok mu vermiş oldum ki:)

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Yarasın venüse.güle güle kazasız belasız günler de kullanın.bilgilendirme için teşekkürler.

tugba

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz Sedan
Özel yetkili servıs zaten takıldı bitti Zaten 500 deseydıde anlamayacaktım haklısınız :) beyler Zaten sız beyleri en kıskandığım konu araç bakımı vs konularda genetik yatkınlığınız forumu okuyorum adam parça parça ayırıp toplamış ben puzzle bile yapacak becerıye sahip olmadığından ustalar saolsun :) ama takıp edıyorum sizi ....

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Yuvaya 70A sıgıyor , 70A üstü takan var mı?
Ama akü kapakları kapanacak?

SOB

Sessiz
Araç Markası
2005 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah HB
Arkadaşlar merhaba aracım bir gün çalıştırmamıştım bu sabah çalıştırmak için bindiğimde aküm bitmiş aracı alalı 1/2 hafta oldu ancak aküsünün fişi duruyor garantisi devam ediyor 2018 ocak ayında alınmış akü sizce bu kadar sürede akü bitmesi normal midir birde akü anladığım kadarıyla mutlu varan gibi kaliteli bir marka değil

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaşlar merhaba aracım bir gün çalıştırmamıştım bu sabah çalıştırmak için bindiğimde aküm bitmiş aracı alalı 1/2 hafta oldu ancak aküsünün fişi duruyor garantisi devam ediyor 2018 ocak ayında alınmış akü sizce bu kadar sürede akü bitmesi normal midir birde akü anladığım kadarıyla mutlu varan gibi kaliteli bir marka değil
Mesajının taşınmış olduğu bu konuyu inceleyebilirsin, ayrıca akü tavsiyeleri için aşağıdaki konumuzdan faydalanabilirsin.

* * *

Muhtemelen aracında kaçak var, öncelikle müzik sisteminin doğrudan aküden elektrik alıp almadığını kontrol ettirmekte fayda var. Uzun süre yatan araçlar istisna olmak üzere, her ne kadar kalitesiz akü olsa da; bir yılda ömrünü tüketmemeli bence.

SOB

Sessiz
Araç Markası
2005 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah HB
Mesajının taşınmış olduğu bu konuyu inceleyebilirsin, ayrıca akü tavsiyeleri için aşağıdaki konumuzdan faydalanabilirsin.

* * *

Muhtemelen aracında kaçak var, öncelikle müzik sisteminin doğrudan aküden elektrik alıp almadığını kontrol ettirmekte fayda var. Uzun süre yatan araçlar istisna olmak üzere, her ne kadar kalitesiz akü olsa da; bir yılda ömrünü tüketmemeli bence.

Araç çok uzun süre olmasa da yaklaşık 2 ay yatmış aracın üzerinde de orjinal teyp var amfi ya da benzeri sonradan taktırılma bir parça yok buna ragmen araçta kaçak varsa eger bu bana çok pahalıya patlar mı acaba maglum bir de akü alıcam galiba garanti değişimi yapar inşallah :rolleyes:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Araç çok uzun süre olmasa da yaklaşık 2 ay yatmış aracın üzerinde de orjinal teyp var amfi ya da benzeri sonradan taktırılma bir parça yok buna ragmen araçta kaçak varsa eger bu bana çok pahalıya patlar mı acaba maglum bir de akü alıcam galiba garanti değişimi yapar inşallah :rolleyes:
Akü için 2 ay uzun bir zaman, bu süre içinde araç hiç çalıştırılmadıysa, akünün boşalma ihtimali var, iyi bir elektrikçiye akünün durumunu ölçtür, şarj belki kurtarabilir, akü kendini toparlayabilir, iyi bir elektrikçi basit bir kaç ölçüm ile araçta kaçak olup olmadığını da tespit eder. İnsan evladı bir elektrikçi ise; ölçüm ve tespitlere para talep etmez diye tahmin ediyorum... :)

Üst Alt