Mazda 3 BK (2004-09) Brc LPG Arızası İki Yeşil Bir Sarı Işık Yanıp Sönüyor

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
Merhabalar, Mazda3 aracımda Brc lpgdeki hatayı 2 usta da tam olarak anlayamadı.( brc my11 modeli)
Akşam çalışır vaziyette bıraktığım arac sabah çalışmadı. Kontağı açtığımda brc gostergesindeki ışıkların hiç yanmadığını gördüm. Önce Brc servisinden usta getirdim bizimle alakası yok, dedi. Sonra sanayiye cektik. Elektrikçi çalışır duruma getirdi ama videoki gibi iki yeşil bir sarı ışık sürekli yanıp sönüyor gaza gecmede sorun yok ama kalan lpg yi filan goremiyorum. Program atınca duzelir dedi elektrikci ama iki farkli usta da bulamadı arızayı. Eküden kaynaklı olabileceğini söyledi, söküp tamire gönderecek ama kesin duzelir mi belli degil. Boyle bir sorunla karsılaşan vardır belki diye sormak istedim. Malum piyasada olur olmaz parca degistirip cozum bulmaya calisan çok usta var...Kısa bir video çekmiştim am yükleyemedim.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Hep diyorum markadan çok iyi usta diye. Brc nin sıkıntı vermemesi tamamen kitin kalitesinden, ustalarının çok donanımlı olduğunu sanmıyorum, benim gözümde ikinci Atikerdir. Atikerin de çok ve bilgisiz ustaları var.
Nerede oturuyorsnuz? Ankara istanbul ise yer tavsiye edeyim. Diğer yerlerde iseniz Çorum Özençler otogazdan Mehmet Özenç beye ulaşın, Türkiye distribütörüdür. Uzaktan bağlanarak montajı kontrol etsin. Çok büyük ihtimalle elektrik bağlantılarını yapan usta iyi değil. Sonra da aracınıza bir de yol ayarı yaptırın.

Söküp tamire niye gönderiyor, garantiden değiştirsinler.

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hep diyorum markadan çok iyi usta diye. Brc nin sıkıntı vermemesi tamamen kitin kalitesinden, ustalarının çok donanımlı olduğunu sanmıyorum, benim gözümde ikinci Atikerdir. Atikerin de çok ve bilgisiz ustaları var.
Nerede oturuyorsnuz? Ankara istanbul ise yer tavsiye edeyim. Diğer yerlerde iseniz Çorum Özençler otogazdan Mehmet Özenç beye ulaşın, Türkiye distribütörüdür. Uzaktan bağlanarak montajı kontrol etsin. Çok büyük ihtimalle elektrik bağlantılarını yapan usta iyi değil. Sonra da aracınıza bir de yol ayarı yaptırın.

Söküp tamire niye gönderiyor, garantiden değiştirsinler.
Tokat`tayım iki yıl garanti doldu.Eku degisimi pahali olur da 200 liraya tamir ettiririz dedi usta. Cozum olacagini bilsem tamam diyecem de deneme yanilmayla tamir ettirmek istemiyorum. Mehmet Ozenc Bey e video gondersem lambalardan anlar mi acaba sorunu.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Bilemiyorum, eğer imkanınız varsa bir ara randevu alıp çoruma gidin derim. En sıkıntısız biçimde öyle çözülür.
Bu sorun daha önceden var mıydı? Son zamanlarda mı başladı? Beyin olma ihtimali yüksek geliyor bana da. Montaj sonrasında oldu gibi zannettim ben.

HAKAN24

Katılımcı
Araç Markası
2007 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Hocam öncelikle 200 tl bir ecu tamiri için çok uçuk bir fiyat. 200 tl ye çıkmasını veriyorlar . Zaten sizin sorunun ecudan olduğunu hiç sanmıyorum. Brc kitlerde böyle kronik bir sorun mevcut. Bizimle alakası yok diyen usta deponu tam doldur aracı bilgisayara bağlamam gerek dedi mi? Deponuz tam dolu iken bilgisayara bağlanacak ve basit bir ayar ile seviye kalibirasyon ayarı yapılacak. Bu ilk yapılması işlem eğer arıza devam ediyorsa seviye sensörünün kontrol edilmesi gerek ve yine düzelmiyorsa kablo tesisatına bakılması lazım. Bu saydıklarım hepsi on dakikalık iş aslında ama bunu anlatacağın ve de yaptıracağın ustayı bulmak kaç yılını alır bilemem.
Şunu da belirteyim ecu tamiri en fazla 50 tl eder. O da donanım hatası varsa yazılımsal bir hata varsa 15 -20 tl den fazla etmez.

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bilemiyorum, eğer imkanınız varsa bir ara randevu alıp çoruma gidin derim. En sıkıntısız biçimde öyle çözülür.
Bu sorun daha önceden var mıydı? Son zamanlarda mı başladı? Beyin olma ihtimali yüksek geliyor bana da. Montaj sonrasında oldu gibi zannettim ben.
Bayramdan once oldu. O gune kadar hiçbir sorun yoktu LPG ile ilgili

Kocaeli FS Otogaz dan Faruk Sevgili'ye ulaşabilirsen nokta atışı çözüm bulacaktır ama önemli olan kendisine ulaşmak. :)

Fs Otogaz & As Otogaz ***LPG HAK. MERAK ETTİKLERİNİZ***

Böyle bir sayfası var, üyeliğin varsa hocam oraya da yazabilirsin.
Tesekkurler abi. Donanima da yazacaktim da once garaja soruyum dedim :)

Hocam öncelikle 200 tl bir ecu tamiri için çok uçuk bir fiyat. 200 tl ye çıkmasını veriyorlar . Zaten sizin sorunun ecudan olduğunu hiç sanmıyorum. Brc kitlerde böyle kronik bir sorun mevcut. Bizimle alakası yok diyen usta deponu tam doldur aracı bilgisayara bağlamam gerek dedi mi? Deponuz tam dolu iken bilgisayara bağlanacak ve basit bir ayar ile seviye kalibirasyon ayarı yapılacak. Bu ilk yapılması işlem eğer arıza devam ediyorsa seviye sensörünün kontrol edilmesi gerek ve yine düzelmiyorsa kablo tesisatına bakılması lazım. Bu saydıklarım hepsi on dakikalık iş aslında ama bunu anlatacağın ve de yaptıracağın ustayı bulmak kaç yılını alır bilemem.
Şunu da belirteyim ecu tamiri en fazla 50 tl eder. O da donanım hatası varsa yazılımsal bir hata varsa 15 -20 tl den fazla etmez.
Cikma fiyatlari gördüm. Ama benimkinden daha iyi durumda olur mu diye tereddut ettim. Sadece filtre degisimini bakimi 70 e yapiyorlardi sanirim. Hatayi duzeltecekse 200 de cok gelmediydi ama sorunun ne oldugunu gercek bir ustadan duymam gerek.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Üst Alt