Mazda 3 BK (2003-09) Yakıt (Benzin) Pompası Değişimi

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Normal şartlarda mazdaya laf ettirmemde işte bu konuda ediyorum ve ettim :(
Koltuk altına kapak koymuş ama kapak sadece soketi sökmeye yarıyor.

Soketi söküp ne yapabilirim ki şu kapağı 3-5 cm daha geniş yap sökebilelim.

Pompa yada şamandıra sökümü için depoyu sökmek gerekiyor , madem pompa için depo sökülecek kapağı neden koydun. Ayıpp ayıp valla :(

Yurt dışından millet koltuk altı saçını kesiyor depoyu sökmek yerine aslında aşırı mantıklı kökden çözüm ama bu Türkiye'de yemez ;)

Ilgaz-p

Katılımcı
Normal şartlarda mazdaya laf ettirmemde işte bu konuda ediyorum ve ettim :(
Koltuk altına kapak koymuş ama kapak sadece soketi sökmeye yarıyor.

Soketi söküp ne yapabilirim ki şu kapağı 3-5 cm daha geniş yap sökebilelim.

Pompa yada şamandıra sökümü için depoyu sökmek gerekiyor , madem pompa için depo sökülecek kapağı neden koydun. Ayıpp ayıp valla :(

Yurt dışından millet koltuk altı saçını kesiyor depoyu sökmek yerine aslında aşırı mantıklı kökden çözüm ama bu Türkiye'de yemez ;)
Türkiye'de örnekleri mevcut :D adam ispirel ile dalmış çarpı çeklinde :D

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Yedi
Mesaj otomatik birleştirildi:

İspirel kullanmadan, makasla dalanlar var :koptum:

Bi de eli sac makası tutmamış adam dalıyor yamuk kesiyor. Düzeltmeye uğraştık bi de. :koptum:
O değil beni şoför tarafının koltuğun süngerini düzeltelim diye kandırıp ne ara pompa tadilatı yaptırdılar, nasıl tongaya düşürdüler... :koptum::koptum:
Lanet manet olsun içimdeki hayvan sevgisine. Seni seviyorum @kadir

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Bi de eli sac makası tutmamış adam dalıyor yamuk kesiyor. Düzeltmeye uğraştık bi de. :koptum:
O değil beni şoför tarafının koltuğun süngerini düzeltelim diye kandırıp ne ara pompa tadilatı yaptırdılar, nasıl tongaya düşürdüler... :koptum::koptum:
Lanet manet olsun içimdeki hayvan sevgisine. Seni seviyorum @kadir
O nasıl bi cümle , seni seviyom bana çık der gibi

Nkurt

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Konuya ekleme yapalım,
Abimin arabasının (Mazda 3 2005) benzin pompasını geçen sene sabahları sarsıntılı çalışma bazen çalışmama şikayeti ile değiştirmiştik. Yaklaşık 1 sene sonra gene aynı sorunlar ile karşılaştık pompanın basıncını ölçtürdüğümüzde gene pompanın gittiğini anladık. Yaptığımız araştırma sonucu pompanın orijinali ile komple (filtre şamandıra) takım olarak değişmesi gerektiği sonucuna vardık.
Servisten fiyat almadık lakin daha önce soranların 1000 TL gibi bir rakam aldığını duymuştum. Bir yandan da focus ile aynı olduğunu duymuştum. Sanayideki ford parçacısına bir danışalım diye gittik. Pompanın fotoğrafını gösterdim, abi bu focus 2 ile aynı istersen elimde orijinal olarak mevcut dedi. Fiyat 350 olur deyince ver dedik ve aldık. Parça hakkında bilgi vereyim.
Üzerinden çıkanın markası: Visteon fomoco damgalı.
Parçacıdan aldığımız: Visteon
Yani parça birebir orijinal. Ford parça numarasınıda vereyim: 15719H307AF
İhtiyacı olanlar direk ford parçacısından alabilirler.
Değişim ve parça hakkında bir kaç fotoğraf ekliyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 22757

Ekli dosyayı görüntüle 22750 Ekli dosyayı görüntüle 22751 Ekli dosyayı görüntüle 22752 Ekli dosyayı görüntüle 22753 Ekli dosyayı görüntüle 22754 Ekli dosyayı görüntüle 22755 Ekli dosyayı görüntüle 22756 Ekli dosyayı görüntüle 22758
Selamlar. Epey yıl geçmiş ama focusun visteon marka pompası daha sonra sorun çıkarttı mı. Tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Selamlar. Epey yıl geçmiş ama focusun visteon marka pompası daha sonra sorun çıkarttı mı. Tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz
Araç satılalı 3-4 yıl oldu, satılana kadar da herhangi bir sıkıntısı olmadı bu konuda diye biliyorum.

Üst Alt