Mazda 3 BK (2003-09) Yağ Değişimi

Mete2014

Sessiz
Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Merhaba arkadaşlar ,siz değerli kullanıcılardan yağ markası noktasında yardım bekliyorum ,Castrol veya motul marka arasında kaldım hamgi marka daha sağlıklı Mazda icin

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Merhaba arkadaşlar ,siz değerli kullanıcılardan yağ markası noktasında yardım bekliyorum ,Castrol veya motul marka arasında kaldım hamgi marka daha sağlıklı Mazda icin

İki marka da kötü değildir. Şahsen bu ve benzeri markaların son kullanıcıya fark ettirecek şeyler sunacağına inanmıyorum.

Forumda Konu açarken, arama yaparsak vakit ve emek kaybımız olmaz.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9

Hangi viskozitede ve hangi seride yağ olduğuna karar verip markaların internet sitelerinden yağ değerlerine bakmak lazım. Sadece markaya bakarak yağ almak çok anlamlı değildir.

Mete2014

Sessiz
Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Kullanan arkadaşlar varsa o nedenle soruyorum zaten ,yoksa internet üzerinde araştırma çok sağlıklı olmuyor ,daha doğrusu çok anlamıyoruz değerleri sonuçta motor ustası değiliz

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
İkisi de iyi ama youtubede gordugum kadariyla nissan gtr kullananlar spor araba kullananlar motul aliyor

Ilgaz-p

Katılımcı
aracım 186,000 km geldi bende esp formula 5-30 kullanıyorum eksiltme makul seviyede 10-40 yağıda yarı sentetik olduğu için kullanmak istemiyorum. buradaki ustam 10-40 koymalısın diye biraz ısrarcı oldu ancak 5-30 esp formulaya devam ettim , konuyu okuyunca bende kararsız kaldım açıkcası :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Eksiltme varsa, 10-40 mantıklı, yarı sentetik olmasına önlem olarak 5 bin km de değişim yapılabilir.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
eksiltme 10.000 km de 0,3-0,4 kadar zaten 8.000 km olunca yağı değiştiriyorum bu sebeple tamamlama ihtiyacıda dumuyorum en iyisi 200,000 km geçene kadar böyle devam edeyim :)

Aynı süreçte yarım litreyi geçene kadar bence de böyle devam et hocam... ;)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Araç 2007 model km 140-150 bin km.lerde vardır. Bence 5-30 ince. Tam sentetikten şaşmadan 0-40, 5-40, ya da 5-50 ye geçme zamanı gelmiş bence.

Kaos0665

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Sohbet muhabbet mazda üçlüsü özendim valla :) Güle güle kullan abi insanın içine daha bir siniyor kendi elleriyle değiştirmek.

Lukoil ve 5w-30 için özel bir sebep var mı abi ? Şuana kadar 1.ve 2.kasada servis sürekli dexilla 10w-40 kullanıyordu merak ettim doğrusu.
Değişimden sonra bujileri değiştirmelimiyiz eğer değiştirirsek hangi markayı önerirsiniz (LPG) li için

Üst Alt