Mazda 3 BK (2003-09) Sunroof Temizliği İçin Yardım

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Arabanın tavanını deldirtmeyin bana [emoji572]

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Arkadaşlar sunroof çatlakti,kaskodan değiştirecem. 1 ay önce Adana subaru yetkili servisi yurtdışından sipariş etti.Bugün aradım gelmiş. Yetkili servis dışında değişim yapan bir yer bulamadim, mecbur orjinalini getirttik. Fiyatı 3600,işçilikle tahmini 4000 tl,yüzde 15 muafiyet ödemek zorunda kalacam.
Yalnız aklıma takılan şey aracın sabahtan akşama kalması gerektiği,silikon sıkacaklarmış,kuruması gerekiyormus. Orjinal sunroof,nereyi silikonlayacaklar ki,iyi kurumazsa su alır içeri dedi. Var mı bi fikriniz...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Arkadaşlar sunroof çatlakti,kaskodan değiştirecem. 1 ay önce Adana subaru yetkili servisi yurtdışından sipariş etti.Bugün aradım gelmiş. Yetkili servis dışında değişim yapan bir yer bulamadim, mecbur orjinalini getirttik. Fiyatı 3600,işçilikle tahmini 4000 tl,yüzde 15 muafiyet ödemek zorunda kalacam.
Yalnız aklıma takılan şey aracın sabahtan akşama kalması gerektiği,silikon sıkacaklarmış,kuruması gerekiyormus. Orjinal sunroof,nereyi silikonlayacaklar ki,iyi kurumazsa su alır içeri dedi. Var mı bi fikriniz...
Tam emin olmamakla birlikte kendi güneşliğimi incelediğim kadarıyla, kaportaya oturan kısım plastik aksam, anladığım kadarıyla bu plastik ile kaporta arası silikonlanıyor olabilir... ::)

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Abi bence camın etrafındaki şeriti cama yapıştırmak için silikonluyorlar, ama onun orjinal halinin yapışmış şekilde olması gerekmiyormu...

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Hiç sunroof um olmadı ki yorum yapayım [emoji3]

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Yine kandırmasınlar beni...
Bülent millet sunroof sunroof diye çıldırıyor da ,6 ay mazda 3, 9 aydır da şimdiki aracımda sence kaç kere açmışımdır?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Yaz aylarında; hava yağmurlu değilse, güneş tepemde değilse guzuyu her kullandığımda açarım...

Yok böyle rahatlık...

Bu ileti Tepetaklak gönderildi...

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Dun sunroofu değiştirdim, komple değişim yapıldığından izolasyon, yapıştırıcı falan kullanılmadı, 20 dakikada bitti.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Eyvallah abi, bi de hatırlatma yapayım, çoğu Kasko orjinal cam değişimlerinde muafiyet uyguluyor ama bunu uygulamayanlar da varmış. 450 tl muafiyet ödedim.

Üst Alt