Mazda 3 BK (2003-09) Rölantide Titreme - Stop Etme - Subap Sorunu

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Paylaşım için teşekkürler. Umarım kısa zaman da istediğiniz sonuca varırsınız. Burada konusu açılmışken tecrübeli arkadaşlara bir sorum olacak
Benin araç 99 model 323 bilgisine güvendiğim bir ustaya subap ayarına baktırmak istedim tamamen bakım amaçlı. Ama bana bu motorlarda subaplar kendini ayarlıyor dedi. Bunu başka yerde de duymuştum ama işin tam mantığı nasıl öğrenmek isterim.
Yapılıyor ayar ama yapan ustayı bulman lazım. Adem usta yapıyor mesela ;)

srkn1907

Sessiz
Araç Markası
2009 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri - Hb
Geçmiş Olsun Serkan Bey,

Adem Ustaya ' da çok teşekkürler o gün sizinle tanışmıştık.

Evet, sizin spoyler de gözüm kalmıştı :) şaka bir yana teşekkür ederim, Adem Ustanin yaninda da konusmustuk, tahmin ediyordum zaten subap sorunu olduğunu. İnşallah bayramdan sonra tekrar gideceğim Adem Ustaya tedavi için :)

srkn1907

Sessiz
Araç Markası
2009 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri - Hb
Tesekkurler Adem Ustam saygılar bizden. tekrar ellerine sağlık. İş yoğunluğundan foruma giremedim müsait bir zamanda fotoğrafları ekleyeceğim. Şimdilik görüşmek üzere...

Mazdam3

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedef Kırmızı Sedan
Merhaba 2005 mazda 3' üm var 6 ay oldu alalı bu sorunun çıkacağı bile bile aldım mazdayla binmek gerçekten çok keyifli şimdi bende subab sorununu yaşıyorum muğla bir ustaya gösterdim 1500 ile 1700 tl masraf gideceğini söğledi bir arkadaşımda denizlide bir ustanın olduğunu duymuş bu sorunu çelik subab takıyormuş ve tamamen bu sorunu çözüyormuş bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bu çelik subap muhabbetini kim çıkardı yav :D Ayrıca tamamen çözüm bir daha aynı şeyi yapmaz diye bir şey yok.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Teşekkürler oğuzhan kardeşim şu denizlideki bayrak otoyla da temasa geçicem domestos ilginiz için teşekkürker hepinize yinede bilgi sahibi olan arkadaşlardan bilgi alabilirim
Bayrak Oto, Osman Abi'ye Veli ile Oğuzhan'ın ayrıyetten Mazda Garaj'ın cümbür cemaat selamını söyle, yardımcı olur. Sübaplar yapıldıktan sonra aynı sorunu tekrarlama ihtimali yüzde yüz, yani aynı kilometrelerde yine aynı sorun tekrarlanıyor. Sübaplar yapıldı ve iş tamamen halloldu diye bir şey yok maalesef...

Magnezyum Supap ve Doğru Bilinen Yanlışlar

Yukarıda güzel bir inceleme konusu var, ellerime sağlık... :D

Mazdam3

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedef Kırmızı Sedan
Daha beklemedeyim veliciğim usta biraz daha kullanabilirsin böğle dedi ama içim rahat değil sanki aracımın seside değişti gürültülü geliyor motor bana yolda falan giderken motor gürültülü çalışıyor sank yada ben çok takıntı yapıyorum değişme yapar mı sence motor sesi falan sen daha bilgilisin

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bire bir subap sorunu olan aracın çalışmasını görmedim fakat böyle kullanmak illaki zarar verir. Hiç bir şey olmasa bile titreşim yapması kulakların ömrüne zarar. :)

Mazdam3

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedef Kırmızı Sedan
Çok hafif var titreme usta daha yeni başlamış zaten dedi hatta sen nasıl farkettin bunu dedi bana tabi ama kaçınılmaz son bizimki yavruyu götürücez teşekkür veli sağol

TİMSAH

Sessiz
Sonuç ne oldu bu konuda , yapıldı mı yapılmadı mı ? Yapıldıysa ne parçalar değişti . Maliyeti ne oldu (orijinal - yan sanayi) Lpg kullananların muhakkak yaşayacağı bi durum .yarım kalmış bir konu olmuş . Tamamlanırsa daha faydalı olacağını umuyorum .

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sonuç ne oldu bu konuda , yapıldı mı yapılmadı mı ? Yapıldıysa ne parçalar değişti . Maliyeti ne oldu (orijinal - yan sanayi) Lpg kullananların muhakkak yaşayacağı bi durum .yarım kalmış bir konu olmuş . Tamamlanırsa daha faydalı olacağını umuyorum .

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bugün arabayı @Adem Usta 'ya teslim ettik. Çalıştığım için tedavi aşamasını fotoğraflama imkanım olmayacak malesef. Adem Ustanin yanina uğradığımda vereceği bilgiler buradan paylaşırım.

Araç yapıldı ancak konu sahibi yapım aşamasını fotoğraflayamadığı için yarım kalmış gibi olmuş. :)

Fakat; aşağıdaki konuda her şey mevcut. :)

Mazda 3 BL (2009-13) Sübap Sorunu ve Değişimi

Mazdaci58

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3-2006
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
S.a. arkadaşlar, Mazda 3 2006 Model 1,6 at sedan 145000 km de olan aracım yaklaşık bir aydır silindir 4 hatası veriyordu. Ayrıca hem benzinde hem tüpte titremeler artmaya başladı. bujileri değiştirdim. silindir 4 e yeni ateşleme bobini taktırdım. Ama yine silindir 4 hatası verdi. Burada bu işten anlayan iyi bir usta yok. Ama meslek lisesinde işi bilen bir motor hocası var. ona dün kompresyon testi yaptırdım. Sonuç olarak
1. Silindir : %5
2. Silindir : %2
3. Silindir : %3
4. Silindir : %10-12
emme ve eksoz kaçağı çıktı. Testi yapan hoca sübap takımının değişmesi gerekiyor dedi.
Sizden ricam sübap değişimini yapabilecek Elazığ'da ya da Kayseri'de önerebileceğiniz iyi bir usta var mıdır? Önerileriniz bekliyorum.

Üst Alt