Mazda 3 BK (2003-09) Polen Filtresi Değişimi

maytalman52

Katılımcı
Normalde @oguzhan kardesimin anlattigi gibi @faroz_52 enesle oyle sökerdik ancak gecenlerde @mustafaa arkadasin 2006 mazda 3 ünü samsun erbeyler mazda özel servisine götürdük. Komple bakim yapildi burada polen filtresi degisimi icin baktim usta torpidonun altindan yapiyor dedimki bu yukardan oluyor yok dedi ben burdan yapiyorum.
Torpidonun alt kismindaki sigortaligi söktü ordan degistrdi biraz daha zahmetli ama kirilacak yer yok yukarsi biraz riskli evet :)

ZooM-ZooM

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Normalde @oguzhan kardesimin anlattigi gibi [member=35]faroz_52[/member] enesle oyle sökerdik ancak gecenlerde [member=608]mustafaa[/member] arkadasin 2006 mazda 3 ünü samsun erbeyler mazda özel servisine götürdük. Komple bakim yapildi burada polen filtresi degisimi icin baktim usta torpidonun altindan yapiyor dedimki bu yukardan oluyor yok dedi ben burdan yapiyorum.
Torpidonun alt kismindaki sigortaligi söktü ordan degistrdi biraz daha zahmetli ama kirilacak yer yok yukarsi biraz riskli evet :)

ZooM-ZooM
Ustanın işine karışılmaz :) Torpido gözü sökülmeden de yapılıyor ama ertesi gün baya bir bel ağrısı olabilir ;)

Araç Markası
Amarok
Araç Renk ve Tip
Beyaz
Bu konuyu atlamışım nasıl olduysa , bu iş için torpido sökmeye gerek yok @Oğuzhan bence alttan sigorta paneli ve yan kapak sökülüp rahatlıkla halledilebiliyor senin yaptığın işlem sonucunda belki ulaşması daha basit olabilir ama bu işlemleri yaparken çok uğraşırsın , emeğine sağlık

tapatalk by zenfone2

kadir

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Orinal polen filtresi kaç bin km /ay/sene ara ile değişiyor ?

kadir

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Üst Alt