Mazda 3 BK (2003-09) Direksiyon Yağı Değişimi (video)

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
image.jpg
Bl icin

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Tum sivilari degistircem lpg filtre de degistircem kasimda kampanya var yuzde 30 pustuk beklioz iste ne varsa degiscez :D

ben servise gidince fl 22 koycaklar o zaman
Kampanya olsa da fiyatlar indirimli hali ile bugüne göre en fazla yüzde 10 indirim, hatta bazı parçalarda bugüne göre daha pahalı olabiliyor. Etiketi yükseltip sonra indirim uyguluyorlar. O yüzden çok güvenme indirime. Hatta istersen Ekim'de bir fiyat al, sonra aynı yerden aynı şeyler için kampanya başladığında fiyat al, ne demek istediğimi anlayacaksın. Dolar bu aralar düşüşte, daha ne kadar düşer ya da yükselir mi bilmiyorum, ona da bağlayıp zaten ondan dolayı yükseldi demesinler ;)

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Kampanya olsa da fiyatlar indirimli hali ile bugüne göre en fazla yüzde 10 indirim, hatta bazı parçalarda bugüne göre daha pahalı olabiliyor. Etiketi yükseltip sonra indirim uyguluyorlar. O yüzden çok güvenme indirime. Hatta istersen Ekim'de bir fiyat al, sonra aynı yerden aynı şeyler için kampanya başladığında fiyat al, ne demek istediğimi anlayacaksın. Dolar bu aralar düşüşte, daha ne kadar düşer ya da yükselir mi bilmiyorum, ona da bağlayıp zaten ondan dolayı yükseldi demesinler ;)
Fiyatlari aldim indirim oluyor baya cunku 2017 martta disk balata icin 1000 tl fiyat almistim mayista yuzde 30 oldu yaptrdim gene 1000 uzerinden 700 e geldi fiyat sisirme yok hocam. Kurdan dolayi yukselir belki o da pek oynatmaz en fazla 50 60 tl.

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Fiyatlari aldim indirim oluyor baya cunku martta disk balata icin 1000 tl fiyat almistim mayista yuzde 30 oldu yaptrdim gene 1000 uzerinden 700 e geldi fiyat sisirme yok hocam. Kurdan dolayi yukselir belki o da pek oynatmaz en fazla 50 60 tl
Benim aldıklarımda bariz şişirme vardı :)
Belki de şıkayaktiv şişikliğidir :D

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Ben de olmadi belki ankarada servisin politikasi farklidir. Brn zaten bakim buji sanziman yagi direksiyon yagi motor suyu komple degiscem indirimsiz 1500 gibi tutar indirimle 1050 felan gözden cikardim . Honda da kullandik halen kullaniyoruz bakim+ tum sivilar enaz 2500 tl oduyorsun. zaten servise merhaba ben geldim demen 900 tl hosgeldin fiyati bu

Zaten ankaradaki servis pek gozum tutmadi gitmistim begenmedim ikinci el takas icin fiyat aldim aracima cöp muamelesi yaptilar. Alcaklar cop fiyatina satcaklar 60 a kimse enayi degil

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
BL'nin tankında 1 delik var geliş gidiş olayını nasıl ypıcaz?

Geliş ve gidiş olarak iki delik olması gerekiyor Kadir, tek delik teknik olarak mümkün değil ki... :) İkinci delik görünmeyen bir yerdedir, BL kasalarda direksiyon yağı kutusu açıkta değil diye hatırlıyorum.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Geliş ve gidiş olarak iki delik olması gerekiyor Kadir, tek delik teknik olarak mümkün değil ki... :) İkinci delik görünmeyen bir yerdedir, BL kasalarda direksiyon yağı kutusu açıkta değil diye hatırlıyorum.
Biraz araştırdım
-Bidonda tek delik var dipde dikey şekilde.
-bide pompa üzerinde var oda baya bi alt kısımda.
Değişimi baya uğraştırıcı galiba

BAYRAMSAKARYA

Sessiz
Araç Markası
2005-Mazda 3 (Axela)
Araç Renk ve Tip
Mavi Hb.
Bizde bu videoyu izleyip gaza geldik.Yağ aldık velakin bizim arabanın sistemi farklı çıktı.Tamponu, farı ve direksiyon pompasını dahil söktük temizledik,taktık.Çok zor oldu.Ama oldu.:)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Aynı kasa aracın bu meşakkatli işler kadar farkı olmamalı. Bi yerde terslik var ama nerede? :)

münürb

Katılımcı
Araç Markası
2016 - Mazda 3 P.sense
Araç Renk ve Tip
Meteor Gri - Sedan
Önceki aracım nissan almerada gerçi farklı bir amaç ile yapmıştım direksiyon pompasından ufak sızıntı vardı bunun için tamir takımından önce forumda Wynns Hidrolik Direksiyon Sızıntı Önleyici adlı üründen bahsedilmişti hem direksiyon hidroliğini hemde sızıntı önleyiciyi aldık yağcıya gittim ben yapamam ustaya git dedi bende kendi stilimi geliştirdim:mad:hidrolik kutusundaki yağı şırınga ile çekip yeni hidrolik ilave ettim arabayı çalıştırıp baktım gene kirli hidrolik ile dolmuş stop edip bu işlemi bir kaç kere yaptıktan sonra hidroliğin rengi kirli vişne çürüğü renginden saf berrak bir hal almaya başladı az bir miktar şırınga ile çekip katkıdan ilave ettim on gün kadar sonra sızıntı azalmış ama devam ediyordu işlemi tekrardan yaptım sızıntı iyice azaldı ancak çok az vardı bir kez daha tekrar ettim bir ayı geçmişti sızıntı gözükmüyordu satana kadar bir ay daha geçti hala yoktu:)
not:nissan forumdaki usta tavsiyesi üzerine işlem yapılmıştır:mad:lütfen evde denemeyiniz:koptum:fazladan harcanan hidrolikten sorumlu değiliz...
şaka bir yana yağcının yapmak istememesinin sebebini de anlatayım hatır için bir arkadaşının aracına buna benzer bi işlem yapmışlar ancak bi yerde bi yanlışlık olmuş herhalde acele etmelerinden kaynaklanmış pompa hidroliksiz kalmış sonrasında ustaya gitmek zorunda kalmışlar...

BAYRAMSAKARYA

Sessiz
Araç Markası
2005-Mazda 3 (Axela)
Araç Renk ve Tip
Mavi Hb.
Bk da elektrik direksiyon pompasımı varmış?
:krktm:
Ben Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetindeyim.Arabam 2005 Model Mazda Axela.Yani Mazda 3.Buraya arabalar yurtdışından, özelliklede Japonya dan ikinci el olarak geliyor.Mesela benim aracım 2007 de gelmiş buraya.Hidrolik direksiyon pompası elektrikli.İsa beyin paylaştığı yabancı videodaki ile aynı.Herhangi bir kayıştan almıyor tahriki.Pompayı söktük taktık.Önceden de var olan hafif yağ kaçagına çözüm arıyoruz.Çünkü o boru presli.Sanırım kelepçe çözüm olmaz.

Son düzenleme:

Üst Alt