Mazda 3 BK (2003-09) Cam Kaldırma Dişlisi/Motoru

feiter

Sessiz
Araç Markası
2004 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Bu arıza kronik demek ki.Benim arabamda da sol arka ve sol ön cam zaman zaman açılmıyordu.Geçen perşembe akşam karanlıkta sol arka kapıyı arkadaşımla söktük. Motoru söktükten sonra kurcalarken karşı parça içeri kaçtı ve halat sargısı dağıldı.İç tarafı da soktuk.Halatı yeniden taktık.Zor oldu.Tecrübemiz yoktu.İki kafa beraber düşünüp şöyle olmalı böyle olmalı derken geri toparladık.Parça olmadığı için gresleyip taktık.Ön cam motorunu söküp takmak 10 dakikamızı aldı.Arka kapıyı dağıtınca ön kolay oldu.Ön cam dişlisinide gresleyip geri taktık.Sanırım bu arıza ilerde karşıma tekrar çıkacak.

Aksiyon filmi izler gibi okudum helal olsun. Ben de deneyeceğim dişli değiştirmeyi fakat nereden nasıl başlayacağım onu bilemedim :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dişli 11,80 olmuş bu arada :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aksiyon filmi izler gibi okudum helal olsun. Ben de deneyeceğim dişli değiştirmeyi fakat nereden nasıl başlayacağım onu bilemedim :)

Camın düşme tehlikesine karşılık bu işe iki kişi olarak başlayın, birisinin camı tutması gerekiyor.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan

Sizin mesajı görünce ben de aksiyonlu bir okuma yaptım cuk oturdu. :D Dikkatinize tebrikler. :)

feiter

Sessiz
Araç Markası
2004 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Arka cam motorları gitmiş.. Fiyat konusunda bilgisi olan var mı, kazıklanmayayım.

feiter

Sessiz
Araç Markası
2004 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
For Mazda Power Window Motor Gear 3 5 6 C-X7 CX-9 RX8 Regulator 5PCS Kit RK1009 | eBay

Şöyle birşey buldum. Ürün açıklamasında diyor ki; şayet motor düzgün çalışmıyor veya ses yapıyorsa dişliyi, hiç çalışmıyorsa motoru değiştirin. Bu da sağ camda sadece dişli değiştireceğim anlamına geliyor. Yurtdışından alacağım motoru da, burada taktırır geçerim. Çok fiyat farkı varmış 1 ay beklerim sorun değil :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
For Mazda Power Window Motor Gear 3 5 6 C-X7 CX-9 RX8 Regulator 5PCS Kit RK1009 | eBay

Şöyle birşey buldum. Ürün açıklamasında diyor ki; şayet motor düzgün çalışmıyor veya ses yapıyorsa dişliyi, hiç çalışmıyorsa motoru değiştirin. Bu da sağ camda sadece dişli değiştireceğim anlamına geliyor. Yurtdışından alacağım motoru da, burada taktırır geçerim. Çok fiyat farkı varmış 1 ay beklerim sorun değil :)
Anladığım kadarıyla verdiğin linkteki ürün motor dişlisi (motor gear) yani burada 10 liraya satılan malzeme. :)

Mazdam3

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedef Kırmızı Sedan
Motorları kolay kolay arıza yapmıyor bunların ama bence araştır biraz daha banada öğle demişlerdi dişlilerde problem varmış meğer

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Motor fiyatları eBay'da ve Amazon'da 50 dolardan başlıyor, Alidayı da; nakliye ile birlikte 200 liradan başlıyor. Türkiye de ise yan sanayi olarak 400-500 liradan fiyatlandırmalar var, Fakat; Ford Focus'un 98-05 modellerine ait olanları 150-200 lira aralığında. Tahminime göre Ford Focus Cam motoru uyabilir. Polonyo sitesinde 100 liraya var ama satın alabilmek mümkün değil gibi :)

Araştırmalarını bu yönde yaparsan, uygun fiyatlı motor bulmak kolay.

feiter

Sessiz
Araç Markası
2004 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Hey maşallah... Bakalım ustasına sorunca o ne fiyat çekecek. Ben yurtdışı araştırıyım dediğiniz gibi bir yandan da. Ne diye bozulur bunlar hiç anlamadım yahu.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hey maşallah... Bakalım ustasına sorunca o ne fiyat çekecek. Ben yurtdışı araştırıyım dediğiniz gibi bir yandan da. Ne diye bozulur bunlar hiç anlamadım yahu.

Araçta elektriksel bir sorun var ve diğer sorunların ana kaynağı bence bu elektriksel sorun... Düzgün çalışmayan bir sistem, zayıf olan yerlerden arıza vermeye başlar... Bu temel arıza giderilmeden, takacağın yeni bir ampul yine patlayacak, monte edilecek yeni her bir şey zamanla yine aynı arızayı verme ihtimalinde çalışacaktır. Maalesef.

Üst Alt