Mazda 3 BK (2003-09) 100 Bin Bakımı

edip

Sessiz
Araç Markası
2006 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Kaloriferi çalıştırmak için niye fan açma tuşunu döndürmüyorsunuz da, buğu açma düğmesine basıyorsunuz?

Arabada ses soluk yok ama size göre. Kulak meselesi farklıdır. Ayrıca kayış ihmale gelmez, uzun yolda değiştirmediğiniz ve eskidiği için kopar harareti yükseltir motoru kucaklarsınız.
Ümraniye'de Adem ustaya gidin direk.

Kulak farkı vardır doğrudur ben genel olarak söyledim ses olayını
Kalorifer tuşu cevrilince açılmıyor belki 20 30 sefer cevirince acıliyor yada açılmıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Patron baktım kurcaladim forumu da :)
Benim sorunlarima tam cevabi bulamayınca yazma gereksinimi duydum
Ama yinede sağol klima olayını ben kurcalamayi düşünüyorum
Video için teşekkürler :)

Bi de bu ümraniye'de ki adem usta nin dükkanın adıni alabilirmiyim

NAVİMEX MAZDA 3 OLD MULTİMEDİA OEM KAMERA ANTEN HEDİYELİ NAVİMEX MAZDA 3 OLD MULTİMEDİA

Bunu buldum uyarmı acaba resimlerde uyumlu gösteriyor ama sonuçta orjinal değil

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sorunlarının tam cevabı ancak bu kadar var forumda, sen çözüm bulduğunda paylaşırsan memnun oluruz. Ayrıca, Adem Ustam ın işyeri Merter de.

www.mazdaekinci.com

edip

Sessiz
Araç Markası
2006 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Şanzıman yağı ve filtresi değişimi, soğutma sıvısı, fren hidrolik yağı, direksiyon hidrolik yağı değişimi,

malzemeyi ben alıcam işcilik 340 istiyor uygunmu

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Şanzıman yağı ve filtresi değişimi, soğutma sıvısı, fren hidrolik yağı, direksiyon hidrolik yağı değişimi,

malzemeyi ben alıcam işcilik 340 istiyor uygunmu
İşçilik için buradan rakam belirtmek etik olmaz adil de olmaz, her ustanın çalışma prensibi ve işçiliği farklıdır ve ona göre fiyat biçer, yaptığı işin hakkını veren bir usta için el işçiliğinin bedeli ikinci plandadır bana göre, bence çok değil.

edip

Sessiz
Araç Markası
2006 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
İşçilik için buradan rakam belirtmek etik olmaz adil de olmaz, her ustanın çalışma prensibi ve işçiliği farklıdır ve ona göre fiyat biçer, yaptığı işin hakkını veren bir usta için el işçiliğinin bedeli ikinci plandadır bana göre, bence çok değil.

dogru soyluyorsun ama bugune kadar boyle bi işe girişmedim ne nedir bilmiyorom ne kadar tutar bilmiyorum usta 500 dese verip cıkarım ordan hani ortalama bi fiyat bilsem usta 500 de soylese 3 asagı 5 yukarı aynı der cıkarım onun ıcın fıyat yazdım
birde bu usta 6 lt yag dedı markası ne olmalı

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
dogru soyluyorsun ama bugune kadar boyle bi işe girişmedim ne nedir bilmiyorom ne kadar tutar bilmiyorum usta 500 dese verip cıkarım ordan hani ortalama bi fiyat bilsem usta 500 de soylese 3 asagı 5 yukarı aynı der cıkarım onun ıcın fıyat yazdım
Castrol ün ve mobilin mv standardında ürünü var. Castrol bilmiyorum mobil synthetic atf isimli yağı biliyorum sadece.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Kulak farkı vardır doğrudur ben genel olarak söyledim ses olayını
Kalorifer tuşu cevrilince açılmıyor belki 20 30 sefer cevirince acıliyor yada açılmıyor

Patron baktım kurcaladim forumu da :)
Benim sorunlarima tam cevabi bulamayınca yazma gereksinimi duydum
Ama yinede sağol klima olayını ben kurcalamayi düşünüyorum
Video için teşekkürler :)

Bi de bu ümraniye'de ki adem usta nin dükkanın adıni alabilirmiyim

NAVİMEX MAZDA 3 OLD MULTİMEDİA OEM KAMERA ANTEN HEDİYELİ NAVİMEX MAZDA 3 OLD MULTİMEDİA

Bunu buldum uyarmı acaba resimlerde uyumlu gösteriyor ama sonuçta orjinal değil
Kalorifer düğmesi sorununun çözümü
Mazda 3 BK (2003-09) - Klima Kontrol Düğmesi Tamiratı

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bulabilirsen şanzıman yağı olarak liqui moly 1200 olanını tavsiye ederim. Fiyat İstanbul için gayet güzel. Zaten Adem Ustam ın işçiliği ve muhabbeti para ile ölçülemez. Kolay gelsin.

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis

toplamda 7 litre yag alır fakat bu işlem yapılırken 7 litre net boşaltılamıyor bazı arkadaşlar aracı çaşıtırp sitemin içindeki yagı tamamen boşaltmak istiyor bu iş herzaman şans getirmez

durum böyle iken alt kartel sökülür süzgeç degişimi yapılır ve şanzumana 4 litre yag lazım olucak bu yag gastrol dekron 3 yada mobil atf 320 çok fazla kafanı bulandırma

burda size süzgeç degiştigi için 4 litre yag sügeç degişmese idi 3 litre yag lazım olucaktı..

yagın fiatı 4 litre 160 süzgeç 175 gerisi işçilik saygılar abim ..

jetfazıl

Sessiz
Araç Markası
2009 Mazda 3 Bk
selamün aleyküm MAZDAilem bende 2009 bk kasa model touring manuel aslanım var. 100 bin bakımını yaptırmam gerek ama maddi durumdan dolayı 1001 kmye geldi. sorum şu benim baskı balata kesin değişecek onun yanında 100bin bakımda yapıması gerekenler neler? ben baskı balata setini yağ hava ve polent filtresini aldım. bu arada KOCAELİ darıca oturuyorum. bana en yakın izmitte kahveci otoda fatih usta var onun verdiği fiyat şu şekilde:
Debriyaj 750 850 arasi 400 indir bindir işciligi 120 volant taşlama 4 litre şanUman yagı180 tl vont bilyası 25 tl gelelim motor bakımı yag 4 lt 200 yag filitre 40 tl hava 60 polen 80 dış kayış ceşdi cok 90 tlden 160 tl kayış var gergi bilyası sabit bilya 50 şerden 100 tl termostat orjinal servis 200 tl parcacıdan tama alırsak japon 100 tl antifiriz 80 tl iyisi yani toplam şanzuman bakım işciliginle 600 gerisi parca. dedi.biraz karışık yazmıs ama anlaşılır genede. ben aracıma nasip olıursa uzun yıllar binmek istiyorum bu düşünceden yola cıkarak bana neler tavsiye edersiniz. bu arada 90 bin bakımını fatih ustaya yaptırmıstım o zaman bujiler denso iridyum buji ile değiştirildi. sizlerden rica bana değişmem gereken parcalar neler?bunları internet ve dükkan olarak güvenli olarak nereden temin edebilirim? vede işinin ehli namuslu bir usta tavsiyeniz ne olur? şimdiden tesekkür ederim.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
selamün aleyküm MAZDAilem bende 2009 bk kasa model touring manuel aslanım var. 100 bin bakımını yaptırmam gerek ama maddi durumdan dolayı 1001 kmye geldi. sorum şu benim baskı balata kesin değişecek onun yanında 100bin bakımda yapıması gerekenler neler? ben baskı balata setini yağ hava ve polent filtresini aldım. bu arada KOCAELİ darıca oturuyorum. bana en yakın izmitte kahveci otoda fatih usta var onun verdiği fiyat şu şekilde:
Debriyaj 750 850 arasi 400 indir bindir işciligi 120 volant taşlama 4 litre şanUman yagı180 tl vont bilyası 25 tl gelelim motor bakımı yag 4 lt 200 yag filitre 40 tl hava 60 polen 80 dış kayış ceşdi cok 90 tlden 160 tl kayış var gergi bilyası sabit bilya 50 şerden 100 tl termostat orjinal servis 200 tl parcacıdan tama alırsak japon 100 tl antifiriz 80 tl iyisi yani toplam şanzuman bakım işciliginle 600 gerisi parca. dedi.biraz karışık yazmıs ama anlaşılır genede. ben aracıma nasip olıursa uzun yıllar binmek istiyorum bu düşünceden yola cıkarak bana neler tavsiye edersiniz. bu arada 90 bin bakımını fatih ustaya yaptırmıstım o zaman bujiler denso iridyum buji ile değiştirildi. sizlerden rica bana değişmem gereken parcalar neler?bunları internet ve dükkan olarak güvenli olarak nereden temin edebilirim? vede işinin ehli namuslu bir usta tavsiyeniz ne olur? şimdiden tesekkür ederim.
Kahveci oto duyduğuma göre sağlam bir usta, gidenler memnun. Birde sağlam guvenilir Gülünce Oto olması lazım Kocaeli'nde.
Sağlam ustaların kalemi biraz yüksek olabiliyor. İmkan varsa bilindik yerlerden şaşmamak lazım

bravebold

Sessiz
Araç Markası
2009-Mazda3
Araç Renk ve Tip
Siyah-Sedan
Arkadaşlar herkese iyi forumlar öncelikle Mazda 3 2009 BK kasa manuel benzinli aracıma Mepaz Mazda servisine götürdüm 100.000 bakımı için yapılan işlemler kayış değişimi rulman ve bilyalarının değişimi yağ değişimi yağ filtresi klima filtresi hava filtresi polen filtresi değişimi hidrolik değişimi şanzıman yağı değişimi buji değişimi cam motorları değişimi bozuktu silecek kablosu değişimi termostat değişimi antifriz değişimi balataların değişimini istemiştim ama yapılan testte balatalarda sorun yok bir daha ki bakımda tekrar bakarız henüz yıpranmamış dediler benzin filtresi değişimi balataların temizliği disklerin temizliği işlemleri yapıldı fiyatta da bayağı indirim yaptılar teşekkürler Mepaz Mazda

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaşlar herkese iyi forumlar öncelikle Mazda 3 2009 BK kasa manuel benzinli aracıma Mepaz Mazda servisine götürdüm 100.000 bakımı için yapılan işlemler kayış değişimi rulman ve bilyalarının değişimi yağ değişimi yağ filtresi klima filtresi hava filtresi polen filtresi değişimi hidrolik değişimi şanzıman yağı değişimi buji değişimi cam motorları değişimi bozuktu silecek kablosu değişimi termostat değişimi antifriz değişimi balataların değişimini istemiştim ama yapılan testte balatalarda sorun yok bir daha ki bakımda tekrar bakarız henüz yıpranmamış dediler benzin filtresi değişimi balataların temizliği disklerin temizliği işlemleri yapıldı fiyatta da bayağı indirim yaptılar teşekkürler Mepaz Mazda
Bilgilendirme için teşekkürler
Güzel günlerde kullanmak nasip olsun inşallah. :harika:

Üst Alt