Mazda 3 BK (2003-09) Mazda 3 Airbag Işığı Hakkında

Mazdask

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Sedan
Kontak açılınca göstergedeki airbag lambası bütün ışıklar söndükten 3-5 sn sonra mı sönüyor Bk Kasada sizdede öylemi?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Işık sönüyorsa sorun yok demektir. Sönme süresinin önemi yoktur diye tahmin ediyorum.

Mazdask

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Işık sönüyorsa sorun yok demektir. Sönme süresinin önemi yoktur diye tahmin ediyorum.
ışık sönüyor sorun yok ama diğerlerinde geç sönüyor bir video izledim onda da geç sönüyor sizlerde de mi acaba öle ?

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Dsc Abs ve en son da airbag ışığı sönüyor hocam.
@bayraktar ;)
@mustafayk 14 dakika geç cevap verdiğinizden dolayı yönetici arkadaşlardan sizi banlamasını rica edeceğim. :D
Şaka bir yana teşekkürler, tebrikler kardeşim. Yardımlaşmanın güzel örneklerinden birini daha canlı olarak görüyoruz. Bazen bir şeyler araştırdığımda yıllar öncesi sorulup cevap bekleyen konularla dolu olan forumlar var; adam yaşlanmış, çoluk çocuğa karışmış ama cevap gelmemiş. :D

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
@mustafayk 14 dakika geç cevap verdiğinizden dolayı yönetici arkadaşlardan sizi banlamasını rica edeceğim. :D
Şaka bir yana teşekkürler, tebrikler kardeşim. Yardımlaşmanın güzel örneklerinden birini daha canlı olarak görüyoruz. Bazen bir şeyler araştırdığımda yıllar öncesi sorulup cevap bekleyen konularla dolu olan forumlar var; adam yaşlanmış, çoluk çocuğa karışmış ama cevap gelmemiş. :D
Abi bir 5 dakika daha beklersen niye geç cevap verdiği mi anlayıp bana hak vereceksin.:)

Adam gelmiş arabasini benim arabanin arkasına bırakmış.Ben de şimdi çıktım arabaya bakma ya:ssrtcbya::ssrtcbya:la noluyoruz dedim:kötü::kötü:sonra baktım ki bizim mermi değil tenekeymiş bu:)renk de aynı olunca tırsdm ilk baş:krktm::krktm:ondan 14 dakika geç oldu hamdi abi;)

Ekli dosyalar

• 20171021_212706.jpg
    20171021_212706.jpg
    344 KB · Görüntüleme: 91

Mazdask

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
çok tesekkkur ederim aradan 2-3 sn ye geçiyor demi diğerleri söndükten sonra ?@
mustafayk

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll

Mazdam3

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedef Kırmızı Sedan
Merhaba airbag ışığım arasıra ekranda sönmüyor herzaman değil ama nedendir bilgisi olan var mı

Mazdam3

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedef Kırmızı Sedan
Koltuk altındaki kablolarda kopan falan yok ama bildiğim kadar kontrol ettim

BAYRAMSAKARYA

Sessiz
Araç Markası
2005-Mazda 3 (Axela)
Araç Renk ve Tip
Mavi Hb.
Aracım 2005 Model Mazda 3 Hb.Airbag lambası yanıyor ve B2232 Airbag circuit open loop #2 drivers side hatası veriyor.Ne olduğunu bulamadık.Yardımcı olabilecek olan var mı?

BAYRAMSAKARYA

Sessiz
Araç Markası
2005-Mazda 3 (Axela)
Araç Renk ve Tip
Mavi Hb.
@BAYRAMSAKARYA öncelikle şoför koltuğu altındaki kabloları kontrol edin. Kablolar yerinden oynadığı zaman direkt ışık yakıyor.
Koltuk altındaki soketleri kontrol ettik. Emniyet kemeri gergilerini söktük taktık. Sıkıntı yok. Sürücü airbagini söktük,sargıyı söktük taktık.Sıkıntı gözükmüyor.Araç hareket ettikten 50-100 m. sonra yanıyor.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Koltuk altındaki soketleri kontrol ettik. Emniyet kemeri gergilerini söktük taktık. Sıkıntı yok. Sürücü airbagini söktük,sargıyı söktük taktık.Sıkıntı gözükmüyor.Araç hareket ettikten 50-100 m. sonra yanıyor.
Bu hata kablo kısımlarında direk bir kesinti olduğunu gösterir. Eğer kablolarda gözle görünür bir sorun yoksa direksiyonun göbeğinin oturduğu yerdeki airbag saati diye tabir edilen parçaya odaklanmalısınız. Mazda 3 BK ve Mazda 5 de kronik olarak görünüyor yabancı kaynaklarda bunu doğruluyor.
Ebay tarzı sitelerde airbag clock diye aratırsanız bulursunuz. Fotoğrafını yüklüyorum buraya.

airbagclock.jpg

Üst Alt