Manuel ve Otomatik Vites Muhabbetleri

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

ReaL

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Dünyanın önde gelen otomobil üreticilerinden Almanya’da, otomobil konusunda yapılan bir araştırma ilginç bilgileri ortaya çıkardı.

Alman Bağımsız Otomobil kuruluşu DAT tarafından yayınlanan raporda, kadınların otomatik vitesli araçları tercih ettiğine dair bilginin aksine manuel vitesli araçları, erkeklerin de otomatik vitesli otomobilleri tercih ettiği belirlendi.

+++

@Domestos Türkiye'de bu tam tersi olmalı. :D

Kim ne derse desin kadınlarımızın otomobil kullanma becerileri çok zayıf, o nedenle otomatik vitesli araçları tercih ediyorlar...

500 metre geriden, ilerideki sürücünün kadın mı? veya yaşlı mı? olduğunu tahmin edebiliyorum. :)) Diğer bir deyişle yaşlı = kadın sürücü de olabiliyor :))

hus3yn

Katılımcı
Manuel yada otomatik göreceli bi kavram bence, mesela benm gbi sabah akşam araç üzerinde çalışıp debriyaj ve vites Topuz’u ile bütünleşen birisi için özel arabasının otomatik olması bi rahatlıktır. Hele de 50 60 bin tl üzerinde manuel araç satın alanlara aklım almıyor o kadar para ver ve düz vites olsun.. kişisel tercihlere saygımız sonsuz ama otomatik vites candır

ReaL

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Manuel yada otomatik göreceli bi kavram bence, mesela benm gbi sabah akşam araç üzerinde çalışıp debriyaj ve vites Topuz’u ile bütünleşen birisi için özel arabasının otomatik olması bi rahatlıktır. Hele de 50 60 bin tl üzerinde manuel araç satın alanlara aklım almıyor o kadar para ver ve düz vites olsun.. kişisel tercihlere saygımız sonsuz ama otomatik vites candır

50-60 bin ne ki? 300-400 bin TL lik manuel araç yok mu?

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Hele de 50 60 bin tl üzerinde manuel araç satın alanlara aklım almıyor o kadar para ver ve düz vites olsun..
Olayın aracın maddiyatıyla çok ilgisi yok gibi bence. Otomatik vites maddi açıdan bir lüks değil artık. 50-60 bin liralık veya 300 bin liralık araç alan kişinin keyif aldığı manuel vitesse haliyle onu tercih edecektir. Manuel seçenler ekonomik yetersizlikten, otomatiği seçenler de parasının fazla olmasından seçmiyor ki? Öyle olsaydı hem ekonomi yapayım diye dizel motoru, hem de rahatlık olsun diye otomatik vitesi aynı anda seçen olmazdı herhalde?

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Şimdi bazı arkadaşlar kızabilir ama, İstanbul'da trafiğin tam merkezindeyim, ama araç keşke otomatik olsaydı diye söylenmedim hiç. Tamam otomatik vites büyük rahatlık ama, araca tam olarak hakim olmak, istediğin gibi ayar vermek, kompresöre bindirmek paha biçilemez :asik:

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Şimdi bazı arkadaşlar kızabilir ama, İstanbul'da trafiğin tam merkezindeyim, ama araç keşke otomatik olsaydı diye söylenmedim hiç. Tamam otomatik vites büyük rahatlık ama, araca tam olarak hakim olmak, istediğin gibi ayar vermek, kompresöre bindirmek paha biçilemez :asik:
Duygularıma tercüman oldun Murat Abi :) Rahatlık konusu tartışılmaz otomatik vitesin cebinde zaten. Ama keyif manuelde. Ah 626 ah sen değil misin beni böyle yapan :aglyrmngaa:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Otomatik şanzımanın bana göre en güzel taraflarından birisi de; dik ve virajlı inen rampalarda manuele alarak vites küçültüp hiç fren yapmadan inebilmek... Bunu manuel ile de yaparım diyenler olabilir ama giden araçta 2'den 1'e almak çok kolay değil. ;)

hus3yn

Katılımcı
Farkındaysanız “kişisel tercihlere saygımız sonsuzdur” yazdım. bu benm şahsi görüşüm herkes kendine göre görüşünü yazmış.. saygılar

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Tabi ki otomatik vites. Neden mi ! Çünkü manuelde beyaz ayakkabının çiftinin topuk kısmı kirleniyor ama otomatikte, sadece sağ ayakkabı topuz kısmı paspasa değdiği için kirleniyor sol ayakkabı tertemiz

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Tabi ki otomatik vites. Neden mi !Çünkü manuelde beyaz ayakkabının çiftinin topuk kısmı kirleniyor ama otomatikte, sadece sağ ayakkabı topuz kısmı paspasa değdiği için kirleniyor sol ayakkabı tertemiz

Otomatik şanzımanı tasarlayanların, bu düşünce üzerinde yoğunlaşarak ortaya çıkardığını okumuştum bir yerlerde Özgür... :D:D

Şaka tabisi de

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Tabi ki otomatik vites. Neden mi !Çünkü manuelde beyaz ayakkabının çiftinin topuk kısmı kirleniyor ama otomatikte, sadece sağ ayakkabı topuz kısmı paspasa değdiği için kirleniyor sol ayakkabı tertemiz
Alın kanıtı
DSC05433.JPG
Adsız.png
Mesaj otomatik birleştirildi:

Otomatik şanzımanı tasarlayanların, bu düşünce üzerinde yoğunlaşarak ortaya çıkardığını okumuştum bir yerlerde Özgür... :D:D

[Tıhla Hadi=":):)"]Şaka tabisi de[/SPOILER]
:D:kptmya: Bu tür şeyler hep benim kafadan çıkar zaten

Üst Alt