Mazda 3 BM Skyactiv Makyaj Farkları Nelerdir? Fotoğraflı ve Açıklamalı

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Önden Genel Görünüm;

Ön tampon makyaj denilebilecek farklılıklar dahilinde daha oval hale getirilmiş, sis farları ile sinyaller küçülmüş, hatlar yumuşatılmış, ön tampon ile logonun birleştiği yer daha estetik olmuş. Makyajlı da farların iç rengi daha koyu, siyah da denilebilir ve led far teknolojisi mevcut. Ayrıca; ön tampondaki nikeljlı bölüm farların içine doğru girmiş. Ön çeki demiri yeri makyajlı da sağ tarafta, makyajsız da; sol tarafta.

Genel Görünüm 1.jpg

Makyajlı Far ve Sisler;

Makyajlı Far ve Sisler.jpg

Makyajsız Far ve Sisler;

Makyajsız Far ve Sisler.jpg

Makyajlı Jantlar;

Makyajlı Jant.jpg

Makyajsız Jantlar;

Makyajsız Jant.jpg

Makyajlı ön panjurda plakalık yeri ayrılmamış, ancak bagajda ayrıyetten plakalık mevcut, iki parça halinde montajı ön panjura yapılıyor.

Makyajlı Ön Panjur;

Makyajlı Ön Panjur.jpg

Ön plakalık, demonte halde;

Ön Plakalık.jpg

Makyajsız Ön Panjur;

Makyajsız Ön Panjur.jpg

Makyajlı aynadaki sinyal öne doğru kavisli olarak ilerliyor ve olması gereken de bu bence, makyajsız da ise sadece nokta şeklinde kenarda eğreti gibi duruyor. :)

Makyajlı Ayna;

Makyajlı Ayna.jpg

Makyajsız Ayna;

Makyajsız Ayna.jpg

Makyajlı da ön konsolda bulunan ekran biraz daha göze hoş gelir hal almış, direksiyon ise daha ince ve estetik görünüyor, direksiyonun malzemesi sanki yüzük takılınca yırtılacakmış veya uzun kullanımlarda eriyecekmiş hissi verdi bize inşallah öyle olmaz. :)

Makyajlı Ön Konsol;

Makyajlı Konsol.jpg

Makyajsız Ön Konsol;

Makyajsız Konsol.jpg

Makyaj ile gelen en büyük farklılıklarda birisi de; el freni mevzusu, makyaj ile artık elektrikli el freni var, camiaya hayırlı olsun. :p Ayrıca; gözle görülmeyen bir donanım ise GVC teknolojisi. Aşağıdaki linkte detaylar mevcut. :)

Mazda'nın Yeni G-Vectoring Teknolojisi

Ara konsolda ise, makyaj ile el freni tarih olmuş, sürgülü bardaklık kapağı gelmiş bence hoş olmuş, ara kolçak aynı ölçülerde fakat kol dayama makyajda tarih olmuş. Ayrıca; renkli yol tabelalarını okuyup, uyarı veren aktif sürüş ekranı var.

Makyajlı ara konsol;

Makyajlı Ara Konsol.jpg

Makyajsız ara konsol;

Makyajsız Ara Konsol.jpg

Cam düğmeleri de makyajdan nasibini almış, piano black diye tabir edilen malzeme ile kaplama yapılmış, bu bölüm makyajsız da karbon fiber kaplama vardı. Ayrıca; hemen hemen herkesin diline dolamış olduğu, düğmelerin ışıksız hali makyaj ile ışıklandırılmış.

Makyajlı cam düğmeleri;

Makyajlı Cam Düğmeleri.jpg

Makyajsız cam düğmeleri;

Makyajsız Cam düğmeleri.jpg

Makyajlı ön konsol çıtasında da görsel değişikliğe gidilmiş.

Makyajlı çıta;

Makyajlı Çıta.JPG

Makyajsız çıta;

Makyajsız çıta.JPG

Direksiyonda da göze hitap edecek derecede değişiklikler olmuş ama insana vermiş olduğu his, pozitif değil sanki. Oğuzhan ile bana öyle geldi en azından.

Makyajlı Direksiyon;

Makyajlı Direksiyon.jpg

Makyajsız Direksiyon;

Makyajsız direksiyon.jpg

Skyactiv Mazda 3 bu kadar çok makyaj görmesine rağmen bence garip şekilde arka bölümde değişiklik yapılmamış, ilginç... :)

Makyajlı arka bölüm;

Makyajlı Arka Görünüm.jpg

Makyajsız arka bölüm;

Makyajsız Arka Görünüm.jpg

Mazda Garaj İftiharla Sundu... :p :)

Konu ile doğrudan bağlantılı şöyle de bir konumuz var.

Mazda 3 Skyactiv 2017 Makyaj Farkları Nelerdir?

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Elinize sağlık abi ,çok güzelinceleme olmuş, yanlız dikkat ettiğim husus arabalarda değilde fotolarda oldu , sahibindende gören otonun ilanlarını incelerken farkettim senin fotolardada aynı şekilde , aşırı güneş ışığına maruz kalıyor sanırım showroom fotolar aşırı şekilde patlamış çıkıyor , görsel olarak hoş görünmüyor malesef .Konuyla pek alakası olmasada gören otonun iyiliği için nacizane uyarmakta fayda var sanırım :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Elinize sağlık abi ,çok güzelinceleme olmuş, yanlız dikkat ettiğim husus arabalarda değilde fotolarda oldu , sahibindende gören otonun ilanlarını incelerken farkettim senin fotolardada aynı şekilde , aşırı güneş ışığına maruz kalıyor sanırım showroom fotolar aşırı şekilde patlamış çıkıyor , görsel olarak hoş görünmüyor malesef .Konuyla pek alakası olmasada gören otonun iyiliği için nacizane uyarmakta fayda var sanırım :)

Sabahtan doğan güneşi batana kadar içine alan bir yer maalesef. :) Telefonun ayarlarını yaptığım halde böyle, makina ile çekersem biraz daha iyi oluyor ancak, makine ile boyut çok yüksek olduğu için birde küçültme merasimi yapmak gerekiyor ki, konu açma süresini iki katına çıkartır. :) Güneş olayının en başından beri farkındayım, biraz daha dikkat etmek gerekiyor, haklısın. :)

DSLR ile Çekim;

IMG_8342.JPG

IMG_8339.JPG

Son düzenleme:

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Emeği geçenlerin eline sağlık. Epey değişiklik olmuş, gözle görülmeyen daha birçok değişiklikte yapmıştır Mazda

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Sabahtan doğan güneşi batana kadar içine alan bir yer maalesef. :) Telefonun ayarlarını yaptığım halde böyle, makina ile çekersem biraz daha iyi oluyor ancak, makine ile boyut çok yüksek olduğu için birde küçültme merasimi yapmak gerekiyor ki, konu açma süresini iki katına çıkartır. :) Güneş olayının en başından beri farkındayım, biraz daha dikkat etmek gerekiyor, haklısın. :)

DSLR ile Çekim;

Ekli dosyayı görüntüle 15753

Ekli dosyayı görüntüle 15754

maksadım seni uyarmak değil abi üstüne alınmadın inşallah , senin çektiğin fotolar bir nebze iyi ama malum siteden iki örnek alta koyuyorum , böyle güzel araçlara böyle detayları bitiren fotolar hiç yakışmıyor , gören otoyla çok samimi olduğun için bilgi verebilirsin diye tahmin ettim sadece ,maksat mazda gibi güzel arabanın kötü çekimlere kurban gitmemesi (ha birde mazda ozanın çekimleri inanılmaz kaliteli onuda söylemeden edemeyeceğim :))

Screenshot_2017-04-15-23-07-36.jpg
Screenshot_2017-04-15-23-07-32.jpg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Alınacak bir şey yok Serkan, aynı fikirdeyiz çünkü... :) Evet, Ozan'ın fotoğraflar hep iyi oluyor, mekan iyi ve çekim açısını iyi belirliyorlar. :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Eline sağlık abi güzel konu oldu. Bende makyajla ilgili kişisel görüşlerimden oluşan bir kaç hususu belirtmek isterim.
Ön tamponun altından başlayalım. Tamponun en altı yani ızgara altındaki kısım malyajsızda daha keskin. Makyajlıda o keskinlik gitmiş fotolar:
(beyaz olan makyajlı)

WP_20170415_16_28_42_Pro.jpg WP_20170415_16_28_19_Pro.jpg

Sis farlarının altındaki tekere doğru uzanan çizgi. Makyajsızda daha keskin makyajlıda keskinlik gitmiş. Yeni sis farları belki daha işlevseldir ama eskisinin görünüşünü daha hoş buluyorum.

WP_20170415_16_28_28_Pro.jpg WP_20170415_16_27_53_Pro.jpg

Farların altındaki çizgi hemen hemen aynı ama farın önünde kalan kısmın mesafesi makyasızda daha fazla Panjurdan gelen nikelajlı parçamız makyajlıda farın içinden devam ediyor makyajsızda direk devam ediyor.

WP_20170415_16_28_35_Pro.jpg WP_20170415_16_29_29_Pro.jpg WP_20170415_16_28_00_Pro.jpg

Makyajlıda logo biraz aşağı alınmış ve kaputun devamındaki plastik parça öne doğru hafif çıkıntılı olmuş. ( bunu sevdim)

WP_20170415_16_28_49_Pro.jpg WP_20170415_16_28_10_Pro.jpg

Şahsi düşüncem makyajsızın ön tarafı daha güzel. Makyajlıdaki öne doğru uzatılan bıyık kısmını makyajsıza takıyoruz ve benim kişisel kombinasyonum tamam oluyor :)
Aynalardaki sinyal değişikliği yerinde. Orta konsoldaki yenilikler oldukça yerinde olmuş başından beri olması gereken buydu. Direksiyon ve vites topuzundaki yapılan deri değişikliğini sevmedim mat renkli yıpranabilir gibi ama bu sadece varsayım eskisinin rengi daha canlı kalite algısı daha yüksekti bana göre. Tabi bu saydıklarımız tamamen göze görünen şeyler görünmeyen teknik olarak bir sürü yenilik olduğuna eminim en başta g-vectoring var.

Son düzenleme:

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Teşekkürler merak ettiğim bir konuydu Veli abi isabet olmuş...
Ben makyajlının içi ile makyajsızın dışı daha iyi diyorum...Arka kısımda hiç bir değişikliğin yapılmaması da abes orda hb kasa gibi çift egzost çıkışlı bir tampon yapısı olabilirdi...
Genede makyajlısınıda makyajsızınıda hangi markayla modelle kıyaslarsak kıyaslayalım kodo mmu oturtur bizim sky m3 :)

Calimero

Sessiz
Araç Markası
M3 Sky (BM) Power AT
Araç Renk ve Tip
İnci Beyazı Sedan
Elinize sağlık Veli abi, Oğuzhan bu arada nihayet cam düğmelerinin 4 ü de ışıklandırılmış

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ahmed

Sessiz
İç konsol daha bir güzel ve karbon kaplamalar yerine piano Black Harika olmuş.
Birde anahtardan camlar açılıp kapanma işi olşaymış tam olurmuş.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İç konsol daha bir güzel ve karbon kaplamalar yerine piano Black Harika olmuş.
Birde anahtardan camlar açılıp kapanma işi olşaymış tam olurmuş.
Bana göre artılarının yanında eksileri de var, direksiyon ve vites topuzunda kullanılan malzeme çabuk yıpranacakmış hissi veriyor, atıyorum parmaktaki yüzük direksiyona sürtse kaldırıp alacak gibi duruyor. İkinci olarak da; orta bölümdeki kol dayama gitmiş, bence uzun yolda özellikle otomatik araçlarda kol dayama büyük rahatlık. Artıları ise Piano Black kaplamalar daha hoş, cam düğmelerindeki ışıklandırma büyük kazanç, orta bölümdeki bardaklığın sürgülü olması ve el freninin hantal görüntüsünün gitmesi diyebilirim. Birde direksiyon insanın gözüne daha sempatik geliyor. Ama direksiyonun alt kolundaki metal kaplamadan da tasarruf edilmiş. :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Kol dayama tamamen gitmemiş ki abi konsolla birleştirilmiş olduğu için öyle görünüyor galiba (mı acaba).

İçi konusunda herkes hemfikir sanırım çok daha şık olmuş, direksiyon kalite olarak değil de görünüm olarak makyajsız daha güzel gibi geldi, makyajlıda direksiyon sağ ve sol kolları göstergeyle tam olarak uyumlu hale gelmesi için biraz daha ona uyarlanmış ve inceltilmiş sanırım.

Önde en hoşuma (belki de tek) giden farların içine giren krom uzantı. Ayrıca arka tampon altındaki siyah kısım gövde rengine dönebilirdi.

Emeklerinize sağlık çok güzel detaylar ve bilgiler bunlar, yıllar sonra oluşacak bilgi kirliliğinin önüne de geçilmiş oldu bu sayede.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Oraya kolu dayayabilirsin yine ama ya yolu görmekte sıkıntı olur ya da ergonomik açıdan rahat olmaz Bülent. :) BM kasanın makyaj farklılıkları için başucu kitabı gibi oldu konu. Bu kadar detaylı inceleme ve fotoğraflama yoktur diye tahmin ediyorum.

Makyajlı Ara Konsol.jpg Makyajsız Ara Konsol.jpg

Arada en azından 8-10 santim fark var.

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Makyajlıyı çalıştırıp devir kadranını gördünüz mü hiç? Makyajsızdaki daha sportifti sanki, yeni kadranı sevmedim :( Onun haricinde iç mekan daha hoş olmuş. Orta konsol yükselmiş gibi geldi bana, kol dayama mevzusu sıkıntılı olmayabilir. Bi de ellerin-parmakların çok dokunduğu yerlerde piano black kullanılmasa daha işlevsel olur kanımca. Hep parmak izi oluyor ve çizik açısından uzun ömürlü olmuyor. Karbon görünümde devam etmeleri daha işlevsel olabilirdi. Hatta HMI kumandasındaki piano black artık yok sanırım, çok mantıklı olmuş. Aynalar da istenilen şekle kavuşmuş sonunda :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Daha önce dizel motoru test ettiğimiz için çalıştırma gereği duymamıştım. İlk fırsatta bu ayrıntıya dikkat ederim. :)

Merak ettim şimdi bak. :p

Üst Alt