Mazda 6 GJ (2012 skyactiv) LPG Takılabiliyor mu?

Kubilay07

Sessiz
Araç Markası
2013 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan
Mazda 6 2013 2.0 sport skyaktive aracim var LPG takılmıyormu..Bilgisi olan var mı?

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Teknik anlamda çok bilgim yok, makina mühendisi değilim ama internette mazda 3 skyactive için birçok örnek var. 3 farklı araç gördüm ben.

Teoride hacmi değişsede aynı teknolojiye saip mazda 6 ya neden takılmasın?

Ek olarak FSI, TSI, GDI motorların hepsine artik lpg takiliyor. Daha önce RX8 bile lpg taktılar.

Bence önemli olan doğru usta ve kiti bulmak.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Konuları inceleyebilirsin, güzel bilgi ve tecrübeler mevcut.

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Mazda 6 2013 2.0 sport skyaktive aracim var LPG takılmıyormu..Bilgisi olan var mı?

Merhaba,

Bir gelişme var mı araştırdınız mı?

Lovato nun sitesinde 1.5 litrelik motor için uyumluluk var. 3 ile 6 nın motor farkından dolayı ayrı ele almak gerekebilir.
Atiker'e sordum onlar bizde yok dedi.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merhaba,

Bir gelişme var mı araştırdınız mı?

Lovato nun sitesinde 1.5 litrelik motor için uyumluluk var. 3 ile 6 nın motor farkından dolayı ayrı ele almak gerekebilir.
Atiker'e sordum onlar bizde yok dedi.
Yazıp gidenlerden... :(

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan

Herhalde :(

Ben aslında kendim içinde araştırıyorum mazda 3 ü satıp(eğer bu piyasada satabilirsem) 6 ya geçmeyi düşünüyoum ama bu benzin fiyatı ile zor.

BRC, atiker vs yazdığımda da şasi, motor numarası filan istiyor. Araba olmadığı için veremiyorum tabi :(

O yüzden arkadaş ilgilenseydi benim içinde iyi olur :)

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Abi bu yazıp giden arkadaş benim yakın arkadaşım. Mazda 6 yi ona ben aldirmistim. Yeni gördüm bu mesajını. Candan mühendisliği aradık. Prins in bir kit ini söyledi uyar dedi. 8500 tl ye takarız sıkıntı olmaz demisti. Şuan galiba bütçesini ayarlayıp taktirmayi düşünüyor.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Abi bu yazıp giden arkadaş benim yakın arkadaşım. Mazda 6 yi ona ben aldirmistim. Yeni gördüm bu mesajını. Candan mühendisliği aradık. Prins in bir kit ini söyledi uyar dedi. 8500 tl ye takarız sıkıntı olmaz demisti. Şuan galiba bütçesini ayarlayıp taktirmayi düşünüyor.
Bilgilendirme için teşekkürler hocam... Forum felsefesi gereği, konunun takibini yapmak durumundayız, yazıp gidildikçe sorunların akıbetini bilmemiz imkansız hale geliyor ki, bu durumun kimseye faydası olmuyor. :)

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Bilgilendirme için teşekkürler hocam... Forum felsefesi gereği, konunun takibini yapmak durumundayız, yazıp gidildikçe sorunların akıbetini bilmemiz imkansız hale geliyor ki, bu durumun kimseye faydası olmuyor. :)
Kesinlikle katılıyorum abi. Forumun temel amacına ters bi kere. Bugün görürüm ve fırçalarım ben onu :) mazda kullanma yetkilerini alıcam elinden :D

Üst Alt