Mazda CX-5 Skyactiv LPG Montajı, Uyumu ve İzlenimler

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Direkt enjeksiyonlu motorlara bu karma sistem oluyormuş. Tamamen Türk yazılımı.2011 Mazda 6 ya, Cx5 e takılmış.
Aslında prins taktırmak istiyordum, Candan bizde ürün yok dedi, Ankara'da tiguana cangas taktiran kuzen çok övdü, ben de bi riske girdim, hayırlısı artık.
Hadi bakalım seni kobay yaptık bu sayede :D Sonuç inşallah başarılı olursa ki örneklerde başarılı olduğunu söylüyorsun bundan böyle Cangas'çıyız.

Sen nerede yaptırdın montajı

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Hadi bakalım seni kobay yaptık bu sayede :D Sonuç inşallah başarılı olursa ki örneklerde başarılı olduğunu söylüyorsun bundan böyle Cangas'çıyız.

Sen nerede yaptırdın montajı
İskenderun'da.
İki tane bayi vardı, Toyotanin sıfır araçlarına taktırdıgi yeri tercih ettim.
Aslında bi zorlandılar, gece yarısına kadar turlamis,ayarla uğraşmış, neyse ertesi gün teslim aldım 4-5 km sonra yine gaz yememe, vuruntu oldu, benzine aldım düzeldi, sanayiye gitmekten vazgeçtim,bugün de bi sıkıntı olmadı, bekleyip gorecez.
Bu arada araç LPGde daha sessiz,ona çok şaşırdım.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İskenderun'da.
İki tane bayi vardı, Toyotanin sıfır araçlarına taktırdıgi yeri tercih ettim.
Aslında bi zorlandılar, gece yarısına kadar turlamis,ayarla uğraşmış, neyse ertesi gün teslim aldım 4-5 km sonra yine gaz yememe, vuruntu oldu, benzine aldım düzeldi, sanayiye gitmekten vazgeçtim,bugün de bi sıkıntı olmadı, bekleyip gorecez.
Bu arada araç LPGde daha sessiz,ona çok şaşırdım.
Öncelikle hayırlı olsun inşallah hocam. Lpg ile ilgili mesajları bu konuya kopyaladım, deneyimlerini bu konuda paylaşırsın artık.

:hhhhhh:

Sıkıntısız güzel günlerde amorti etmek nasip olsun.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Öncelikle hayırlı olsun inşallah hocam. Lpg ile ilgili mesajları bu konuya kopyaladım, deneyimlerini bu konuda paylaşırsın artık.

:hhhhhh:

Sıkıntısız güzel günlerde amorti etmek nasip olsun.
Teşekkürler abi,eline sağlık.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cangasin videolarında ovundugu şey benzin tüketimi, yüzde 1,5-2 yi geçmeyecek diyorlar.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Teşekkürler abi,eline sağlık.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cangasin videolarında ovundugu şey benzin tüketimi, yüzde 1,5-2 yi geçmeyecek diyorlar.
Abi hayırlı olsun, iyi cesaret etmişsin ben girmezdim o riske, bir yandan da düşünenlere ışık tutmuş olacaksın.
Gelişmeleri bekliyor olacağız:)

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Abi hayırlı olsun, iyi cesaret etmişsin ben girmezdim o riske, bir yandan da düşünenlere ışık tutmuş olacaksın.
Gelişmeleri bekliyor olacağız:)
Aslında ben ilk değilim, Türkiye'de taktıranlar var, yurtdışında çok çok fazla zaten.
Arabayı alırken taktırmak aklımda yoktu, çünkü 3 ten bi tık fazla yakar diyordum ama arada çok fark var. Senede 20 bin km yaptığımi düşünürsek 40 bin liralık yakıt farkı oluşuyor.
Bakalım süreç nasıl devam edecek :)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
Bakalım süreç nasıl devam edecek

-Rolanti dengesizliği
-Stop etme
-Geç marş alma
-Su eksiltme
-Gaz yememe
-LPG'de sorun yok abi sorun ateşleme sisteminde
-Ateşleme sisteminde sorun yok abi sorun LPG sisteminde

vs. vs. :koptum::koptum::koptum:

İnşallah hiç biri olmaz ama lpg'nin olmazsa olmazı bunlar :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
-Rolanti dengesizliği
-Stop etme
-Geç marş alma
-Su eksiltme
-Gaz yememe

Bunları bende geçirdim aklımdan ön yargı olmasın kötüyü çağırmayayım diye yazmadım, inşallah olmaz :koptum:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
-Rolanti dengesizliği
-Stop etme
-Geç marş alma
-Su eksiltme
-Gaz yememe

Bunların olma ihtimali hep var, fakat en küçüğünden en büyüğüne sorun oluştuğunda nokta atışı çözüm üretecek usta/işyeri bulmak işin temeli.
Bunları bende geçirdim aklımdan ön yargı olmasın kötüyü çağırmayayım diye yazmadım, inşallah olmaz :koptum:
Ocak ayında; 5 Ağustos akşamına yazlık düğün salonu tuttuk dediğinizde, ilk aklıma gelen "yağmur yağarsa ne olacak?" olmuştu... :ssrtcbya:

Oysa 5 ağustosta sadece yağmur yağsaydı razı olacaktık. :utan:

Çağırsan da, kovsan da olacak oluyor işte.

:kedicik:

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bunların olma ihtimali hep var, fakat en küçüğünden en büyüğüne sorun oluştuğunda nokta atışı çözüm üretecek usta/işyeri bulmak işin temeli.

Ocak ayında; 5 Ağustos akşamına yazlık düğün salonu tuttuk dediğinizde, ilk aklıma gelen "yağmur yağarsa ne olacak?" olmuştu... :ssrtcbya:

Oysa 5 ağustosta sadece yağmur yağsaydı razı olacaktık. :utan:

Çağırsan da, kovsan da olacak oluyor işte.

:kedicik:
Bu konuda kimse senin eline su dökemez abi, hanım hala anlatır durur :koptum:

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Guzuya (Mazda Cx-5) LPG taktırmıştim. Araçta arada vuruntu oluyor ve arıza ışığı yanıyordu. Lpgci topu oksijen sensörüne atınca ısrarla hem çıkma hem yan sanayii oksijen sensörü denedik yine aynı hatayı verdi. 2 gün elektrikcide kaldı bişey çıkmadı,dün Antakyaya egzozcuya gittim egzoz da sensör de sağlam dedi.
LPG firması yetkili servise götürün dedi , bugün Adana'ya geldim,baktılar ,sensör degisecek dedi, fiyat 18 bin lira işçilik hariç,o da tamam. Kesin arızalı mı dedim kesin dedi , ikinci usta da geldi, ben tekrar anlattım bakın dedim LPG takıldığı an bu hata başladı, eğer sensörü takınca ışık yanarsa iade yapacak mısınız deyince LPG bağlantılarini söktürüp öyle getirin dediler. Sonra çıkarken bayan dosya kapatmam lazım arıza tespit ücreti deyince ,lpgciye gidip geliyorum ariza devam ediyorsa sensörü sipariş geçeriz dedim, gönlü olmaya olmaya kabul etti.
Geldik lpgciye , şüphelendiğim yeri gösterdim, kabloları açtı ve bingo. Şu an oksijen sensörü normal değerlerde, sensor kaynaklı arıza ışığı yok, nozullere ve diğer ayarlara bakılacak İzmir'den gelen teknik eleman tarafından,gerekirse manifold sökülüp tekrar montaj yapılacak.
Servisi aradım para istedi ,iki saat uğraştık dedi, dedim 20 bin lira gecirecektiniz bı de para mı istiyorsunuz,arızayı mı buldunuz dedim, o arıza tekrar yapacak dedi, ben de o zaman kredi kartı bilgilerimi atarım sipariş geçersiniz dedim,burayla işim bitti.
Sonra LPGyi takan p.ci aradım bana atar yapti, en az 15 tamirci, Antakya,Adana dolanmam yanında 5 bin lira civarında maddi kaybım oldu. Annesini tanımam ama bu orospu çocuğunu nereye şikayet edebilirim.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
-Rolanti dengesizliği
-Stop etme
-Geç marş alma
-Su eksiltme
-Gaz yememe

@incirinaltı bütün evreler tamamsa bas gaza :D

Üst Alt