LG Kullanıcıları Derneği

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
Aslında başlığı akıllı telefon kullanıcıları için açacaktım, ama LG elektronikten beyaz eşyaya kadar birden fazla sektörde olduğu için başlığı bu şekilde açma gereği hissettim. Dernekte LG markasının her türlü ürününü paylaşabiliriz ;)

İlk ana başlığımız;

V'nin Doğuşu ve Yükselişi

2014 yılından beri sürekli olarak LG modelleri kullanıyorum, öncesinde belli aralıklarla kullandığım modelleri olmuştu ama o zamanlar benim için sıradan cihazlardı. Ama G2 ile başlayan serüven şu an V30+ ile davam ediyor... G serisini de çok seviyorum, ama onu daha sonra anlatırım. Bu 4 yıl boyunca arada sırada başka markalara kaysam da bir kaç gün sonra yeni LG'me kavuşuyordum hep :)

V serisinin ilk cihazı V10 2015 sonlarına doğru piyasaya çıktı. Samsung Note serisine rakip olarak üretildiğini düşünüyorum. ilk tanıtımını gördüğümde işte hayalimdeki cihaz demiştim. Tasarım mükemmel, ekran kalitesi ve çözünürlüğü emsallerine göre çok çok üstün, ekstra olarak ikinci ekranıyla birlikte beni mest etti. Cihazı ilk elektro markette incelemiştim, ele oturuşu ve silikon tarzı arka kapağı sayesinde elden kaymayışını çok sevmiştim. Piyasaya çıktıktan bir kaç ay sonra alma şansım olmuştu. Cihaz ilk başta bana biraz büyük gelmişti ve çift elle kullanıyordum, ama sonraları alışınca tek elle kullanmaya başlamıştım. Cihazın benim için tek eksi yanı bataryasıydı. Ama onun çözümü de çok kolay olmuştu :) N11'den 29,90 TL'ye orijinal pil + şarj kiti alınca batarya meselesi rafa kalkmış oldu.

Toplamda 6 farklı V10 kullandım ve en sonuncusunu 1 yıldan biraz fazla kullandım. V10'a geçene kadar bir cihazı en fazla 40 gün kullanmışlığım vardı. Son cihazım şu an yeğenimde o kullanıyor, fotoğraflarda göreceğiniz cihaz ise anakart arızalı kenarda yatıyor. LG'nin, G3 ve G4'ten kalma kronik sorunları (anakart ve hayalet ekran) insanları biraz LG'den uzaklaştırmıştı. V10 bu algıyı tam kıracaktı ki aynı sorunları V10 kullanıcıları da yaşamaya başladı... Ama LG kullanıcıları üzmedi ve sorunlu cihazları yenisiyle değiştirdi. Benim cihazlarımdan birinin parmak izi okuyucusu arıza yapmıştı, ilk 6 ay olduğu için birebir değişim yapılmıştı. Stokta 32 gb olmadığı içinde 64 gb cihaz vermişlerdi.

Arka kapağın yapısı sayesinde resmen eliniz yapışıyor ve hiç kaymıyordu. Yan çıtalar da güzelliğine güzellik katıyordu :)

20181018_125110.jpg 20181018_125147.jpg
IMG-20181016-WA0020.jpg

V serisinin ikinci cihazı ise V20 oldu. LG V10 severleri tasarım konusunda biraz üzmüştü bu sefer :) Çünkü V10 yanında çok daha şık kalıyordu ve yeni cihazın görüntüsü gayet sıradandı. V20'de sorunlar oldukça azaldı, anakart arızası neredeyse yok gibiydi ama bazı kullanıcılar hayalet ekrandan şikayetçiydi hala. Ayrıca V20'nin arka kapağı çok kaygan, kullanıcı alışana kadar çok zorluk çekiyor. Son almış olduğum V20 defalarca elimden düştü, hatta bir keresinde markette mermer yüzeye çakıldı ama en ufak bir çizik dahi oluşmadı. Çünkü belli bir mesafeye kadar düşmeye dayanıklıydı :)

20181018_125056.jpg 20181018_125044.jpg
IMG-20181016-WA0017.jpg IMG-20181016-WA0015.jpg

V30 ise bambaşka bir cihaz olarak karşımıza çıktı. Benim için en önemlisi ise ikinci ekran artık yoktu... Muhtemelen cihazın boyutunu etkilediği için bu özellik kaldırıldı, ama yerine farklı bir uygulama ilave edilmiş. Kilit ekranında bildirimleri ve uyarıları görüyor ve istediğiniz gibi düzenliyorsunuz. Bu olay bir çok cihazda var ama, V30'da daha detaylı ayar yapabilirsiniz. Benim sevmediğim yanı cihaz daha da kaygan olmuş, kılıf kullanmayı hiç sevmiyorum o yüzden şimdilik aşırı dikkat ediyorum. V20'ye göre çözünürlük biraz arttırılmış ve bataryası aşırı şekilde geliştirilmiş. 3300 mah batarya ile 7-9 saat arası ekran süresi almak hiçte zor değil.

IMG-20181016-WA0021.jpg
IMG-20181018-WA0003.jpg

Cihazların detaylı özelliklerini netten inceleyebilirsiniz, cihaz arayışında olup orta uygun fiyatlı ikinci el arayanlara ikinci el V10 tavsiye ederim. 0 cihaz alacaklar ise mutlaka V30+ ve G7 modellerini incelesin ;) V30+ şu an f/p açısından oldukça iyi durumda.

Ayrıca V30+ için @Domestos abi çok yardımcı oldu, cihazı kendisi teslim alıp bana kargo ile yolladı kendisine bir kez daha teşekkür ederim.

IMG-20181018-WA0006.jpg
IMG-20181018-WA0008.jpg

IMG-20181016-WA0014.jpg

Not: etrafta çok ışık olduğu ve fotoğraf çekmek için iyi bir cihaz bulamadığımdan foto kalitesi biraz düşük idare edin artıkın :)

Ekli dosyalar

MetinU

Katılımcı
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Murat LG mümessili oldun sende.
Söyle bakalım alican LG harfleri neyin kısaltması?

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
2013 ya da 2014 yıllarında 47LA860 3D Smart TV'ye iki böbrek parası vermiştim nasıl bir gafletteysem artık? Yanında soundbar ve harekete duyarlı kamera hediyesi vardı da onu düşünerek uyuduğum gecelerde biraz acılarım diniyordu. :p

Şimdi pek takip etmiyorum TV teknolojisini de görüntü kalitesi o yıllara göre muhteşemdi. Sihirli kumanda, 800 hz şeysi, dahili subwoofer, wifi, uydu muydu falan şeyleri mevcut. Gerçi o zamanlar 3D film merakı vardı ve LG hariç diğer tüm markaların 3D gözlükleri aktif gözlüktü. Aktif gözlükler 3D izlenimi için pille çalışır ve sürekli titreşim yapar. Bir zaman sonra baş ağrısına çevirir olayı ve ayrıca gözlükleri pahalıdır. LG'nin 3D gözlükleri pasiftir ve asıl işi TV yaptığından sinemada dağıtılan 5 liralık gözlüklerle bile 3D izleyebilirsiniz. O yüzden baş ağrısı olasılığı için LG'ye yönelmiştim. ;)

Vay be 5 sene olmuş neredeyse... Bir kere kumandası servisten değişmişti, onun dışında sıkıntı çıkarmadı. Gerçi şimdiki kumandanın bir kısmını da evdeki köpecik kemirdi de pahalı olduğu için değiştirmiyorum artık. ;)

Ha bir ara da G3 telefonu mu ne vardı, onu kullanmıştım kısa süreliğine. Mesaj sesi "life is good" falan diye çalıyordu. Hala var mı o aptal melodi? Yaa ne kötü günlerden geçmişim. :p

mazdatayfun

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Crossover
Selamlar LG G3 32GB telefonu yaklaşık 3 senedir kullanıyorum.
Bildiğim en büyük eksisi. Ekran sensörü. Çok problem çıkartıyor bir süre sonra. Ekranı açamıyorsunuz. Konuşma anında ekrana müdahale edemiyorsunuz. Onun dışında performans olarak ve kullanım olarak çok temiz bir telefon. Ben gayet memnunum. Daha 5 sene götürür beni :D

MetinU

Katılımcı
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Lucky Goldstar
Goldstar meşhur bir firmaydı Türkiye'de zaten. Firmanın bünyesinde Lak-Hui (okunuşu lucky ile aynı) isminde bir plastik firması varmış.
Goldstar firması ikiye bölünmüş;
Lucky Goldstar elektronik kısmı olarak bir firma olmuş.
Goldstar firması da beyaz eşya filan üretiyormuş hala.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Abimde de LG G2 var, zamanında ben aldırmıştım. 5 sene civarı oldu alalı.
Ama G serisinde bir daha dikiş tutturamadılar. Hepsinin ayrı ayrı sorunları oldu.

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Murat sayesinde, V10 ve V30'u yakından görme şansım oldu, malzeme kalitesi, tasarımı fazlasıyla güzel ve kaliteli hissi veriyor. Ama bir fayda fiyat telefonu değil. Marka bilinirliği açısından saygım vardır LG'ye, fakat şimdiye kadar herhangi bir ürününü kullanmak nasip olmadı. ;)

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
V10 hep daha şık gelmiştir gözüme. En sonuncusu popüler akıma uymuş, öz benliğini yitirmiş gibi :p
Şu an bende de Sony'mi parçaladıktan sonra :agla: hanımdan kalan G3 var. Batarya günde 3 kez şarj istiyordu, root'layıp Lineage OS yükledikten sonra hem bi üst android versiyonuna geçebilmiş oldum hem de batarya artık günü kurtarır oldu. Piyasa araştırırken fiyatların uçması sebebiyle birkaç sene daha işimi görmesini temenni ediyorum. Sırf yeni olsun diye para döküp 2 senede bir telefon değiştirmek bana göre değil. Pazara kadar değil mezara kadar benim mantık :p

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
V10 hep daha şık gelmiştir gözüme. En sonuncusu popüler akıma uymuş, öz benliğini yitirmiş gibi :p
Şu an bende de Sony'mi parçaladıktan sonra :agla: hanımdan kalan G3 var. Batarya günde 3 kez şarj istiyordu, root'layıp Lineage OS yükledikten sonra hem bi üst android versiyonuna geçebilmiş oldum hem de batarya artık günü kurtarır oldu. Piyasa araştırırken fiyatların uçması sebebiyle birkaç sene daha işimi görmesini temenni ediyorum. Sırf yeni olsun diye para döküp 2 senede bir telefon değiştirmek bana göre değil. Pazara kadar değil mezara kadar benim mantık :p
V10 başlı başına bir efsane, V20'yi ilk gördüğümde hayal kırıklığına uğramıştım resmen :)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Abi benim de televizyon LG üye olabilir miyim derneğe :D
Olmaz sen daha yeni popocon mu ne işte ondan aldın :D mis gibin V30 alaydın ya :naslyany:

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB
Poconun eksileri çözünürlük ve arka kamerası ama artılarıda bataryası ön kamerası ram'ı işlemcisi kasası diye sayılabilir :)

Üst Alt