Lexus IS 200t Modelini Tanıttı

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Lexus IS 200t adını verdiği yeni modelini tanıttı.

Avrupa’da satışına Eylül ayında başlanması planlanan model gücünü 2 litrelik turbo beslemeli üniteden alıyor. Bu ünite 245Hp güç ve 350Nm tork üretirken aktarım 8 ileri otomatik şanzıman ile sağlanıyor.

Bu şanzıman kendini diğerlerinden bir yönü ile ayırmayı başarıyor. Aracın maruz kaldığı G kuvvetine göre vitesleri ayarlayarak performanslı sürüşe katkı sağlıyor. Örneğin dip fren yapıldığı takdirde vites düşürerek motor freni ile aracın yavaşlamasına destek oluyor.

Model 0’dan 100 kilometreye 7 saniyede çıkarken, son hızı 230 km/sa olarak bildirilmiş. Ortalama 7 litrelik yakıt tüketimi Lexus cephesinden gelen bilgiler arasında. Lexus model hakkında detaylı bilgi vermese de arkadan itişli versiyonunun çıkacağı da söylentiler arasında.

E6soW0.jpg

fsZNVF.jpg

tcTDTa.jpg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Toyota diye bir markanın sadece amblemini değiştirerek ne kadar başarılı olunabilir ki? Bu yüzden bu tarz şeyleri sevmiyorum, aynı şey Opel için de geçerli benim için...

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Toyota diye bir markanın sadece amblemini değiştirerek ne kadar başarılı olunabilir ki? Bu yüzden bu tarz şeyleri sevmiyorum, aynı şey Opel için de geçerli benim için...

Bizim ülkedeki araçlarla ABD^deki araçları karıştırma Veli abi. Orada camry den aşağı bir araca binilmiyorken biz burada vergiler yüzünden en fazla avensis e binebiliyoruz ki avensis bile camry yanında kalitesiz. Fakat c sınıfı bir araca her türlü tercih edilir, tokluğuyla, konforu ve yalıtımıyla.

Hal böyleyken, ülkemizdeki düşük seviye araçlarla, ABD'deki orta seviye araçlarla (Toyota); Lüks üst segment (Lexus) araçların karıştırılmaması gerekir.

Dediğin Opel ama o farklı bir durum. Avrupada Opel, Amerikada Vauxhall, Avustralyada Holden. GM'nin bünyesinde olmasından sanırım. aynı kasa üretici ismi farklı sadece. Fakat Toyota ile Lexus'da durumlar farklı. Hem firmalar farklı, hem de kasalar da farklı. Platform aynı olabilir tabiki.

Üst Alt