Led mi Xenon (HID) mu?

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
ama sımdı şöyle bır durum var sızın takdınız ledler hakkında bılgım yok pek anlamıyorum zaten elektrık ıslerınden. Özellıkle bu sonradan beyaz ısık takıyorlar ve gece sürüşlerınde arkamdakı arac uzun yakmasa bıle göz alıyor rahatsız edıyor sızınkıler o sekılde mı pekı? Ben baya rahatsız oluyorum sonradan takılan beyaz farlardan
Bıraz arastırıyım da ögrenıyım angel led zenon bızenon nedır hıc bılmıyorum Gecen gün bı passat arkamdan selektor caktı yemın edıyorum kaza yapıyordum anlık kör oldum korktum Şimşek çaktı sandım abartmıyorum o passat sımdı angel mı oluyor

Yok bizim araçların merceği çok iyi. fabrikasyon gibi oluyor. ;) Konunun başını okumanı öneririm. Videolar resimler mevcut.
Çakma xenon olayı reflektör farına xenon veya led takan dangalaklar yüzünden. Dediğin olay ise bizenon olabilir. Anlık şimşek etkisinden kaza yapılacak kadar bir körlük olmuyor haliyle, ama anlık korku oluyor, o da uyku açıyor. :D

Moderatörün son düzenlenenleri:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Tam olarak Adem ustaya geldiğimde sağ ampul yanıp sönmeye başladı. Akşamına ise söndü. Tek farla sürüş gerçekten zormuş o gece farkettim. İstanbuldan dönerken de havanın kararmasına kalmamaya çalıştım. Hemen Niken Evo yeni seri ledlerden sipariş verdim ve bugün geldi taktım, aydınlatma bir miktar iyileştirilmiş gibi geldi eski seriye göre. 1.5 yıl götürüyor denilebilir yani. İdeal bence. Soldaki eski seri led ampul sağlam onu da yedeğe çıkardım.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Tam olarak Adem ustaya geldiğimde sağ ampul yanıp sönmeye başladı. Akşamına ise söndü. Tek farla sürüş gerçekten zormuş o gece farkettim. İstanbuldan dönerken de havanın kararmasına kalmamaya çalıştım. Hemen Niken Evo yeni seri ledlerden sipariş verdim ve bugün geldi taktım, aydınlatma bir miktar iyileştirilmiş gibi geldi eski seriye göre. 1.5 yıl götürüyor denilebilir yani. İdeal bence. Soldaki eski seri led ampul sağlam onu da yedeğe çıkardım.

O zaman benimde 6 ay kaldı gibi :D

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
@MutluTEKİR aktif kullanıcı iken sen yarı aktif iken seninkinin 12 ay daha ömrü vardır :)

Anlamadım valla Kadir ne dediğini.
Ama yıllık ortalama 15bin km yol yapıyorum. Gündüz genelde far yakmam fakat uzun yolda yakarım. Malum Ereğli-Karabük Arasındaki 21 tünelde mecbur far gerekiyor. Karabük-Kayseri arasında ise genelde gece gitmeyi tercih ediyorum.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Ama yıllık ortalama 15bin km yol yapıyorum. Gündüz genelde far yakmam fakat uzun yolda yakarım. Malum Ereğli-Karabük Arasındaki 21 tünelde mecbur far gerekiyor. Karabük-Kayseri arasında ise genelde gece gitmeyi tercih ediyorum.

Benden fazla kilometre yaptığını bildiği için :D :D

Traktör dizellerin yüz karası :D 1 yıl ve sadece 11500 kilometre :D

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Sen aktif olarak kullanıyorsun aracı dogal olarak murat abi ise pek kullanmıyor aracı doğal olarak ledleride

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Demekki ömürsüzler Mutlu... Herşey tamamdı ömür olarak meraktaydık... Daha kaliteli ledler üretilirse fena olmaz...

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Far oto modu asla kullanmam. Marş basarken farın yanmamasına özellikle dikkat ederim.
Yeni seri 90 tl olmuş. Arasında fark görünüş olarak var. Belki biraz da çok az bir aydınlatma iyileşmesi.
Valla performans serisi halojen alınsa o da 1.5 sene civarında cortluyor. Bana iyi geldi.

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Mutlu hocamın kullanım şartlarında ve ömür olarak 1.5 yıl bence kötü değil Enes.
Halojen ve xenon ile kıyaslayınca 1.5 sene kısa değilmi Veli abi... Uzun ve kısaların 1.5 senedeki maliyeti düşünülürse.... Az daha ömürlü marka ürünler üretilsede vatandaş daha uzun süreli kullanabilse...

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Halojen ve xenon ile kıyaslayınca 1.5 sene kısa değilmi Veli abi... Uzun ve kısaların 1.5 senedeki maliyeti düşünülürse.... Az daha ömürlü marka ürünler üretilsede vatandaş daha uzun süreli kullanabilse...

Halojen ve xenon'dan daha çok içe sinmesi önemli olan :) xenon muayeneden geçmez, balast bozulur vs. halojen görüntü olarak kötü... Led üst sınıf marka alınırsa çok daha uzun ömürlü olur gibi...

Üst Alt