Mazda 323 BA (1994-98) Lantis Tavsiye Edermisiniz?

gluglu

Sessiz
Merhabalar,

Lantis almayı düşünüyorum baya da kafama yattı, görünümü muazzam, motor gücü 1.8 harika, yakıt tüketimi makul diye duydum, spor görünüm vs genel itibariyle araç çok çok hoşuma gitti, ancak malum 97 98 modeller piyasada ve yaşı olsun spor duruşu ve hunharca kullananları olsun düzgün bir araç almak çok zor duruyor. Ankara'da yaşıyorum bu araçtan anlayan ve hatta kullanan varsa araç aramamda yardımı dokunup destek verecek birileri var mıdır diye danışmak isterim.

Şimdiden teşekkürler :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Belki ön yargılı diyebilirsin bana ama peşinen tavsiye etmiyorum... Ülkemizde Lantis'e spor araba muamelesi yapıldığından, spor görünümlü araba olduğu unutulduğundan, günümüze temiz ve kurcalanmamış Lantis ulaşamadı bana göre...

Ustam var, parça sorun değil diyorsan orası ayrı... ;)

gluglu

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
tam da internette tanıtım videolarında filan güzel yorumlar güzel fikirler görmüşken yorumlarınız soru işaretlerini geri getirdi, tüm arkadaşlarım çevremde uzak dur sanayiden çıkamazsın bir ton sorun çıkar ağlarsın diyorlardı... Fiyat bakımından 20 üstüne çıkmam çok mümkün değil tam bütçeme uygun süper araba buldum demişken üzüldü.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
tam da internette tanıtım videolarında filan güzel yorumlar güzel fikirler görmüşken yorumlarınız soru işaretlerini geri getirdi, tüm arkadaşlarım çevremde uzak dur sanayiden çıkamazsın bir ton sorun çıkar ağlarsın diyorlardı... Fiyat bakımından 20 üstüne çıkmam çok mümkün değil tam bütçeme uygun süper araba buldum demişken üzüldü.
O bütçe ile Lantis kulağa hoş geliyor ama üçte biri kadar da bi kenara ayırman gerek... Özetle, ne sıkıntısı olursa olsun göğüslemeye hazırım diyorsan güzel arabadır Lantis'ler... Sanayiden civata almaya erinirim ben, işim olmaz diyorsan da, Lantis hayallerini çöpe atmanı tavsiye ederim.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Sağı solu kurcalanmamış hunharca kullanılmamış bulursan tabiki de al, ama bulmak zor. Tamer abide var mesela ama satmaz ki satsa da o fiyatlara satmaz, epeydir forumda yok belki iki resim atar ortalık şenlenir :D @tamerdemir

gluglu

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
sıkıntı çıktığında 50 100 civarı masraflar çıkacaksa sorun değil ara ara veririm bir süre sonra aynı sorunları çıkartmayacaksa eğer, ama her ay 1000 2000 masraf çıkartmasında yeterki, önemli olan bi kere yaptırmak yeterli olsun, şahin doğan gibi her ay ayrı bi arıza çıkartmasın

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
sıkıntı çıktığında 50 100 civarı masraflar çıkacaksa sorun değil ara ara veririm bir süre sonra aynı sorunları çıkartmayacaksa eğer, ama her ay 1000 2000 masraf çıkartmasında yeterki, önemli olan bi kere yaptırmak yeterli olsun, şahin doğan gibi her ay ayrı bi arıza çıkartmasın
Ne masraf çıkacağı hiç belli olmaz. Öncelikle çok iyi bir Mazda ustanız olması lazım. Ondan sonra çok temiz bir Lantis denk getirmeniz lazım. Ve o Lantis’in de bütçenize uygun olması lazım. Zor bir ihtimal.

Lantis temiz olacak, mümkünse düşük km olacak, apaçi eline düşmemiş olacak. Önceki sahipleri bakımlarını aksatmamış olacak, Masrafından kaçılmamış olacak. Full paketi olacak. Valla zor.

Ustam bile Lantis almayı düşünüyorum dediğimde “harcayacak çok param var dersen al ama en temizini bulup al, o bile para yer” dedi.

3 yıllık 626 deneyimimden sonra yeni araç bakıyordum. Lantis benim de hoşuma gidiyordu. 626’ya iyi denebilecek masraflar yaptım, arabayı aldığım paranın yarısından fazla masraf etmişimdir en az. Ama buna rağmen açıkçası Lantis almaya resmen tırstım. Gittim daha üst kasa 626 aldım. Tabi bunun en önemli sebebi aracı haftaiçi günlük minimum 30 km kullanıyorum, keyiften ziyade ihtiyaç dahilinde kullanım sergiliyorum. Böyle olunca mecburen daha az riskli araçları tercih etmeye mecburdum.

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Ön yargıları kırmak adına sana tavsiyede bulunayım. Bulunduğun ilde Mazda ustası yoksa alma derim ilk baştan. Dikkat et Mazda ustası diyorum bu 626 alsanda böyle 323 de alsan böyle
İkinci bir konu temizleri mutlaka var. Arayıp bulman gerekir. Bende 323. Familia 1.8 var ve çoğu parçaları aynı motoruna kadar. İki senedir biniyorum bakımlar haricinde ne yolda bıraktı nede basıma bişey geldi. Lantis bir zevk işidir. Güzeldir keskin hatlara sahiptir. Hızlı ve seridir. Düzgün ve temiz aldığın sürece başın ağrımaz Emin ol. Temiz lantis bulamazsanda benim arabalar dan bak familia 1.8 hem aile hem spor görünüm istersen kullanımı güzel. Ama 25 i gözden çıkarman gerek.
Bu temizini bul ve al konusu her arabada geçerli hocam. Temiz olmayan araba hep başa beladır.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Eksik tesisatı olmasın bir tene kablo bile sallak durumda olmasın çoğunda hava akışmetre gereksiz görülür,orjinal hava filtre tesisatı sökülmüştür nerde olduğu belli değildir kaçın yani.
Motor durumu iyi olsun atma ötme yatak sesi yağ yakma olmasın rolanti düzgün olsun. kapılar çerceve siz olduğu için yılların kaliteli durumunu koruyamamış olabilir. Araba iyi bakımlı tutulduğunda lantis bir insana gıcık değildir bir sorun yapmaz. Ama hor kullanılmış durumda genç (sözüm meclisten dışarı) birinden alındığında motor yapmaya ve bir sürü eksik parça tamamlamaya hazır olun.

gecekondu1910

Sessiz
Araç Markası
2000 Mazda 323 1.5
Araç Renk ve Tip
Haki Yeşil
Valla dostum ne diyim etrafta ne kadar Lantis gorduysem hepsi yıkık dökük haşat vaziyette idi. Lantis yüzüne Mazda'dan lanet edeni de gördüm. Daha geçen Allah' seni inandirsin gece 2 de çiğköfteci arıyorum en son buldum . Dükkanın önünde de bi beyaz Lantis var. Sordum tezgahtara benim dedi, sormaz olaydım. Eleman illallah ettim diyo araba haşat motor ufuruyor araba bitik ya . 15 e aldım 10 bine verecem dedi yaptıramamış anlamayan birilerine yaptırmaya çalışmış olmamış 2.3 bin ödedim gene olmadı falan dedi. Yani 8 bin liram olsa orada pazarlığı bitirirdim. Laf döndü de etrafta sağlam bi tane Lantis görmedim ben. Ha illaki vardır temizini bulursan güzel arabadır, ama artık biraz zor. İnşallah bulursun bide ciddi niyetlendigin Lantisi çok iyi göster kendin bak incigine kadar bakmadan alma derim. Selametle.

Veli Berkcan Taş

Katılımcı
Lantis sanki Mazda bünyesinde değilde honda bünyesinde gibi kuzenimde var hemen hemen herhafta biner gezerim 626 kullanıp lantise geçince bunu Mazda yapmış olamaz diyorum hoşuma giden tek şey çerçevesiz camları sanırım dış görünümüde güzel ancak bu ikinci lantis deneyimi Mazda ustalarımızda var bakımları vs bilen ellerde yapılır ona rağmen araç kondisyonu gereğimi bilmiyorum masrafları bitmiyor küçük büyük maliyetler fark etmiyor, alt takımı çok hassastır soğutur ben bakımdan bakıma servise giderken o iki üç haftada bir ustayı ziyaret eder bence hiç Mazda aracınız olmadıysa ilk olacaksa 5 6 el değiştirmiş lantisle başlamayın

1998model 626

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz Hb
Bence 323 familia bakın veya 626 Lara bakin lantis de aradiklarinizi bulamayabilirsiniz :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

Valla dostum ne diyim etrafta ne kadar Lantis gorduysem hepsi yıkık dökük haşat vaziyette idi. Lantis yüzüne Mazda'dan lanet edeni de gördüm. Daha geçen Allah' seni inandirsin gece 2 de çiğköfteci arıyorum en son buldum . Dükkanın önünde de bi beyaz Lantis var. Sordum tezgahtara benim dedi, sormaz olaydım. Eleman illallah ettim diyo araba haşat motor ufuruyor araba bitik ya . 15 e aldım 10 bine verecem dedi yaptıramamış anlamayan birilerine yaptırmaya çalışmış olmamış 2.3 bin ödedim gene olmadı falan dedi. Yani 8 bin liram olsa orada pazarlığı bitirirdim. Laf döndü de etrafta sağlam bi tane Lantis görmedim ben. Ha illaki vardır temizini bulursan güzel arabadır, ama artık biraz zor. İnşallah bulursun bide ciddi niyetlendigin Lantisi çok iyi göster kendin bak incigine kadar bakmadan alma derim. Selametle.
Gece 2 de çiğköfte :) :) :)

Üst Alt