Mazda 3 BK (2003-09) Krank Ön Keçe Ölçüleri Nedir?

rmzn0509

Sessiz
Arkadaslar iyi günler. Bu onkeceden fazla yag koyulmasi sonucu yag kacirmaya basladi.gittim parcacidan sase nosuyla sorgulatip 42.5 x54.5x6 olculerinde kece aldm marka da cortego mu oyle bisey kece geldi takdrdm. Halen ordan kaciriyor acaba kece yanlismi bilgisi olan varmi ?simdiden tesekkurler

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaslar iyi günler. Bu onkeceden fazla yag koyulmasi sonucu yag kacirmaya basladi.gittim parcacidan sase nosuyla sorgulatip 42.5 x54.5x6 olculerinde kece aldm marka da cortego mu oyle bisey kece geldi takdrdm. Halen ordan kaciriyor acaba kece yanlismi bilgisi olan varmi ?simdiden tesekkurler
Farklı bir parçacıdan sorgulayın, aynı ölçüler mi çıkacak??

rmzn0509

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Sanayiye gidince sorcam da yinede ön bilgi olsun belki bilen vardır diye soraym dedim

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Tahliyeden kastiniz benim bosaltmamsa ben bosaltirim alttan tipayi sokup.fazlalik yagin atilmasi mi acaba diye soruyosaniz suan azaldi 3.5 litre kadar var motorda suan ve hala akitiyo
3,5 var ve hala akıyorsa (önceden akan yağın kalıntıları değilse) sıkıntı ciddi. Yalnız yağ değişiminden önce de olmalıydı böyle bir sorun :rolleyes:

rmzn0509

Sessiz
3,5 var ve hala akıyorsa (önceden akan yağın kalıntıları değilse) sıkıntı ciddi. Yalnız yağ değişiminden önce de olmalıydı böyle bir sorun :rolleyes:
Vardi ama cok azdi tamamen kesilsin dedm kece aldm dahada artti hatta usta eskisini atmasydi obur gun eskisini geri taktrcaktm.en iyisi yetkili servse gdip taktrmak yada siparis etmk olcak herhalde ogrennblrsem orjinalinin degerlrini burdan yazcam belki baska birine daha lazm olur.iyi aksamlar

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Vardi ama cok azdi tamamen kesilsin dedm kece aldm dahada artti hatta usta eskisini atmasydi obur gun eskisini geri taktrcaktm.en iyisi yetkili servse gdip taktrmak yada siparis etmk olcak herhalde ogrennblrsem orjinalinin degerlrini burdan yazcam belki baska birine daha lazm olur.iyi aksamlar
Yetkili servisten ziyade Adem Ustaya uğramanı tavsiye ederim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Şasi numarası ile alınmış parça var ortada ve işlevini yerine getirmiyor şikayeti ile baş başayız.

Parça yanlış gönderilmiş olabilir
Yanlış ölçü satıcı sisteminde olabilir.

* * *

Bir de, yağ kaçağının kaynağından emin misiniz??

Bunları öğrenmek için en mantıklı yol başka bir parçacıdan ölçü almak bence.

Kaçımız, giydiğimiz pantolonun paça ölçüsünü biliyoruz???

:)

rmzn0509

Sessiz
Şasi numarası ile alınmış parça var ortada ve işlevini yerine getirmiyor şikayeti ile baş başayız.

Parça yanlış gönderilmiş olabilir
Yanlış ölçü satıcı sisteminde olabilir.

* * *

Bir de, yağ kaçağının kaynağından emin misiniz??

Bunları öğrenmek için en mantıklı yol başka bir parçacıdan ölçü almak bence.

Kaçımız, giydiğimiz pantolonun paça ölçüsünü biliyoruz???

:)
Bu mesaji adem ustaya gittigime pisman oldum cevabi uzerine attiysaniz o konu baskaydi cok onceki bi conta yanigi meselesiyle ilgiliydi.bu cok sonralardan yasadigim mevzu son bi kac aydir var.ölçü olayini da dedigim gibi orjinali ögrenince yazcam burdan

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu mesaji adem ustaya gittigime pisman oldum cevabi uzerine attiysaniz o konu baskaydi cok onceki bi conta yanigi meselesiyle ilgiliydi.bu cok sonralardan yasadigim mevzu son bi kac aydir var.ölçü olayini da dedigim gibi orjinali ögrenince yazcam burdan
Kesinlikle hayır.
Sadece fikir yürüttüm.

Sen buradan, Krank Keçe ölçüsünü bilen var mı diye sorduğun için yazdım... Kaç kişi bilebilir bunu ki??

;)

Ayrıca, herkesi memnun etmek veya herkesin memnun olması mümkün değildir.

rmzn0509

Sessiz
Kesinlikle hayır.
Sadece fikir yürüttüm.

Sen buradan, Krank Keçe ölçüsünü bilen var mı diye sorduğun için yazdım... Kaç kişi bilebilir bunu ki??

;)
Bu forumda muthis bilgiler edindim hocam teknik bilgiler olmasi gereken yag degerleri orjinal parcalarin markalari falan belki bunu da bilen vardir diye sormustum. sormamalimiydim ? Neyse ben ögrenebilirsem paylasirim sonucta bilgi paylasım platformu oldugunu dusunuyorum bu sitenin.:)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu forumda muthis bilgiler edindim hocam teknik bilgiler olmasi gereken yag degerleri orjinal parcalarin markalari falan belki bunu da bilen vardir diye sormustum. sormamalimiydim ? Neyse ben ögrenebilirsem paylasirim sonucta bilgi paylasım platformu oldugunu dusunuyorum bu sitenin.:)
Neden soruyorsun?
Düşüncesinde değilim, frekans tutmadı herhalde. Soracaksın, araştıracaksın ki forum felsefesi işlesin.

* * *

Düşüncemi ve aklıma gelen yöntemi yazdım sadece. Her konuda olduğu gibi... :hhhhhh:

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
İlk mesajda yazdığınız ölçüler doğru ölçüler.
Ben de bir süre önce 2006 aracımda aynı bölgeden yağ terlemesi sebebiyle ustalarımın tavsiyesi olan corteco marka krank keçesi alıp taktırdım ve sorunum düzeldi.
Sizin sorun düzelmediyse ya parça hatalıdır ya da montajda bir hata vardır.

Eklemiş olduğum resim kendi çektiğim resimlerdir.

Ekli dosyalar

• IMG_20210402_170310.jpg
    IMG_20210402_170310.jpg
    187.8 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG_20210402_152322.jpg
    IMG_20210402_152322.jpg
    268.4 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG_20210401_143508.jpg
    IMG_20210401_143508.jpg
    308.4 KB · Görüntüleme: 20
  • IMG_20210401_143523.jpg
    IMG_20210401_143523.jpg