Kontağı Kapattıktan Sonra...

mehmet_spb

Buzlar Ülkesi
Araç Markası
2018-Mazda Cx9,
Araç Renk ve Tip
Siyah
Merhaba Arkadaşlar

Araçlarımız çok seviyoruz. Gözünmüzden bile sakınıyoruz yani :) Sokağa park ediyor gidiyoruz, otoparka park ediyor gidiyoruz. Güzelcene yıkıyoruz sabah bir geliyoruz heryeri tekrar pislik olmuş. Bazense park ediyoruz günlerce yanına gelmediğimiz bile oluyor. Peki arkadaşlar kontağı kapattıktan sonra otomobilimizden ayrılıyoruz, kontağı kapattıktan sonra otomobil ne yapıyor?

50928

mehmet_spb

Buzlar Ülkesi
Araç Markası
2018-Mazda Cx9,
Araç Renk ve Tip
Siyah
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Otomobillerimizin canı olmasada, insanlar ve otomobiller arasında duygusal bir bağlantı olduğuna ben inanıyorum. Bende öyle ama aşık değilim :). Kışın soğuk günlerde sabahdan yanına yanaştığımda sanki bir kaşını kaldırmış (Kaş demişssem far yani;)) beni bekliyor gibi. Anlaşamadığımız tek bir konu var, şu benzin göstergesi olmasa....

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Otomobillerimizin canı olmasada, insanlar ve otomobiller arasında duygusal bir bağlantı olduğuna ben inanıyorum. Bende öyle ama aşık değilim :). Kışın soğuk günlerde sabahdan yanına yanaştığımda sanki bir kaşını kaldırmış (Kaş demişssem far yani;)) beni bekliyor gibi. Anlaşamadığımız tek bir konu var, şu benzin göstergesi olmasa....
Bu görüşe tamamen katılıyorum... İsviçreli bilim adamlarının yaptığı araştırmaya göre, haftada bir gün kaputu açılıp gözle ve elle kontrol edilen araçların, ayda bir kaputu açılanlara göre daha az arıza verdiği ortaya çıkmış... :p

mehmet_spb

Buzlar Ülkesi
Araç Markası
2018-Mazda Cx9,
Araç Renk ve Tip
Siyah
Bu görüşe tamamen katılıyorum... İsviçreli bilim adamlarının yaptığı araştırmaya göre, haftada bir gün kaputu açılıp gözle ve elle kontrol edilen araçların, ayda bir kaputu açılanlara göre daha az arıza verdiği ortaya çıkmış... :p
Isviçrelilerin Volvo üzerinde yaptığı ARGE çalışmasını herkes bilirler. onlar söylüyorsa doğrudur. zaten İsviçrelilerde Uzak doğulularla akrabadırlar. Çok güzel bir noktaya değindiniz. Şahsen ben ''Abi benzinini koy yeter hiç korkma!'' lafına karşıyım böyle çalışan bir otomobil yoktur. olsada ömrü uzun olmaz.
Elleyeceksin, gözleyeceksin, Başının ağırmaması için :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benzin kullananlar bence rahatladı son indirimler ile LPG den mantıklı dizelle de kafa kafaya geldi :)
Biraz daha düşmesi lazım, fiyatlatı dünya ülkeleriyle karşılaştırdığımızda bu çıkıyor

mehmet_spb

Buzlar Ülkesi
Araç Markası
2018-Mazda Cx9,
Araç Renk ve Tip
Siyah
Bir forumda okumuştum. Araçlar uzun süre kullanılmayacaksa akü kutup başlarını söküp ECU'yu dinledirmek faydalıymış.
Malum olaylardan sonra aracı kullanmadığım için az önce akü kutup başlarını söktüm. #ParktaKal :D
Ekli dosyayı görüntüle 50958
Bazı modellerde akuyu çıkartığınız zaman tekrar bağlantığında, immobilayzer i tanımadığından tekrar bilgisayara bağlayıp anahtarları tanıtmak gerekebiliyor.

ama bir bilene sormakta fayda var @kadir

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Bazı modellerde akuyu çıkartığınız zaman tekrar bağlantığında, immobilayzer i tanımadığından tekrar bilgisayara bağlayıp anahtarları tanıtmak gerekebiliyor.

ama bir bilene sormakta fayda var @kadir
İmmobilizer sorunu duymadım ama yeni nesil araçlarda cam, sanruf, cam tavan ve teyp gibi donanımlar sıfırlandığı için kodlama gerekiyor. Bu kodlama bilgisayar ile değil aracın kendi tuş takımları ile.

1998model 626

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz Hb
Isviçrelilerin Volvo üzerinde yaptığı ARGE çalışmasını herkes bilirler. onlar söylüyorsa doğrudur. zaten İsviçrelilerde Uzak doğulularla akrabadırlar. Çok güzel bir noktaya değindiniz. Şahsen ben ''Abi benzinini koy yeter hiç korkma!'' lafına karşıyım böyle çalışan bir otomobil yoktur. olsada ömrü uzun olmaz.
Elleyeceksin, gözleyeceksin, Başının ağırmaması için :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Biraz daha düşmesi lazım, fiyatlatı dünya ülkeleriyle karşılaştırdığımızda bu çıkıyor

Ben önce ki arabalarımı (Honda Civic ve City) hiç açıp bakmazdim. 10bin bakımı geldi mi usta bakar kapatirdi :) hiç de sorun çıkarmazlardi masallah

Üst Alt