Kolay Araç Park Etme Tekniği

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Faydası olacağını düşündüğüm için paylaşmak istedim..

CVgIyr.jpg

in9CVN.jpg

sBvTKN.jpg

EAJ9Jg.jpg

UqcCnn.jpg

etxkFh.jpg

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Sağol paylaşım için, bunu hep yapıyorum ama tampon hizası ve plaka olayına hiç dikkat etmiyordum.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Bende genelde buna benzer şekilde park ediyordum. Tampon hizalama, 45 derece olayı gibi nüansları bilmiyordum.
Aklıma gelirse denicem, eğer herhangi bi yere sürtersem boya parasını senden alırım Kerim abi

Paylaşım için teşekkürler Kerim abi

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Teşekkürler bilgiler için , bu yöntem genelde erkeklerin ( ) kullandığı ama farkında olmadan yaptıkları bir yöntem sanırım ,bayan sürücüler genelde bunun tersini yapıyor önce burnunu sokup sonra düzeltmeye çalışıyorlar

Tapatalk

Olgun

Katılımcı
Araç Markası
2009-Mazda3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Bende genelde buna benzer şekilde park ediyordum. Tampon hizalama, 45 derece olayı gibi nüansları bilmiyordum.
Aklıma gelirse denicem, eğer herhangi bi yere sürtersem boya parasını senden alırım Kerim abi

Paylaşım için teşekkürler Kerim abi
[member=5]Hakan_Emre[/member] hocam Allah da seni güldürsün.
Evet aslında farkında olmadan böyle park yapıyoruz bizler ama yine de teferruatlar işi daha da kolaylaştıracaktır.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bizim kasa guzuları park etmek zor, Allah tan sanal muavin var da kolay oluyor...

Teşekkürler Kerim O0

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Genel anlamda el alışkanlığı ile park ederim. Park sensörü yardımcı olur. Bu ve benzeri tekniklere başvurmadım hiç... Ama park etme zorluğu çekenlere güzel taktik. :)

Ancak, olduğu yerde direksiyonu çevirmek, lastik sağlığı açısından uygun değil.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Bu video paralel park tekniğinin pratiğe dökülmüş halidir. Bu yöntemle farklı modelde araçları park etme şansım oldu. Kesinlikle tavsiye ederim.
Teorikte güzel de pratikte nasıl olur bilemedim. Şimdi ben dükkanın önüne böyle girmeye kalksam kaldı ki hiç bu kadar park yeri olmaz, olanlar da tam aracın boyundadır, ilk 10. saniyede bir korna sesi, 20. saniye çeşitlenmiş korna sesleri duyarım herhalde. :D
Benim yöntemim şu: aynı hareketle arkadaki araca kadar 45 derece dik açıyla gir, tamponun sesini duyunca dur. Sesi duyamazsan araç artık gitmiyorsa yer bitmiş demektir. :p Sonra direksiyonu düzelt ve ileri git. Öndeki araç hoplayana kadar ilerle. Sonra tekrar tam sol yap geri gel ses gelene kadar. Sonra ilerle yine öndeki araca tıklat. Araç düzelene kadar bunu yap. Motoru durdur ve sağ kapıdan in. :D

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Teorikte güzel de pratikte nasıl olur bilemedim. Şimdi ben dükkanın önüne böyle girmeye kalksam kaldı ki hiç bu kadar park yeri olmaz, olanlar da tam aracın boyundadır, ilk 10. saniyede bir korna sesi, 20. saniye çeşitlenmiş korna sesleri duyarım herhalde. :D
Benim yöntemim şu: aynı hareketle arkadaki araca kadar 45 derece dik açıyla gir, tamponun sesini duyunca dur. Sesi duyamazsan araç artık gitmiyorsa yer bitmiş demektir. :p Sonra direksiyonu düzelt ve ileri git. Öndeki araç hoplayana kadar ilerle. Sonra tekrar tam sol yap geri gel ses gelene kadar. Sonra ilerle yine öndeki araca tıklat. Araç düzelene kadar bunu yap. Motoru durdur ve sağ kapıdan in. :D
iyi güldüm :D:D

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Hanım başımın etini yiyordu, gösterdim resimleri basit gibi dedi, bakacaz artık :)
Parkı tek seferde yaparım, tekniğim resimdekilerle aynı ama bilerek yaptığım bişey değildi..

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Hanım başımın etini yiyordu, gösterdim resimleri basit gibi dedi, bakacaz artık :)
Parkı tek seferde yaparım, tekniğim resimdekilerle aynı ama bilerek yaptığım bişey değildi..
sen @bayraktar hamdi abinin tekniğini söyle yengeye.çok kolay ve çok basit:D:D

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9

Valla ben park etmiyom biri cikarken sürter tampona, gidiom fizana parkediyom yürüyom

Tampona sürten ben oluyorum işte. :D Kardeş Alsancak tarafına park etme bak şimdiden söyleyeyim. Hadi ben tanıyorum senin guzuyu da ya başkaları? Yollar daracık zaten. Focus varken 3 defa, eski guzuma da 2 defa vurdular bu yollar yüzünden, Cemşid'e de evin önünde vurmuşlardı daha ilk haftasında, hala duruyor yara izi. :p Yani ne yaparsan yap oluyor bir şeyler, en güzeli garajdan çıkarmamak... ;)

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Tampona sürten ben oluyorum işte. :D Kardeş Alsancak tarafına park etme bak şimdiden söyleyeyim. Hadi ben tanıyorum senin guzuyu da ya başkaları? Yollar daracık zaten. Focus varken 3 defa, eski guzuma da 2 defa vurdular bu yollar yüzünden, Cemşid'e de evin önünde vurmuşlardı daha ilk haftasında, hala duruyor yara izi. :p Yani ne yaparsan yap oluyor bir şeyler, en güzeli garajdan çıkarmamak... ;)
Kendi kendine de alıntılamaya başladın hacım hayırdır inşallah. :D

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
alsancaga arabayla gelmem abi en uzak mesafem bornova kampüs iki kahve içiyoz eve geliyoz :):kptmya:

Üst Alt