Mazda 3 BM Skyactiv Klima Isıtmıyor

IraArel

Sessiz
Araç Markası
2015 - Mazda Cx-3
Araç Renk ve Tip
Beyaz
Merhaba arkadaşlar,
Aracın kliması yazın çok güzel çalışırken kışın hiç ısıtmıyor. Ne zaman motor ısınıyor o zaman ısıtma yapıyor. E o zaman zaten ac ye gerek kalmıyor.
Sorun ne olabilir?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merhaba arkadaşlar,
Aracın kliması yazın çok güzel çalışırken kışın hiç ısıtmıyor. Ne zaman motor ısınıyor o zaman ısıtma yapıyor. E o zaman zaten ac ye gerek kalmıyor.
Sorun ne olabilir?
Aracın motor suyu ısınmadan kalorifer sistemi, klimayı açsan dahi ısıtma yapmaz... ;)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bu durum normal, her araç böyledir. Motorun ısınması lazım. Sizin araç benzinli sanırım erken ısınır, kısa sürede sıcak üflemeye başlar. Bahsettiğiniz 2 km lik yolda anca ısınır ki siz de varmış oluyorsunuz zaten.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Doğru diyorsun abi sık sık bastığım halde basılmaz yazmışım :)

Abimizin yaşadığı durumu bende 16 sene önce yaşamıştım. Babam 2003 yılında 0 olarak Ford Connect almıştı. O zaman ilk defa klimalı arabaya sahip oluyoruz klima nasıl çalışır bilmiyoruz bile. Ben Ac ye basıca mevcut sıcaklık daha da artacak diye düşünerek düğmeye basıyorum ama sıcaklık şiddeti hiç değişmiyor. O zaman internet falan pek yok tabi bayiye kadar gittim klima çalışmıyor diye. Cvp : o düğme yazın kullanılır dediler :naslyany:

IraArel

Sessiz
Araç Markası
2015 - Mazda Cx-3
Araç Renk ve Tip
Beyaz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Önceki aracım da ac ye basınca 2dk sonra ısınıyordu araç. Ac ye basmadan daha geç ısınıyordu.
Mercedes c180di araç.
O yüzden sordum.
Cevaplarınız için teşekkürler.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Bazı araçlarda araç soğuk olsa da AC’nin ısıtma fonksiyonu var, örneğin 3008 gibi. Dizel olsa da araç çalışınca ısıtma fonksiyonu çalışıyor. Muhtemelen sizin araçta bu özellik yoktur ve ısıtmayı motor suyunun ısısıyla sağlıyordur.

Üst Alt