Mazda 3 BK (2003-09) Kısa Farlar Göstermiyor

slckptr

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 2006 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri
Arkadaslar 2006 mazda 3um var. bu gun Far ayarlarina baktirayim diye bi elektrikciye gittim gece kisalar hic gostermiyordu. Usta bu farlar da bisey yok ama farlar hic yanmiyor gibi dedi merceklerdede birsey gorunmuyor dedi neden oldugunu bilemedik. Hersey normal ama far cok cok dusuk gosteriyor orjinal ampulleride kullaniyorum. Sonra usta guclendirilmis ampul filan takalim ama tam care olup olmayacagini bilemem dedi. Basina gelen varmi nedir bunun caresi bilemedim. Nedir sebebi uzunlar cok iyi ama kisalar hic gostermiyir akuden dusuk voltajmi geliyor acaba anlayamadik :(

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Elektrikçi ölçüm yaptı mı? Akü normal değerlerde mi? Ampuller H7 ve 55 Watt mı? Ampuller yuvasına doğru takılmış mı? (başıma gelmişti, ters takmayı başarmışlar ve yol görünmüyordu)

Bütün bu etkenler doğru ve yerli yerinde ise öncelikle Philips veya Osram'ın güçlü ampullerini deneyebilirsin. Diğer bir seçenek de, 100 watt ampul kullanmak, fakat bunu doğrudan kullanırsan büyük sorun oluşturabilir. Araya röle takarak kullanılan ampul çeşidi.

Kolay gelsin.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Hocam bu iş tam elektrikçi işi gibi görünüyor. :D

Başka bir elektrikçiye gidin derim.

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Eğer zamanla bozulduysa ters takılmış olma ihtimali çok düşük. Bana far rölesinde sorun varmış gibi geldi. Aşağıdaki diagram yanlış değilse (netten bunu bulabildim) R15 yazan kısa farların rölesi

BK Kasa Sigorta Röle Paneli.jpg

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Veli abinin dediği gibi ters takılma ihtimali aklıma geldi ama elektrikçi onu farkederdi diye düşünüyorum

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Konektörler nasıl ters takılabilir ki? Tek yönlü konektörler kullanılıyor. Gece sürüşlerinde milletin farları ayarlı olmadığı için görememe durumu olabiliyor halojenlerle. Xenona geçilebilir.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Konektörler nasıl ters takılabilir ki? Tek yönlü konektörler kullanılıyor. Gece sürüşlerinde milletin farları ayarlı olmadığı için görememe durumu olabiliyor halojenlerle. Xenona geçilebilir.
led farlara gecilebilir.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Benim araçta nasıl becerildiyse öyleydi hocam. Elektrikçim fark etmişti. Daha doğrusu eşim çamurluk ve farı göçürmeseydi fark etmeden kör kullanacakmışım.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
BK kasa Mazda 3 lerde ampul adaptoru var. Ampulu adaptöre takıyorsun sonra yuvaya oturtuyorsun. Xenon takanlar genelde söküp atıyor bunu.
bi kac kere gormustum bunu ne oldugu anlamamistim
bilgi icin tesekkurler

44KV444M3

Sessiz
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Tıtanıum Gri Sedan
arkadaşlar benim de sağ ön kısa far geçmiş önerileriniz nedir ve bu farların özellikleri ne olmalı

tşk

Üst Alt