Kia'da Tarihi Başarı

Forlan

Gri Atmaca
Mesajlar
5,183
Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
KIA uluslararası araştırma şirketi J.D. Power'ın her yıl yayınladığı kalite değerlendirme raporu "Initial Quality Study" sıralamasında üç yıldır süregelen yükselmenin sonucunda 33 marka arasında 2.'ci sıraya yerleşti.

KIA uluslararası alanda kazandığı başarılara yenilerini ekliyor. ABD ’de de son yıllarda giderek artan model sayısı ile faaliyet gösteren KIA, dünyanın en saygın araştırma şirketlerinden J.D. Power’ın her yıl hazırladığı “İlk Kalite Değerlendirme Raporu - Initial Quality Study’de (IQS)” araştırmasında üst sıralarda yer alan markalar arasına adını yazdırdı. KIA, 2015 yılında endüstri genelinde ikinci en yüksek puana ulaşan otomotiv markası olarak gösterildi.

KIA’nın araştırmadaki puanı, gelmiş geçmiş en iyi performansını sergilediği 2014 senesine kıyasla 20 puan arttı. Amerika ’da giderek büyüyen KIA, 4 sıra yukarı çıkarak genel klasmanda 33 otomobil markası arasında 2. sıraya yerleşti ve Amerikan otomotiv pazarındaki markalar içinde en yüksek puanı elde eden marka oldu.

KIA’nın bu yükselişinde başrolü, Amerika’da segmentlerinde lider konumda bulunan ve markanın en çok satan araçları olan Soul ve Sorento oynarken; Rio, Optima, ve Sportage modellerinin her biri kendi kategorisinde ilk üçe girmeyi başardı. Raporda ayrıca KIA araç sahiplerinin, diğer otomobil kullanıcılarına kıyasla %20 oranında daha az sorunla karşılaştıklarınıbelirtmesi dikkat çekti.

Her yıl düzenlenen ve bu yıl 29.’su gerçekleşen J.D. Power IQS’de, 26 segmentten araç sahiplerinin değerlendirmeleri analiz ediliyor. IQS, aracın satın alınmasından sonra 90 gün içinde, kullanıcıların sürüş tecrübesi, motor, şanzıman performansı ve kaliteye dayalı geniş bir sorun yelpazesi üzerine yaptıkları değerlendirmeler vasıtasıyla belirleniyor.
 

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Mesajlar
37,929
Konum
Aydın-Merkez
Kia, Hyundai çatısı altına girdikten sonra atılım yaptı, yoksa otomotiv piyasasında yok olmak üzereydiler...
 
Üst Alt