Mazda 3 BL (2009-13) Kaza Sonrası Yaşananlar

mturhan

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Merhaba arkadaşlar dün park yerindeki aracıma maalesef bir araba carpmasi sonucu bir kaza meydana geldi.vuran arkadaşın damadı beni bulmak ciddi çaba sarf etmiş .emniyete telefon arabaya kağıt koyma falan.Aracin resimde görünen bir şey yokmuş gibi dursada arabayı kazadan sonra gördüğüm de araba bıraktığım gibi değildi yerinden ciddi oynamış idi.kaporta anlamında pek takmıyorum yapılır da kullanmak için arabayı calistirayim dedim sağ tekere de müdahale olunca salincak z rot yada başka bir soruna sebebiyet vermiş arabanın on takımda da problem vardı.karsi taraf Nissan Micra mübarek adam herhalde hiç fren yapmamis ki onun araba da çekici geldi salıncak yamulmus on sağ teker arka davlumbaza yapışmıştı.kazadan sonra yaşadıklarıma gelince aracim da kasko yok karşı tarafta kasko sigorta var yüzde yuz karşı taraf kusurlu olsada onun sigortası maalesef orjinal parça kullanmıyor imiş.Kanun gereği 3 yas sonrası araçlarda kazada kusurun olmasa bile orjinal parça kullanılmıyor imiş.bu yüzden yetkili servis aracı kabul etmiyor yada şartlı ediyor sigortanin ödeyeceği rakamın üzerini senden tahsil ediyor.Yarin aracı çekici ile anlaşmalı tamirciye götürecez bakalım on takımda ne sıkıntı çıkacak.Sigortaci deger kaybı için başvurabilirsin dedi.Olan da hayır vardır dedik . Allah dermansız dert vermesin bu da geçer inşallah.

Ekli dosyalar

• IMG_20191228_183734.jpg
    IMG_20191228_183734.jpg
    188.3 KB · Görüntüleme: 51
  • IMG_20191228_183724.jpg
    IMG_20191228_183724.jpg
    196.6 KB · Görüntüleme: 51

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Öncelikle büyük geçmiş olsun... İnsan evladıymış karşı taraf, gıyaben tebrik ederim. Kazanın evrak ve işleyiş boyutunu net bilmiyorum ama bu tarz yandan alınan darbeler traverse (taşıyıcı) sıkıntı oluyor iyi bir ustaya tamirat yaptırın.

mturhan

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Çok teşekkür ederim Veli abi.Yarın experde nelere dikkat etmeliyim.(amortisor z rot salıncak aks travers podya)

mturhan

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Allahrazi olsun.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Çok teşekkür ederim Veli abi.Yarın experde nelere dikkat etmeliyim.(amortisor z rot salıncak aks travers podya)
En önemli şey, ana taşıyıcı, travers deniliyor... Kontrol edilme olanağı var mıdır bilmiyorum. İşin tekniğini anlayan ustalar vardır illaki.

mturhan

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Kendi ustama gösterdim kaza resmini aks olacağını sanmam büyük bir kaza değil dedi yarın ola hayrola

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Geçmiş olsun, Allah beterinden korusun, insanlık ölmemiş dedirten bir olay..

Janta darbe gelmemiş ise yürüyen aksamda sıkıntı olabilecek bir şey yoktur gibi duruyor resimde.

mturhan

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Teşekkür ederim.Adam zaten olması gerekeni yapmış ancak bu toplumda erdem oldu maalesef bu davranışlar. Janta sanırım gelmiş çünkü direksiyonu ortalayinca sağ teker 15 derece falan dışarı bakıyor idi.bir gideyim dedim değişik bir cevap verdi on taraf.Bakalım yarın başımıza neler gelecek.

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Geçmiş olsun. Karşı tarafın sigortası bir bütçe belirleyecektir. O bütçe dahilinde orijinal parçayla halledip halletmemekte tamamen servise kalmış. Kendi işçiliklerinden kısmak istemiyorlar muhtemelen.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Teşekkür ederim.Adam zaten olması gerekeni yapmış ancak bu toplumda erdem oldu maalesef bu davranışlar. Janta sanırım gelmiş çünkü direksiyonu ortalayinca sağ teker 15 derece falan dışarı bakıyor idi.bir gideyim dedim değişik bir cevap verdi on taraf.Bakalım yarın başımıza neler gelecek.
Travers hasarı düşük ihtimaldir muhtemelen.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Evet maalesef bu tip olması gerekeni yapanlar çok değerli oluyor, o hale geldik.

Bir kaç ay önce Mudanya'da yürüyorduk, dar bir sokaktan deli gibi hızla giden bir Duster park halindeki Insignia'yanın aynasını dağıtıp arkasına bile bakmadan gitti. Geri dönüp aracın plakasını yazıp olayı anlatan bir not bıraktım camına. Amca esnafmış bana ulaştı, telefonda çok şaşırdığını söyleyip çokça teşekkür edip işyerine davet etti, sayende ulaştım bunu yapana demişti, o aklıma geldi.

touch the sky

Katılımcı
Bir sigortacıdan bilgi alın
Hakkınızı arayın,karşı tarafın her dediklerine inanmayın
Karşı taraf suçluysa,siz istediğiniz yere çektirip tamirini yaptırabilmen lazım,ücretin hepsini sigorta vermeli

mturhan

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Haklısınız ama yukarıda ki bilgiyi iki ayrı sigortacıdan teyit alarak ifade ettim.inanilmaz saçma bir uygulama.Ama yapacak bir şey yok yarın baksınlar bakalım neler arızalı ona göre durumu şekillendirecem.

mturhan

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Oda olabilir Hakan kardeşim artık ne olduysa oldu hayırlısı Allah'tan.

mturhan

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Araç sabah çekici ile tamirciye çekildi salıncak ve rot başı yamulmus .muadil parça ile değişim yapılacak.gelen parça Kore malı imiş .kaporta olarak değişen parça olmayacak lastik rota gidecek.Simdi gelelim bu işten ogrendiklerime kanun gereği 3 yaş üzeri araçlarda benim gibi kusursuz olsa da maalesef ücretsiz olarak orjinal ürünle yetkili serviste hizmet alamiyoruz.yetkili servise ücret mukabilinde hizmet alınıyor sigorta size muadil ürün ve işçilik bedeli ödüyor aradaki fark size kalıyor.Aracin kaskosu olsaydı yetkili servisi kullanabiliryornusuz.aci bir tecrübe oldu ancak kasko bizim arabalar da maalesef şart sıfır kusur olsa dahil şart .Yapacak bir şey yok hamd olsun ki kaportada ve farda bir değişim olmadı.Gecmis olsun dileklerin de bulunan her arkadaşıma eksik olmayın diyorum.

Üst Alt